Şimdi Ara

Hani Toyota'nın 2. eli güçlüydü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
2.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

8 aylık 2013 model yaris var dizel otomatik 21 binde. Nokta boya yok. En Yeni kasa. Sıfır 50 bin lira 41 42 ye vereceğim alan yok. Fiyatı mi yüksek?

selam.
    Evet fiyat yüksek,zira dizel otomatik kazığını alırken yiyor herkes,satarken de pahalıya satarım muhabbetiyle alınıyor bu araçlar.
    Ancak kazın ayağı öyle olmuyor.
    Corolla olsa en azından C segmenti,verirsin 45i 50yi,ama yarisin 0ı 50 bin tl diye kimse B sınıfı arabaya dizel otomatik muhabbetine 43 bin vermez.
    Aracınızı eğer çok ihtiyacınız yoksa kullanmaya devam edin derim.
    Borcunuz harcınız varsa kredi çekseniz zaten faizinden 10 15 bin lira zararınız olur,en azından aldığınız arabadan zarar etmeyin.
  • Vw olsa karla satardiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • auris 1.6 benzinli cvt skypack barsenola kırmızı advence 53950 fiyat aldim sıfır 03/11/2013
    aracını alacak kitle az illa alacaksa da dizel detayina fazla bakmaz . haklı .

ilanını görmedim yayinda değildi burda okuduklarim kadariyla fazla laf etmişin ilani kısa ve öz tut gercektene vermek istediğin fiyata yakin bişeyler yaz satilacaksa satilir .
  • İnsanlar açtığınız konu başlığına ve içeriğine göre cevap veriyorlar haliyle. "Hani toyotanın eli güçlüydü, ben niye satamıyorum bunu bu fiyata?" diye sorarsanız, kimse yok bayan mı sürecekti, bilmemnemiydi diye düşünmez sorunuza göre yanıt verir. Ayrıca kadın sürmesi, kadın için alınması birşey değiştirmiyor. Benim kadın arkadaşım ikinci el için bana danışacak olsa yine bunu önermem, çünkü parasının arabası değil. Ha bu, bu modele ya da toyotaya özel bir durum değil, şu anki sıfır piyasasının aşırı pahalı olmasından. Ama özellikle b,c gibi ufak sınıflarda bu rakamlar daha rahatsız edici oluyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte hissiyatı yok, paranızın karşılığını net olarak almıyorsunuz. Şu anda türkiyede pahalıya alınıp da ikinci elde yine iyi fiyattan satılabilen tek marka vw. Toyotanın güncel beğenilmeyen tasarımlarıyla o fiyatlarla ikinci elde şansı yok. Toyotanın piyasası çok iyi lafı eskilerde kalmış bir olay. O da kaç jenerasyon önceki corollanın yıllarca ekmeğini yemesinden sadece. Yoksa başka hiçbir modeli öyle ağır toplar olmamıştır ikinci elde. Sanki toyotanın ikinci elde renault gibi devamlı kuvvetli payı varmış gibi lanse ediliyor ki yok öyle birşey. Haliyle markanın durumu belliyken, insan sıfır araba alırken bir düşünür ben buna bu kadar veriyorum, acaba buna değer mi?, değerse acaba satarken az zararla satabilir miyim?, satamazsam ne kadar değer kaybına razı olabilirim? diye. Siz görünüşe göre bunları hiç düşünüp, değerlendirmeden almışsınız, sonra yumurta kapıya dayanınca niye satılmıyor diye konu açılınca bir zahmet insanlara tepki etmeyin "o fiyata bu var şu var demeyin, bende biliyorum" diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

auris 1.6 benzinli cvt skypack barsenola kırmızı advence 53950 fiyat aldim sıfır 03/11/2013

ilanını görmedim yayinda değildi burda okuduklarim kadariyla fazla laf etmişin ilani kısa ve öz tut gercektene vermek istediğin fiyata yakin bişeyler yaz satilacaksa satilir .

1.6 cvt ile yılda 30-40 bin km yapın 3 yılda o araba size 80 bin liraya patlar. (benzin-bakım) bir kere toyota 10 binde bakıma çağırıyor 6 bin lira bakıma gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Sıfıri 70-100 arası olan araçların 2.eline 40-45 verilir. Ama b sınıfı bir araca ben 2.elde 44bin tl ASLA vermem.

bana 40-45 liraya 2012-2013 model bir golf veya passat bulsana hocam..

Benim ne yazdığımı okuyup anlayinca gel buluruz sana da birşeyler.

• quote:

Herkese yorumları için tek tek teşekkür ederim. Herkes aynı yorumu yapmış o paraya şu var bu var diye. Hele birisi polo GTI demiş o tam ironik. Tabi herkes kendine göre yorum yapıyor. Ben de olsam bu paraya 320 e46 alırdım. Ama biraz dar görüşlü olmayın. biz bu arabayı bayan kullanacak çok km yapacak, şehir içinde park edecek diye tercih ettik. dar görüşlü olmayın biraz olaya geniş bakın. Şu an Türkiye de erkek sürücü kadar nerdeyse bayan sürücü var. Ve genelde bayanların ilk öncelikleri park etmesi kolay pratik ve az yakan araç.

Fiyat konusuna gelince fiyatı biraz fazla yazdığımın farkındayım ama dünden beri mobildim düzeltme şansım olmadı.
    Tavsiyelerinize göre yeniden ilan verdim 2-3 saate yayınlanır heralde.

Hocam avantajlı bir fiyat yazmadan zaten kısa sürede satma imkanınız yok. Sahibinden.com'daki insanın sinirini bozan tiplere karşı doğal olan bir miktar agresif yazınızı anlıyorum ama o yazıyı ciddi makul alıcılar için de yazdığımız unutulmamalı. Bayi size takasta ne kadar veriyorsa onun birkaç üstüne rahat satarsınız muhtemelen, o fiyatında üstüne birkaç koyup satışa çıkarmak lazım. Şu gün satıştan çekiyorum, son fiayat şu şeklinde yazmaya gerek yok. 42.5 yazın, 40-41 verin. Ha bayi size zaten 39-40 veriyorsa hiç uğraşmayın sinirlerinizi yıpraymaya değmez.

• Konunun kısaca özeti 2011 Audi a3 - 2011 Volvo s40 - 2013 Toyota yaris, hangisi daha cazip geliyor ? volkswagen, alfa, bmw, merces vs.'de cabası... yani anlayacağın o paraya o kadar çok alternarif var ki sanırım bunların içinde yaris son sıralarda kalıyor, şahsi kanatimdir katılırmısın bilmem ama dışarıdan görünün bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Toyota'nın ikinci eli iyidir ancak Yaris tutulmayan ve herkesin tercih edeceği bir model değil.

Ve B segmente göre çok küçük olan bir araç ve fiyatı da malum 40k'ları görünce, ilgi olmaması bence doğal.

Lütfen kızmayın, sadece olayın boyutu benim açımdan böyle. Aynı fiyata Fiesta-Polo tarzı bir araç satmaya kalksanız, daha hızlı satarsınız mesela.

+1

• sağ ön kapı ve çamurluk boyalı belli oluyor 3. de ön kaput galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Benim ne yazdığımı okuyup anlayinca gel buluruz sana da birşeyler.

öyle derin ve anlamlı yazmışsın ki anlamak için edebiyat prof'ü olmak lazım..
    hayatımda ilk defa araba alacağım bana yardım et lütfen..
  • araç satıldı mı hocam? ilan gözükmüyor?

Sıfır B segment araç almanın da bu dezavantajı var. 50 lira veriyorsun. 1-2 sene sonra paraya ihtiyacın oluyor satmak istiyorsun 40'a bile gitmiyor. Bu durum B ve D segmentin kaderi ülkemizde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilyus

auris 1.6 benzinli cvt skypack barsenola kırmızı advence 53950 fiyat aldim sıfır 03/11/2013

1.6 cvt ile yılda 30-40 bin km yapın 3 yılda o araba size 80 bin liraya patlar. (benzin-bakım) bir kere toyota 10 binde bakıma çağırıyor 6 bin lira bakıma gidiyor.

yani yılda otuz kırkbin yapan adam da dizel otomatik yariş alir diyorsunuz ..

başka sözüm yok .

umarim araç sahibi aracini fazla gecikmedene satar.

• Polo olsaydi 1.6 tdi dsg telefonun kitlenirdi

Yaris o parayi etmez tutulmadi zaten ceyranli yaptilar yine olmadi sulu olsa yine tutmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Polo olsaydi 1.6 tdi dsg telefonun kitlenirdi

Yaris o parayi etmez tutulmadi zaten ceyranli yaptilar yine olmadi sulu olsa yine tutmaz

ceyranlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Polo olsaydi 1.6 tdi dsg telefonun kitlenirdi

ceyranlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: desert@eagle

sağ ön kapı ve çamurluk boyalı belli oluyor 3. de ön kaput galiba.

Yaş max 13

• yarislerin eski kasalari daha cok tutuyor, özellikler otomatikleri. 1.3 benzinliler zaten az yakıyor ustune vergi avantajı var. ama yeniler cok pahalı.
    pahali arabayi satmak ucuz arabayi satmaktan daha zor.
  • Herzaman 0km fiyatından hareket edersen alternatifleri kaçırırısın
  • Merhaba,
    1-Fotoğtaflar çok kötü açık alanda çekmenizi tavsiye ederim
    2-Araç tam bir bayan aracı (otomatik, renk, içi geniştir yarislerin fakat aile aracı değil bagaj yok.) corolla olsa babanın oğluna satarsın.
    3-Sinopta bu aracı tercih edecek kaç bayan bu ekonomik güce sahip.
    Doğma büyüme ankara y.mahalle ama memleket sinop ara sıra giderim. Büyükşehir olsa satma şansın daha fazla.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.