Şimdi Ara

Hani Toyota'nın 2. eli güçlüydü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
2.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracın liste fiyatı 50.000tl, bu fiyata plaka ruhsat masrafları dahil üstelik liste fiyatından da iskonto yapar bayiler, öğneğin siz liste fiyatından mı satın aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.eli güçlü olan arana yoktur, 2.eli zayıf olan satıcı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

8 aylık 2013 model yaris var dizel otomatik 21 binde. Nokta boya yok. En Yeni kasa. Sıfır 50 bin lira 41 42 ye vereceğim alan yok. Fiyatı mi yüksek?

44 bine o araç satılmaz.
    Kafanizdaki rakam ne ise onun 500-1000 fazlasını yazın.
    40 bine vereceksen en fazla 41 bin yaz.
    Şu tarihe kadar şu fiyat ifadesini de çıkart.
    Bir de Sinop çoğu yere uzak bir il.Ben de Kastamonunun Bozkurt ilcesinde oturuyorum.6-7 ay önce 2 aracımı da sattım.Arabayı yalnız Kastamonu da bir türlü satamadım.Bir tanesini Ankaraya alıcının ayağına kadar götürdüm. Ford Mondeo ya 58 bin fiyat yazdım sahibinden. Com dan doping de aldım araya araya 2 kişi aradı.Aynı aracı İstanbul a götürdüm aynı fiyata ilan açtım Allah sizi inandırsın anında satıldı.Arayandan durulmadı.2 alıcı bana sat bana sat, o ne veriyorsa fazlasını verelim dediler. Kim ne derse desin ticaretin kalbi Istanbul da atıyor.
    Plakanın 31 olup ilanın Sinop tan verilmesi de alıcılar için soru işareti olur.Ben memur muhtemelen de öğretmen olduğunuzu düşünüyorum ;) Böyle bir durum varsa da bilgilendirirsen iyi olur.
    Kolay gelsin, , Allah hayırlı iş versin.

• Toyotaya veya dod a bir sorun araciniza ne kadar veriyorlar

• Her genelleme gibi "Toyotanin 2. eli gucludur" genellemesi de yanlistir. Satilan arac var, satilmayan arac var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Beyazıt Çakır arkadaşım,

Toyota'nın ikinci eli güçlüdür, ama buradaki Toyota'nın bilhassa Corolla üzerinde yoğunlaşması gibi bir durum mevcut. Yaris'in ikinci eli zayıf, zaten ikinci el otomobillere de 40.000 TL'nin üzerinde para bağlamanın mantıklı bir yanı kalmıyor, hele ki B sınıfı modeller için. Bu sınıfta Polo-Corsa-Fiesta üçlüsünü tek geçiyorum, ilâna verdiğin günün içinde bile alıcısı çıkıyor, aşırı bir talep patlaması var.

Aracınızı kullanmaya devam edin, zorda olmadığınız süre boyuncada satmaya çalışmayın derim.

Sevgi ve saygılarımla.
  • 44 bin değilde 42 bin falan yazın bence. Resimleri de güneş gören bir yerde çekin.İlgisi yok gibi görünüyor ama araç daha albenili durur.Reklamcılıkla uğraşanlar bilir bunu.
  • toyota eski popüler toyota değil 3-5 sene önence ilk 3teydi satışlarda sizin araçtan zaten 4 adet gözüküyor polo dizel otomatik aratın baya çıkıyor sizin araç tutmadı tutmayan araçta 2.elde çok değer kaybeder illa satıcam diyorsanız fiyatta indirim yapın kırmızı renktende araç kaybediyor her bayan bile kırmızı araç istemiyor
  • Acikcasi ayda 3000 km yapan bir araci dusunmezdim

• Hocam Toyota ikinci elde alınacak kaliteli bir marka olabilir. Ama toyotanın çok tutulan modeli sadece corolladır. Altın değerindedir.

Auris bile bir astra hb, golf gibi değildir. Yani aracınız aranan bir araba değildir. Özellikle dizeli. Ama müşterisi denk gelirse tereddütsüz alır.

Birde kullanım süresi az olsada, km bayağı fazla. Yani sizin sıfır araç müşterisini çekmeniz biraz zor. Bence sıfır arayıp ikinci el alanların psikolojik sınırı 10bin km.

Mesela ben Dizel Astra hb 1,5 seneye yakın kullanıp 9000km de aldığım fiyattan yanlış hatırlamıyorsam 300TL aşağısına satmıştım. Sağ ön çamurlukta sürtme dolayısıyla boyalıydı. O zamanlar sıfır fiyatlarında da bu seneki gibi böyle fahiş artış olmamıştı. Acelem olmasa daha farklı fiyata satabilirdim belki. Daha ilanın ikinci günü aradılar.

Tüm sınıflarda fiyatlar iç içe geçmişken 44bin gibi bir rakam milletin kafasını çok karıştırıyor. Bir de siz aracı zaten 44-45 bin civarı bir fiyata satın almış olmalısınız. Yarisi tam bilemiyorum ama çoğu marka B ve C sınıfı modellerde 4000 civarı zam yaptı yılbaşından beri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monoto -- 10 Kasım 2013; 12:07:18 >

• Marka, fiyat vs muhabbetine girmeden kişisel sadece fikrimi yazayım;

1. Ben bu kadar küçük araba almam
    2. Kırmızı araba almam, en kötü ve çabuk solan renk
    3. İsterse 0km olsun parasının arabası değil, 40binlik araba değil. 30bin'e daha eski model golf alırım daha iyi arabam olur. 10bin de cebimde kalır.

Bunlar benim düşüncelerim.
  • Birazda bulunduğunuz ilin etkisi var satışın zayıf olmasında.
  • Hocam sinop'ta olduğunuz için sorun oluyor bence hem küçük hem de çoğu büyük ile uzak bi şehir. Bu arada ben de sinopluyum babamlar da sizin gibi ada mahallesinde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Sizin şu an satmak istediğiniz rakam aslında aracın sıfır full olanının gerçek ederi.

Bu sebeple bu araca kimse o paraları vermez.

Sizin araç 34-35000 TL aralığına ancak satılır.

Dur Şener hocam allah aşkına

İlk defa Şener beyin verdiği fiyatlara katılıyorum. B segmenti araçların 0'na 40'dan fazlası haram zaten. 2. elinin de 35 olması çok doğal.
  • Sıfıri 70-100 arası olan araçların 2.eline 40-45 verilir. Ama b sınıfı bir araca ben 2.elde 44bin tl ASLA vermem.

• ilanı kaldırmış arkadaş...
  • Toyota fiyatlarina son 6 ayda haddinden fazla zam yapti ve yariste bundan nasip aldi. 1 sene önce 39bine benzinli birkaç ekstrayla yeni kasa auris 1.33 life alanlar vardi, simdi boyle Toyota araclari varken yaris gibi piyasanın kadim arabası diye tabir ettiği bir araci ülkemizin en kuzey noktasında 44bine satiliga cikarmissiniz. B segmentinin krali fiesta ve polodur sonra clio gelir. Birde yarisin bana gore en popüler olani yaris 1.0 ya da 1.33 otm. benzinli olanidir.Şahsen ben bu araci bu fiyata alman, satis fiyati 60k bile olsa ben vermem.

Bu arada siz kaça aldiniz bu araci? 40-42?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uniqlo -- 10 Kasım 2013; 12:25:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Sıfıri 70-100 arası olan araçların 2.eline 40-45 verilir. Ama b sınıfı bir araca ben 2.elde 44bin tl ASLA vermem.

bana 40-45 liraya 2012-2013 model bir golf veya passat bulsana hocam..
  • 41 bin liraya, yaris almazdım; ne kadar temiz olursa olsun.
  • Herkese yorumları için tek tek teşekkür ederim. Herkes aynı yorumu yapmış o paraya şu var bu var diye. Hele birisi polo GTI demiş o tam ironik. Tabi herkes kendine göre yorum yapıyor. Ben de olsam bu paraya 320 e46 alırdım. Ama biraz dar görüşlü olmayın. biz bu arabayı bayan kullanacak çok km yapacak, şehir içinde park edecek diye tercih ettik. dar görüşlü olmayın biraz olaya geniş bakın. Şu an Türkiye de erkek sürücü kadar nerdeyse bayan sürücü var. Ve genelde bayanların ilk öncelikleri park etmesi kolay pratik ve az yakan araç.

Fiyat konusuna gelince fiyatı biraz fazla yazdığımın farkındayım ama dünden beri mobildim düzeltme şansım olmadı.
    Tavsiyelerinize göre yeniden ilan verdim 2-3 saate yayınlanır heralde.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.