Şimdi Ara

Hani kimsede para yoktu bu araçlar nasıl satılıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
4.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • millet sadece konfor ve hava basma derdinde . o da araba bu da araba . eskisini daha kredi vadesi dolmadan satmaya ve gözünü çelen marka modellerini satın alıp milletin gözüne hava ata ata sokma niyetindeler . ben kendimden biliyorum .

şu an ki aracım beni tatmin ediyor . milletin derdi para harcamak başka bk değil . bu kadar fahiş fiyatlar kredi faiz oranları ve % 50 vergi bile parası orta sınıfı aşanları durduramıyor . bir numara enayilik başka bişey değil .. amerikada şu kadar değer veriliyormu kullandığın aracın lüks sınıfında olmasına . en bktanını kullanıyorlar da sesini çıkarmıyorlar çünkü bizim gibi görgüsüzlük dertleri yok . işleri amaçları sadece beni bir yerde bir yere götürsün .

ne bok var pejolarda mercedeslerde bmw lerde honda larda . görgösüzlük millete hava atma derdi ve biraz da konfor niyeti . aracını aldınmı hele de sıfırsa en aşşağı 6 7 sene kullanman gerekiyor . geçen fiat bayisine gidip 500x sordum 180.000 diyor . lan bunun 70- 80.000 tl si zaten vergiye gidiyor . aptal mıyım kullandığım araçtan sadece motor ve kaput olarak farkı olan diğer aksamları zaten firmanın malum ürettiği standart düzeneklerinden olan araca . yada alırım en aşşağı 8 10 sene kullanırım .

ama bizim insanımızın derdi şu : satış yapan müşteri temsilcilerinin gözüne kestirdiği iyi giyimlilere en başta işiniz ne deyip hee öylemi eğer o işi yapıyorsanız rahat bu arabayı alırsınız tavsiye ederim demek . diğer müşterilere gözünün ucuyla bile bakmamak . satın alanların da derdi misam ben öğretim görevlisiyim maaşımın yarısını ayırarak bu taşıtı alırım . hiç düşünmeyim gerekli mi gereksiz mi 2 tane alalım hatta ....

milletimizim derdi para harcamak iktisat değil .

gereksiz israf .. maaşının yarısını krediye bağlıyorlar aptal mıdır nedir bu millet ya ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 8 Kasım 2019; 16:48:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Etraftaki Range Rover'lara bakıp ekonomik kriz yok diyen arkadaşlar kendilerine benim niye bir Range Rover'ım yok sorusunu sorduklarında gerçeklerin farkına varacaklarına inanıyorum.
    Soramazlar. Kendilerine her koşulda, şartta şükret ve itaat et mantığı aşılanıyor.
  • bunun cevabı aslında belli . bizim insanımızın iyi niyetli olması . kafasına da kaksan kç na semer de vursan karşındakine toz kondurmuyor . başları eziliyor bu yüzden halkımızın . bir de din kisvesini işe soktunmu neymiş efendim herşeye çok şükürmüş . ulan allaha şükür seninle tanrı arasında . haşa her halimize şükür bişey demiyorum , ama karşındaki senin rızkından çalıyor ve sana din kisvesi altında şükrettiyorsa o zaman aklını kullanmak zorundasın kardeşim aptal bile olsan . halkımızın iyi niyeti sayesinde başları çok eziliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 8 Kasım 2019; 16:53:57 >
  • Para var elhamdürillah.
  • Dalga mı geçiyorsunuz yoksa gerçekten bu kadar düşüncesiz misiniz anlamıyorum.Sorsanıza bayiilere kaçar araç gönderilmiş.Bazı zeka gösteren hareketleri refleks olarak fotosentez yapan canlılar bile gösteriyor.
  • Şimdi Peugeot bayisi beni aradı cam tavan ve 19 jant ile 332 bin lira olduğunu söyledi resmen kazıklamaya çalışıyorlar 2 3 bayi
    315 bin fiyat veriyor dediğimde inanmadı laf yapmaya başladı
    Bu para bile fazla iken bide biz kazıklayalım derdine düşmüş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 yılına ait bu, güncelini bulamadım. Bulan varsa paylaşabilir. Sıralamanın pek de değişeceğini düşünmüyorum.

Hani kimsede para yoktu bu araçlar nasıl satılıyor

Muhtemelen bu listede yer alan ülkeler arasında, trafikte en fazla ikinci el araç bulunan ülke de bizizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Casablanca -- 8 Kasım 2019; 17:51:39 >
  • Aslında bu tablo halen trafik planlamamızın, yollarımızın falan çok yetersiz olduğunu gösteriyor.

Kişi başına düşen otomobil sayısı bu kadar az olduğu halde trafik felç oluyor. AB ortalamasında falan olsa ne olurdu tahmin bile edemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesela ben şöyle düşünüyorum, 508 GT'nin deri koltuk opsiyonu ile yıllardır aile arabası olarak kullandığımız Mondeo MK3'ün fiyatı arasında 10.000 tl fark var.

• TolunayK kullanıcısına yanıt
    Saçmalık da koltuğun hiçbir özel yok tek farkı kırmızı ve nappa deri olması dışarıda yaptırsan daha ucuza gelir videolarda gördüğümüz ahşap kaplama standart değilmiş opsiyonmuş ona da 3000 TL istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 8 Kasım 2019; 19:34:49 >
  • Hocam bu opsiyonlar zaten bildim bilesi saçma bir şekilde pahalı oluyor.

• Eğer her bayiye 1000-1500 araç geldiyse hak verebilirim, ama yok bayiler 3 5 tane 508 almışsa ve haliyle bunlarıda satmışsa bu konuya anca gülerim

• Bir iki ay önce içeriden duyduğum bir bilgi: Bursa Doğuş Oto'da , o ay içinde toplam 63 araç satılmıştı. 50 tanesi Audi.

Konu sahibi :"Bakın , demek ki millette para çok . Bu yüzden VW, Seat ve Skoda değil, premium alıyorlar."

• bende345 kullanıcısına yanıt
    Ben Premium alıyorlar diye bir şey mi yazdım Sonuçta 63 tane araba Satılmış marka model fark etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Eğer her bayiye 1000-1500 araç geldiyse hak verebilirim, ama yok bayiler 3 5 tane 508 almışsa ve haliyle bunlarıda satmışsa bu konuya anca gülerim
    1000-1500 araç her bayiye.Ayda 50000 araç satan pazarda peugeot'un 100.000 508 satmasını mı bekliyorsunuz çıkar çıkmaz.Rakamları verirken biraz abartmışsınız sanırım.Konuya dönersek satışlar düşük üstelik araç alan kişilerin bir çoğu geleceklerini feda edip alıyorlar.Aylık eline geçen paranın 3'te 1'ini araca bağlayan çok kişi var.Bu ne demek her ay tasarruf yapacaksın istediğin gibi gezip tozamayacaksın demek.Değer mi tabi ki değmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ax

1000-1500 araç her bayiye.Ayda 50000 araç satan pazarda peugeot'un 100.000 508 satmasını mı bekliyorsunuz çıkar çıkmaz.Rakamları verirken biraz abartmışsınız sanırım.Konuya dönersek satışlar düşük üstelik araç alan kişilerin bir çoğu geleceklerini feda edip alıyorlar.Aylık eline geçen paranın 3'te 1'ini araca bağlayan çok kişi var.Bu ne demek her ay tasarruf yapacaksın istediğin gibi gezip tozamayacaksın demek.Değer mi tabi ki değmez...

Alıntıları Göster
    Bende onu diyorum zaten.Her bayiye 1500 araç gelse 93000 satış adeti yapar bayi sayısına bakarsak.Bayiler en fazla 5 araç getirmiştir hadi 10 diyelim,koca şehirlerden o araçları alacak 5 10 kişide çıksın bi zahmet.Zaten kimisi elindeki aracı takasa veriyor üzerini krediyle hallediyor kimisi direk kredi çekip hayatının en az 2 3 yılını o krediye bağlıyor.Hal böyleyken kimsede hani para yoktu demek tuhaf kaçıyor.Verdigim abartılı rakama takılmayın,o rakamları bilerek kullandım zaten

• Q6600 Q kullanıcısına yanıt
    Ben adana da yaşıyorum.yollar araba,avmler insan dolu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

Ben Premium alıyorlar diye bir şey mi yazdım Sonuçta 63 tane araba Satılmış marka model fark etmez
    Sonuç ortada. Bursa gibi bir sanayi şehrinde , ülkenin en büyük bayilerinden birinde , hem de 5 markayı birden satan... Bir ayda 63 araç, rezalet bir rakam.

Bunların da 50'si Premium işte.
    Çünkü bu şehirde , düne kadar tarlada çalışan bazı köylü kadınlarının gün muhabbetini anlatmıştı biri bana: ''Size kaç daire verdi müteahhit? Bize 80''

Evet, onlar için ekonomi iyi.
  • Bir de yurtdışı örneği vermek çıktı. O yurtdışında krediyle herşeyi alanların balonu yüzünden ABD Mortgage krizi çıkmadı mı? Alınan kredinin geri ödenebilme ihtimalini bile fona çevirip satanlar olmadı mı? Bu yüzden evinden, arabasından v.s. olduğu gibi aynı zamanda senelerce hapis yatan olmadı mı? Ya da torununa kredi borcu bırakan? Bunların Türkiye' de olmayacağını öngörmek gerçekten körlüktür. Olmaya da başladı zaten. Kredi BORÇTUR. Kredi kartı başvurusunda ıslak imza şartının kaldırıldığı bir ortamda hangi iyileşmeden, hangi zenginlikten bahsediyorsunuz? Parası olan adam sevmeyeceği eşeğin önüne ot atmaz. Olmayan da ona yetişmek için bırak cepten yemeyi olmayandan yemeye devam eder. Liberalizmin dediği gibi "Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler. (Borç batağını)"

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.