Şimdi Ara

Hani kimsede para yoktu bu araçlar nasıl satılıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
4.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam ironi yaptı arkadaş.
  • Enflasyon yüzde 8’e düştü dediğiniz için şu bilgiyi paylaşayım. Çokomelli konu görünce dayanamadım

“ Bir sepetteki ürünler 100 liraya alınabilirken 120 ye çıktı; enflasyon %20.Bir sonraki yıl 132. Enflasyon %10. (120’nin %10’u 12). Fiyatlar artmaya devam ediyor, iki yılda sepet %32 pahalılaştı ama enflasyon %20’den %10’a düştü.”

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sunroofsuz 508 almak istiyorsun peugeot efendi gt line ve gt icin sunroofsuz getirmiyormuş üstüne 3 4 bin tl parasını ekliyor allure olanlarda sunroof yok galiba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz eski arabanın bakımını bile yaptıramıyoruz,alan varsa başkasının parasından bizene

• Araban varsa her yer senin diyerek alıyolar arabaları alsınlar ekonomi yürüsün, araba işi yapıyoruz nankörlük etmeyelim arabasızda olmuyor

• 5 aydır lineanın arka camındakı satılık yazısı güneşten kurudu yenısıyle değiştirdim sen düşün gerisini
  • Garantici üç kağıtçı hepsi çünkü. Ben hiç yolda 508 görmedim satiliyorsa nereye gidiyor bu araclar. Az stok getiriyorlar Suzuki Mazda pegauet hepsi aynı. 300 kusur milyar verip araba alacaksın bide peşinden kosturuyorlar. Sonda hoop yeni vergiler araç 350 o lm muş :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem !

bunu sadece sıfır araç bayilerinden değil, trafik yoğunluğundan da anlayabilirsiniz. çok şaşırıyorum her geçen gün trafik daha çok yoğunlaşıyor. benzin artıyor, tüm zamlar artıyor ama trafik daha çok yoğunlaşıyor. acayip bi tezatlık var
    Tezatlık mı var? Ülkenin nüfus dağılımı o kadar kötü ki 3-4 il ülkenin nüfusunun yarısı ediyor zaten. 15-20 Milyonluk İstanbula ne yaparsan yap trafik sorununu çözemezsin. Bunun zenginlik fakirlikle alakası yok zira otobüslerde tıklım tıklım.
  • buna gelir adaletsizliği diyoruz ; parası olmadığı için faturasını ödeyemenler de varken diğer tarafta arabaya 250 - 300 bini gözü kapalı gömebilenler de var...
  • 300 bin liraya passat 508 satılan ülkede enflasyonun %8'e düştüğüne inanmak
  • Para yok hikayelerine inanmayın.
    Her ülkede fakirler de vardır, zenginler de vardır.
  • Şimdi bu arkadaş benim bir dostum olsa ve yanımda böyle cümleler kursa mesela olayı açıklar bir daha da 3-5 kitap okuyana kadar benimle konuşma derdim. Burada ise bloklarım ama yine başkası alıntılayınca mesajlarını okuyorum kötü oluyor.

Gerçekten düşünüyorum nasıl bu kadar dar düşünüyorsunuz. Yani kriz var dememiz için yılda 10 araç mı satmak lazım ? 100 tane mi 1000 tane mi ?

İlk parti dediğin araç 500 bin araç siparişi mi ? 1000 tanedir hadi 10 bin tane olsun. 83 milyonluk ülkenin 1.5 milyondan aşağı binek otomobil satması kötüdür.

Para yok millette yok kardeşim inanmıyor musunuz ? 4 Kardeş intihar etmek zorunda kaldı bu da mı yalan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 8 Kasım 2019; 15:17:0 >
  • ''kimse fakir değil herkes hemen arabayı almaya başlamış enflasyon %8 e kadar geriledi zaten'' den sonrasını okumadım
  • 2019 yılına geldik adamlar arabayı lüks bir şey sanıyor. O gördüğünüz arabaların kaç tanesi 2. el değil, kaç tanesi bankadan kredi çekmeden alındı, kaç tanesi yılların birikimiyle alınmadı bir düşünün. Gerçi düşünmemeniz için programlanmış bir ülkede yaşıyorsunuz o da ayrı mesele.

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostiki

buna gelir adaletsizliği diyoruz ; parası olmadığı için faturasını ödeyemenler de varken diğer tarafta arabaya 250 - 300 bini gözü kapalı gömebilenler de var...
    Kesinlikle...

Bir tarafta fakirleşen, alım gücü eriyen büyük kesim...
    Diğer tarafta servetine servet ekleyen yine büyük bir kesim...

Aradaki orta tabaka eritildi, olanda çok olmayanda hiç yok..

İşte o kimilerine göre lüks denebilecek o araçları alanlarda bu insanlar diye düşünüyorum.

Enflasyonun teğet geçtiği, %8 enflasyonu yaşayanlar...

Tüik e göre değilde cebime göre değerlendiriyorum, yaşadığım enflasyon yüzde 20 nin üzerinde...

• Şu krediyle alınıyor argümanının saçmalığından gına geldi.
    Sanki top kek alıyorsunuz.
    5 yıl Kanada'da yaşadım. 7 ay İtalya da yaşadım.
    Yurt dışında da ev, araba gibi şeylerin tamamına yakını kredi ile alınıyor. Peşin alanını pek göremezsiniz.
  • Çok az zengin kisim var zaten. 83 milyon kisi hesapla, %1 desek 830 bin kisi zengin. Bu %1 lik kesimin de %1 i alsa 8300 kisi eder. 10 bin kiside biri alsa 8300 ediyor. Kalan %99 fakir ben dahil. Yani bos bos konusmak icin yorum yapıyorsunuz ha.

% 1 zengin kismi gostererek hani fakirdik diyor akü...

• Bu araçlar nasıl mı satılıyor?
    X bir markanın satış bölümünde yazılım kısmında
    iş analistiyim.

Perakende satışların %70'i kredili. Nasıl kredi derseniz; bireysel bazda müşterinin kendi bankasından bulduğu kredi ya da markanın birlikte çalıştığı bankadan aldığı kredi. Markanın kendi finans kuruluşu da kredi vermekte bunu da unutmayalım. Nakit paranın döndüğü teklif sayısı çok az.

Ayrıca belirli peşinat verilip kalan tutarın parça parça ödendiği balon ödeme sistemi de mevcut. Bireysel ihtiyaç kredisi ayarlayıp kalan bedeli nakit vererek araç alan bile var.

Bireysel değil de şirket üzerine 1 araç dahi olsa filo satış olarak değerlendirip, daha fazla indirimle araç satışı yapılıyor. Bir de müşteri o markadan daha önce araç almamışsa bayiye ve danışmana gelsin primler. Tüzel kişilik ve filo satışta ticari kredi de devreye girerse çok rahat araç alınabilir.

Hurda teşviğinin bayiye kazancı da var. Hatta bayi aracı bulup müşteriye veriyor indirim kazansın diye. Yine burada teşvik ve prim söz konusu.

Aslında insanlar araba almak için geleceğinden çalmaktadır. Fırsatlar, kampanyalar hikaye arkadaşlar. Gün geçmiyor ki paranın değeri düşmesin. ÖTV KDV indirimi olur orası ayrı. Çeşitli kredilerle desteklenir bu da tamam.

İnsanlar son zamanda araç kiralama yoluna daha fazla gitmekte. Lease ve Rent a car firmalarına satışlar artmakta. Trafik bu yönden de yoğunlaşmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: anticor

Çok az zengin kisim var zaten. 83 milyon kisi hesapla, %1 desek 830 bin kisi zengin. Bu %1 lik kesimin de %1 i alsa 8300 kisi eder. 10 bin kiside biri alsa 8300 ediyor. Kalan %99 fakir ben dahil. Yani bos bos konusmak icin yorum yapıyorsunuz ha.

% 1 zengin kismi gostererek hani fakirdik diyor akü...
    +1 kardeş

bi de hani hiç kimsede para yoktu diyor sende bende yok olan adamda var yani.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.