Şimdi Ara

Hangisini secmeliyim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tam karar verdim derken yine bazi opsiyonlar cikti karsima. Bir fikir alayim sizden :)

Kia Rio 1.4 dizel fancy
    Renault Clio 1.5 dizel touch

Fiyatlari birbirine yakin. 2012-2013 modeller yaklasik 40 bin bandinda..

Rio ya yakinim ama;

Birde uzaktan aklimi celenler var.
    2010 model bandinda Opel Astra dizel otomatik ve Fiat Bravo dizel otomatik. 45 bin bandinda.

45 butcemi cok zorluyor aslinda ama bi yandan ama diyorum iste.
    Araclarin eski ve digerlerine nispeten yuksek kilometre olmasi soru isareti bende..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    Böyle seçenekler olduğunda hep genç olanları almayı öneririm ama astra ve bravo ile diğerleri arasında segment farkı var. Yani sizin seçeneklerinizin arasında kalsam kesin bravoyu seçerdim astraya göre baya seri bi araç.
    Farklı araç olarak da az yakan, seri ve sorunsuz motorlu megane 3 öneririm ;http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-poyraz-otomativ-den-2011-model-dizel-otomatik-megan-178621047/detay

Not; İlanla alakam yoktur.

• Tesekkurler.
    Ben ozellikle clio ve rio arasinda kaldim.

• Öncelik Astra, olmuyorsa Rio
  • Astra H kasanin tipini sevebilsem bi de 😊
    Sadece mantikla hareket edebilecegim bir arac benim icin

• Otomatik şart değilse astra j kasa da bakabilirsiniz.
  • Astra j kasanin dizeline butcem yetmiyor malesef.

• 1.5 dci ilk tercihim olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Astra j kasanin dizeline butcem yetmiyor malesef.

Bu konuya baktıktan sonra bizdeki astranın piyasasına baktım, 36-37 bin civarında daha eski model (2007-2008) ancak pek kullanılmamış, 50-60bin km araçlar var. Onları da düşünebilirsiniz uzun süre kullanacaksanız . Bu arada astra h ile ilgili sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.
  • hocam imkanın varsa bir üst segment olan astra ve bravo ya bak daha iyi olur
  • Otomatik değilse Kia Rio otomatikse Riodan uzaklaş :) Ben kullanıyorum acayip çok yakıyor
  • Rio test surusunden geldim simdi.
    Acikcasi biraz mutsuz ayrildim.
    Gidisi motoru freni donanimi guzel ok.
    Ama arabanin bi agirligi yok. Konforsuz gibi.
    Eski getz im gibi geldi. Cok buyuk ekstralar yok sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Rio test surusunden geldim simdi.
    Acikcasi biraz mutsuz ayrildim.
    Gidisi motoru freni donanimi guzel ok.
    Ama arabanin bi agirligi yok. Konforsuz gibi.
    Eski getz im gibi geldi. Cok buyuk ekstralar yok sanki.

size yardımcı olabilir.

http://www.arabam.com/otomobil-haberleri/uzun-donem-test/kia-rio-uzun-donem-testi-bitti-iste-sonuclar/295628

• Bravo veya 308 derim. Clio falan bos is. Mezar gibi araba. Focus 2.5ta olabilir

• Astra dizel otomatik ve Bravo dizel otomatik şanzıman açısından kesinlikle çok kötü iki araç bence. Test etmeden kesinlikle almamanızı öneririm.
  • Baska arac var mi ki artik o paralara ?

• 2014 model 1.3 business dizel astra J kullanıyorum ama maşallahı var. şehir içinde 7.5, şehirler arasında 6.5 litre yakıyor. Servise götürdüm, klima kapalı halde 90-105 km hızla 100km yol testi yaptık 6.14lt yaktı. Yani araç %95i ışıksız şehirlerarası dümdüz yol olmak üzere ışık hariç kalkış duruşu da olmayan bir yolda bu kadar yakıt tüketti. Servis 2 gün sonra cevap vereceğini söyledi, 1 hafta sonra kendim gitmek durumunda kaldım gene cevap yok. Daha sonra kendileri dönsün sessiz kalayım dedim, 30 gün ses seda yok, bir daha gitmek durumunda kaldım. Cevapları içler acısı: "Bölge müdürümüz normal dedi". Opel müşteri temsilciliğini aradım yapacak bir şey yok dediler. Bu kadar ilgisizlik, açıkçası rezillik görmedim. Fabrika verileri 3.6lt olan bir araç bu kadar yakıt tüketirken bani durumun normal olduğuna ve yapacak bir şeyleri olmadığına ikna etmeye çalışıyorlar.

Bu mesajı facebook'a sağa sola yazdım. Müşteri temsilcisi Haluk beni arayıp sizin için gerekli açıklamayı yaptık dosyanızı kapattık neden kurcalıyorsun demeye getiriyor. Adama bir şeyler söylemeye çalıştım beni hiiç dinlemeden konuştu konuştu telefonu da yüzüme kapattı. Arabada kusur olabilir sonuçta kul yapımı bir makine, ama bu ilgisizlik, vurdumduymazlık ve hatta saldırganlık olacak iş değil. Müşteriye satışı satışçılar yapar ve bu iş en fazla birkaç saat sürer, sonra iş servise düşer ve sürekli muhatap olmak zorunda kalırsın. Böylesine tavırla karşılaştıktan sonra yapacak bir şey de kalmıyor. Hukuki yapısı daha güçlü bir ülke olsak icabına bakardım ama işte burada ancak böyle toplumun haberi olsun da karar verirken bunu da göz önüne alsınlar istiyorum.

• Seat leon tercih edebilirsin 2008-2009 stylance güzel tercih olabilir. Kia rio iç dış dizayn güzel ama 1.4 ne kadar verimli motor nasıl bilgim yok 1.6 vergi sistemine dahil oluyorsun bu yüzden 1.4 bana itici geliyor vergisini veriyorken tam karşılığını almak istemişimdir. dizayn olarak güzel araç dolu da araç ama sürmediğim için bişe diyemem ama leonu kullandığım için tavsiye edebilirim onlardan eksik yanının olacağını hiç düşünmüyorum.rio dada sporty paket daha güzel 17 jant sunroof felan çok çekici oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PLAYER66 -- 24 Eylül 2014; 23:02:40 >
  • Renault Megane III al otomatik dizel...110 beygir...Hizli ve ofkeli:) ustelik 100km de 5 lt dizel ile...

• quote:

Orijinalden alıntı: osmiyn

2014 model 1.3 business dizel astra J kullanıyorum ama maşallahı var. şehir içinde 7.5, şehirler arasında 6.5 litre yakıyor. Servise götürdüm, klima kapalı halde 90-105 km hızla 100km yol testi yaptık 6.14lt yaktı. Yani araç %95i ışıksız şehirlerarası dümdüz yol olmak üzere ışık hariç kalkış duruşu da olmayan bir yolda bu kadar yakıt tüketti. Servis 2 gün sonra cevap vereceğini söyledi, 1 hafta sonra kendim gitmek durumunda kaldım gene cevap yok. Daha sonra kendileri dönsün sessiz kalayım dedim, 30 gün ses seda yok, bir daha gitmek durumunda kaldım. Cevapları içler acısı: "Bölge müdürümüz normal dedi". Opel müşteri temsilciliğini aradım yapacak bir şey yok dediler. Bu kadar ilgisizlik, açıkçası rezillik görmedim. Fabrika verileri 3.6lt olan bir araç bu kadar yakıt tüketirken bani durumun normal olduğuna ve yapacak bir şeyleri olmadığına ikna etmeye çalışıyorlar.

Bu mesajı facebook'a sağa sola yazdım. Müşteri temsilcisi Haluk beni arayıp sizin için gerekli açıklamayı yaptık dosyanızı kapattık neden kurcalıyorsun demeye getiriyor. Adama bir şeyler söylemeye çalıştım beni hiiç dinlemeden konuştu konuştu telefonu da yüzüme kapattı. Arabada kusur olabilir sonuçta kul yapımı bir makine, ama bu ilgisizlik, vurdumduymazlık ve hatta saldırganlık olacak iş değil. Müşteriye satışı satışçılar yapar ve bu iş en fazla birkaç saat sürer, sonra iş servise düşer ve sürekli muhatap olmak zorunda kalırsın. Böylesine tavırla karşılaştıktan sonra yapacak bir şey de kalmıyor. Hukuki yapısı daha güçlü bir ülke olsak icabına bakardım ama işte burada ancak böyle toplumun haberi olsun da karar verirken bunu da göz önüne alsınlar istiyorum.

Cekinecek bir durum yok fabrika verileri 3.6/100km olan 1.3 bir arac D segmenti arac kadar harciyor ise ve buna cozum bulmak yerine yazdigin tavirda devam ediyorlarsa...
    Ustune ustluk sana tlf aciyor...birde tehtidvari konusuyor...yaz bilader sen hangi opel kim gazini alalim arkadasin...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.