Şimdi Ara

HANGİSİNİ ALSAM :/ NİKON D5100 & CANON EOS 550D ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.Tercihim Canon Eos 550D

Ama kararsızım nikon almak istiyorum ama bi yandan keşke canon mu alsaydım diyebilirim diye düşünüyorum..

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz neden :) ?

• Canon tercih ederdim çok sevdiğim (sevilen) 50mm lensini çok daha ucuza getirirdim
  • Bu işten hiç anlamasam da anlayan arkadaşlarımın sohbetlerinden öğrendiğim şey de bu yönde.
    Nikon = Para Para Para
    Canon = Başlangıç seviyesindekilerin yardımcısı

En azından işi öğrenene kadar Canon yani benim bildiğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktassa

Bu işten hiç anlamasam da anlayan arkadaşlarımın sohbetlerinden öğrendiğim şey de bu yönde.
    Nikon = Para Para Para
    Canon = Başlangıç seviyesindekilerin yardımcısı

En azından işi öğrenene kadar Canon yani benim bildiğim.

O kadar abarti bir ayrim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotoğraf çekimlerinde aşırı bir fark yoksa zaten aynı ürüne çok daha fazla para ödemeye de gerek yok sanırım.
    onun yerine kişi kendini geliştirdikçe lens alır o paraya.
    Değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktassa

Fotoğraf çekimlerinde aşırı bir fark yoksa zaten aynı ürüne çok daha fazla para ödemeye de gerek yok sanırım.
    onun yerine kişi kendini geliştirdikçe lens alır o paraya.
    Değil mi?

APSC sensörlü makinalar arasında fiyat ve sınıf farkına neden olan ilk etmen görüntü kalitesi değildir zaten, body sınıfı ve kalitesidir

(yukarıda bahsi geçen makinalar aynı sınıfta sayılabilir onlardan bahsetmiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cwr -- 10 Mart 2013; 0:55:57 >
  • klasik yorumuda atayım , ikisindende pişman olmazsın :D ama nikon daha ön planda gibi geliyo bana
  • Ben bi yerden ucuza alıcam makineyı zaten lens'ide ilerki zamanlarda almayı düşünüyorum zaten banada nikon biraz ağır basıyor ..

Bende nikon kararını verdim inş 20-25 tarıhlerı arasında alıcam cıhazı tesekkurler herkeze :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheque123123

Ben bi yerden ucuza alıcam makineyı zaten lens'ide ilerki zamanlarda almayı düşünüyorum zaten banada nikon biraz ağır basıyor ..

Bende nikon kararını verdim inş 20-25 tarıhlerı arasında alıcam cıhazı tesekkurler herkeze :)

hayırlısı olsun , güle güle kullan inşallah :D
  • Eyw dostum :)
  • nikon d5100 canon 550d ye göre çok daha iyi bir makine fiyatları ise çok daha iyi . Bence nikon d5100 al .
  • quote:

1.Tercihim Nikon d5100
    2.Tercihim Canon Eos 550D

Ama kararsızım nikon almak istiyorum ama bi yandan keşke canon mu alsaydım diyebilirim diye düşünüyorum..

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz neden :) ?

Soruduğunuz soruya verilecek cevap daha çok insanların sempati duyduğu marka olacaktır. Genel olarak bu iki makine arasında dağlar var diyemeyiz. Ben zamanında hem Nikon hem Canon kullanmış birisi olarak Canon'u daha güzel buluyorum. Neden diye sorsanız kendimce açıklamalar yaparım ama sizi ikna eder miyim ? Bilinmez.

En iyisi siz kendi kararınızı başkalarının sempatisi ile vermeyin derim ben.

Saygılar
  • canon 550d nin ekranı daha kaliteli fakat tv den baktığında lcd ekrandaki gibi değil:) video daha iyi 50mm lensi daha ucuz
    nikon d5100 portre yakın çekiminde canondan bariz daha iyi detay veriyor renk derinliği daha iyi .50mm lensi canona göre iki katı pahalı

benim tavsiyem sony nexf3
  • Beyler yorumlar için teşekkürler.

Benim tercihim nikon d5100'den yana olucak.

Neden bılmıyorum ama nıkon'a canım daha çok ısındı :) Cıhazı yurtdısından getırtecegım ıcın ucuza alacağım ilerde lens alırsam 18-105 lens fıyatı 400-500 tl alırım olur bıter :)
  • Fark abartı değil ama Canon önerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: şubat

canon 550d nin ekranı daha kaliteli fakat tv den baktığında lcd ekrandaki gibi değil:) video daha iyi 50mm lensi daha ucuz
    nikon d5100 portre yakın çekiminde canondan bariz daha iyi detay veriyor renk derinliği daha iyi .50mm lensi canona göre iki katı pahalı

benim tavsiyem sony nexf3

Fiyatlara nerden baktınız bilmiyorum ama arkadaşın kafasındaki fikirleri yanlış etkilememek için düzeltmek istiyorum.

Canon 50 mm F1.8 : 244 TL

Nikon 50 mm F1.8 : 276 TL

Vatan Bilgisayar fiyatlarıdır.

Saygılar..
  • verdiğiniz nikondaki lens 50mm d serisi autofocus yapmaz 50mm g serisi autofocus yapar . canonda zaten hepsi autofocus yapar.g ve d fiyatlarına bakarsanız farkı görürsünüz verdiğiniz bilgi yanlış.
  • Evet evet bi yandanda bu autofocus olayı kafamı karıştırıyor manuel focus yapmak zormudur aceba ?

Ama ben d5100 den şaşmam gibi duruyor nedenini bılmıyorum gerçekten :D Kime sorsam zaten 2 side aynı cıhazlar herşey sana baglı dedıler acıkcası bende d5100 diyorum :)
    İnş sorun çıkmaz kullanımında :)
  • quote:

Evet evet bi yandanda bu autofocus olayı kafamı karıştırıyor manuel focus yapmak zormudur aceba ?

Ama ben d5100 den şaşmam gibi duruyor nedenini bılmıyorum gerçekten :D Kime sorsam zaten 2 side aynı cıhazlar herşey sana baglı dedıler acıkcası bende d5100 diyorum :)
    İnş sorun çıkmaz kullanımında :)

manuel focus yapmak bence zor değil ayrıca çok daha zevklidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanctuary33 -- 16 Mart 2013; 12:55:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şubat

verdiğiniz nikondaki lens 50mm d serisi autofocus yapmaz 50mm g serisi autofocus yapar . canonda zaten hepsi autofocus yapar.g ve d fiyatlarına bakarsanız farkı görürsünüz verdiğiniz bilgi yanlış.

Ben zaten bu bilgiyi verirken lenste auto focus özelliğinin olmadığını bilerek söyledim. Siz 50 mm F1.8G olan lens ile diğeri arasındaki 2 katlık farkın sadece Focus için mi olduğunu düşünüyorsunuz ?

O iki lens arasında farklar içerisindeki optik elemanların kalitesinden başlar. Yani doğal olarak Canon 50mm ile Nikon 50mm yi kıyaslarken Nikon 50mm G'yi ele alırsanız, birbirinden farklı kalitedeki lensleri karşılaştırmış olursunuz.

Canon 50mm'nin muadili Nikon 50mm D modelidir. Nikon'un bu veya bunun gibi bazı lenslere Auto Focus koymuyor olması belki ticari bir taktik, belki de prensiptir. Ama bu tüketici açısından değerlendirilirken Focus özelliği baz alınamaz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.