Şimdi Ara

Hangisini almalıyım GTX 560 Ti SLI ve GTX 580

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu günlerde ekran kartı almayı düşünüyorum ve GTX 580 mi alsam yoksa 560 Ti SLI mı yapsam karar veremedim.
    Bütce 1000TL.
    Özellikle power yetermi bu benim için çok önemli.

sistem;
    i5 750 işlemci
    4 GB ddr3 ram
    p55 slı destekli anakart
    High Power Absolute 650W güç kaynagı

• gtx560 SLI modda bu psu ile ileri doğru sorun yaşayabilirsin ama single bir gtx580i çekicektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

gtx560 SLI modda bu psu ile ileri doğru sorun yaşayabilirsin ama single bir gtx580i çekicektir.

Aslında aklımda 580 yoktu ancak power yüzünden düşünmeye başladım 560slı ile bu power 1 sene civarı gitse bana yeter sonra yeni power alırım zaten ama emin olamıyorum.
  • Ben olsam sli yada cf sakınır tek kart yada çift gpulu kart alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

Ben olsam sli yada cf sakınır tek kart yada çift gpulu kart alırdım

Tercihim sağdece nvida kartlar olacak bu yüzden çift gpu seçenegim yok. 560 slı 580 e testlere göre 10+ fps fark atıyor bu yüzden slı düşünüyorum aklıma en çok takılan power sorunu.
  • Cpu ya oc de gerekir.power limit sayılır kullan sıkıntı olmaz olursa sistem için 350watt power alırsın.650watt i da direkt gpulara atarsın.çift power olur ama ucuz yöntem olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymangonca

Cpu ya oc de gerekir.power limit sayılır kullan sıkıntı olmaz olursa sistem için 350watt power alırsın.650watt i da direkt gpulara atarsın.çift power olur ama ucuz yöntem olur.

Cpu da 1 ghz oc var birde sisteme 2 power takarsam 2. power anakarttan devre tamamlanmayınca nasıl çalışacak pc açılırken her seferinde ataçla falan devreyi tamamlamam gerekmezmi bu durumda bile aynı anda güç veremem ya sisteme önce güç gider yada ekran kartlarına.
  • 2x 560 slı default bir şekilde 430w güç çekerler. Kullandığın kaynak ise 12v kanallarından 550w verebilmekte yani 2 kartı çeker
    fakat anakart ve işlemcide devreye girince tam ucu ucuna geliyor sana 1-2-3 yıl olarak zaman veremem ama şunu söyleyebilirim
    sistemin açılır ve bir çok uygulamayı yapabilirsin ileri zamanlarda sorunlar olmaya başladığında bilki sorun PSU dan kaynaklanır.
    ama sonuç olarak 650 ABS 2x560ı çekmeye yeter.
  • quote:

2x 560 slı default bir şekilde 430w güç çekerler. Kullandığın kaynak ise 12v kanallarından 550w verebilmekte yani 2 kartı çeker
    fakat anakart ve işlemcide devreye girince tam ucu ucuna geliyor sana 1-2-3 yıl olarak zaman veremem ama şunu söyleyebilirim
    sistemin açılır ve bir çok uygulamayı yapabilirsin ileri zamanlarda sorunlar olmaya başladığında bilki sorun PSU dan kaynaklanır.
    ama sonuç olarak 650 ABS 2x560ı çekmeye yeter.

Bu power sanırım en yüksek 650w civarı veriyor hatta bir testte ocz 550w ile aynı oldugunu görmüştüm 2 si aynı power diyorlardı o kafamı karıştırdı.

• OCZ fatality 550w peak değer olarak 650w kadar çıkabiliyor bu gayet normal sayılır önemli olan tepe değer değil sürekli verilen güçtür.
    bana göre 650 ABS ocz fatalityden azda olsa daha iyi bir ürün.
  • http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=47396805
    560'ın çift gpulusu yazıyor biraz beklemeni tavsiye ederim şu anda kullandığın kartı gerçi bilmiyorum ama sistemine bakacak olursak çokta kötü bir karta sahip olduğunu düşünmüyorum herhalde 1-2 ay kadar beklersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shendelzare

http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=47396805
    560'ın çift gpulusu yazıyor biraz beklemeni tavsiye ederim şu anda kullandığın kartı gerçi bilmiyorum ama sistemine bakacak olursak çokta kötü bir karta sahip olduğunu düşünmüyorum herhalde 1-2 ay kadar beklersin

Ekran kartım yandı şu an ekran kartım yok.
  • quote:

Tercihim sağdece nvida kartlar olacak bu yüzden çift gpu seçenegim yok. 560 slı 580 e testlere göre 10+ fps fark atıyor bu yüzden slı düşünüyorum aklıma en çok takılan power sorunu.

Dostum bu işte bir hata var ya sen ilk mesajda 560slı demişssin 2x 560 580 ni çok rahat bir şekilde geride bırakır 10 fps de ne
    o gtx560, gtx460 olmasın 2x460 ile 580 arasında 5-10 fps bir fark vardır.

Eğer almak istediğin kart gtx460 ise 2adet alabilirsin 650 ABS sistemi çok rahat bir şekilde çeker.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThE LoSt -- 12 Mart 2011; 0:19:33 >
  • quote:

quote:

Dostum bu işte bir hata var ya sen ilk mesajda 560slı demişssin 2x 560 580 ni çok rahat bir şekilde geride bırakır 10 fps de ne
    o gtx560, gtx460 olmasın 2x460 ile 580 arasında 5-10 fps bir fark vardır.

Eğer almak istediğin kart gtx460 ise 2adet alabilirsin 650 ABS sistemi çok rahat bir şekilde çeker.

Ben en az yazdım 560slı bazı testlerde 580 e 10 bazen 20fps atmış. Almak istedigim kart 560 SLI yada gtx 580.

• o değer ortalama olarak 10-20 den yüksektir. (psu konusunda dediğim gibi başlangıçta sorun yaratmaz fakat uzun süreli kullanımda sorun çıkarabilir)
  • quote:

o değer ortalama olarak 10-20 den yüksektir. (psu konusunda dediğim gibi başlangıçta sorun yaratmaz fakat uzun süreli kullanımda sorun çıkarabilir)

gtx 580 de bin TL 560 SLI da yaklaşık bin TL ama power sorun çıkarırsa 2. kart elime kalır ve power alacak para kalmaz tam dayanacagını bilsem hiç düşünmem slı yaparımda kafam karştı
  • GTX 580 al madem paran var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

GTX 580 al madem paran var

1100 TL ye max çıkabilirim ancak slı ile aynı fiyata +fps alındıgı için slı almak istiyorum.
    Forumda bu poweri kullanan arkadaşlar en yüksek kullandıkları ekran kartını yazarsa sevinirim.
  • normalde sli daha iyi olur ama bu durumda powerın yetmiyor durduk yere ek masraf ve 2 tane 560 daha cok elektrik cekecek yine ek masraf hemde surekli olucak bu bu durumda bence 580 alman daha mantıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fth-bsky

normalde sli daha iyi olur ama bu durumda powerın yetmiyor durduk yere ek masraf ve 2 tane 560 daha cok elektrik cekecek yine ek masraf hemde surekli olucak bu bu durumda bence 580 alman daha mantıklı

İnternet için notebook kullanıyorum günde 1-2 saat oyun oynarken masaüstü pc açacam ondan elektrik faturasını sorun etmem ancak bu power yetmiyecek gibi yetmezsede yeni power alamam.

En iyisi bu gibi ;

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_37076_MSI_N580GTX_Twin_Frozr_II_OC__GTX580__1536MB__384_Bit__GDDR5__Ekran_Karti.html

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.