Şimdi Ara

HANGİSİ..WF 9.6? YAMAHA NS-555'mi ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Doğubank alt katta, sanırım Adım Elektronik'te bir çift Energy C7 vardı...
    Bahsi geçen hoparlörlere rahmet okutur...Nakitte iyi fiyat alabilirsiniz diye düşünüyorum...
  • İkinci el de şu sıralar o kadar temiz ürünler var ki ns-777 gibi müzikaliteden epey uzak olan bir ürüne o paraları vermek ne kadar mantıklı tartışılır...Kötünün iyisi olarak 9.6'lar biraz daha önde tabii onlar da malum güce muhtaç ve aç olan ürünler pek kolay sürülebildiklerini söyleyemeyeceğim..

Bahsi geçen fiyat aralığında Castle'ın Knight serisi,Jbl yeni Studio serisi,Klipsch RF serisi (belki ikinci el) Wharfedale'ler (klasik tavsiye) Mission'ın yeni mx serisi, Dali Concept-6 (gayet mantıklı) PSB Alpha T1 tower (1200 tl civarı markanın giriş seviyesi kulesi) Cambridge Audio S-70 vs..şimdilik aklıma gelenler...Bunlara göz atmanız sizin yararınıza olabilir..
  • konuda bahsi geçen ns777 , ns555, wf9.6 , es80 hoparlörleri bütçemede uydukları için yaklaşık 1 yıl boyunca yakın takibe aldım defalarca dinledim , hiçbirini almadım gidip jamo s606 aldım. s606 dan sonra bana en yakın hoparlör ns777 idi , aşırı parlak çalması ve boyutları elememe sebep oldu , onun dışında 9.6 konusunda bu kadar fanatiği olmasına karşın bana vasatın altında bir hoparlör olarak göründü , hoparlörde hiçbirşey tam değildi sanki henüz yapım aşamasında idi tiz driver'ı yanık gibi , basslar ise oto subwoofer'ı edasındaydı. es80 ve ns555 birbirine yakın hoparlörler parlak çalıyorlar ama bassları bana göre yetersizdi . ''Benim kullandığım iyidir'' olayına girmek istemiyorum saçma çünkü herkesin müzik zevki farklıdır ancak jamo s606 mutlaka dinlemelisiniz diyorum.
  • Bence de WF 9.6. Super olmasa da en azindan sahnesi olan bir hoparlor. NS555 gibi dinlediginizde kapat kapat demiyorsunuz.
  • 2007 yılında bende buna benzer bir başlık açmıştım ama o zamanlarda daha çok bilgi paylaşımı vardı
    http://forum.donanimhaber.com/m_12408134/tm.htm

O zamanlarda anfimle (Denon PMA880R) Kef coda + Jbl Sub Bass2 alıp olayı kapatmıştım. 2000 yılından öncesini bildiğim için Jbl'in sonraki kolonlarından uzak durmuştum. Kim ne derse desin yahut önersin siz anfinizle adam gibi bir firmada gerekli testi yapmazsanız paranız boşa gidecektir. Ben o yüzden Ns555 olayını kapatmıştım. Müzikten ne beklediğiniz çok önemli.
    Şu anda aynı anfi ile Jamo S606 kule hop. kullanıyorum ve beklediğimden öte memnunum. Ancak anfi kolon ikilisinin yanısıra kullandığınız kablo ve medyada çok önemlidir. Download edilmiş mp3 leri bu cihazlarda dinleyecekseniz paranızın büyük bir kısmı boşa gidecek demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

İkinci el de şu sıralar o kadar temiz ürünler var ki ns-777 gibi müzikaliteden epey uzak olan bir ürüne o paraları vermek ne kadar mantıklı tartışılır...Kötünün iyisi olarak 9.6'lar biraz daha önde tabii onlar da malum güce muhtaç ve aç olan ürünler pek kolay sürülebildiklerini söyleyemeyeceğim..

Bahsi geçen fiyat aralığında Castle'ın Knight serisi,Jbl yeni Studio serisi,Klipsch RF serisi (belki ikinci el) Wharfedale'ler (klasik tavsiye) Mission'ın yeni mx serisi, Dali Concept-6 (gayet mantıklı) PSB Alpha T1 tower (1200 tl civarı markanın giriş seviyesi kulesi) Cambridge Audio S-70 vs..şimdilik aklıma gelenler...Bunlara göz atmanız sizin yararınıza olabilir..

altay kardeşime katılıyorum ayrıca epos epic 5 diyorum yamaha ns 777 kolay beslenecek bir kolon değil ayrıca onuda aklımızda tutmamız lazım illede yamaha diyorsnız kağat sürücülü yenibir model çıkamışlardı o biraz daha müzikal çalıyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.