Şimdi Ara

Hangisi daha mantıklı? PS3 MÜ PC Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi ben şöyle bir şey istiyorum, evim de SONY marka 40EX520 model LED TV var + Logitech Z5500 ses sistemi + dell studio 1535 serisi bir laptop.
    Evde yatağıma uzanıp kablosuz klavye mouse kullanarak müzik dinlemek, kaliteli film izlemek (donmadan, görüntü kaybı olmadan).. maillerime bakmak, internete girmek, download vs. Bunun için laptop yetersiz kalıyor çok ısınıyor donma oluyor... Elimde masaüstü pc den kalma p4 3 ghz işlemci 2 gb ram energy marka bir anakart tabi hdmi çıkışı yok.. dvd rw kasa fanı felan var, bana iyi bir ekran kartı, pc kasası + ses kartı lazım... tüm bunları tamamladığım da istediklerimi alabilir miyim?

Örneğin;

70 -80 tl lik ekran kartı:

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-eah5450sltdi1gd3lp-hd5450-gddr3-1gb-64bit-ati-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=54923#allImages

50 - 60 tl lik ses kartı:

http://www.vatanbilgisayar.com/creative-live_7.1_value-sb-audigy-value-7.1-pci-ses-karti/productdetails.aspx?I_ID=20253

80 - 90 tl lil kasa:

http://www.vatanbilgisayar.com/feel-fs35a-fs35a-350w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=46863

ya da:

http://www.vatanbilgisayar.com/frisby-fc-6808bk-350w-fc-6808bk-350w-kulplu-minit-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=51815

Ortalama 220 tl yapıyor.
    + Kablosuz klavye mouse da almalıyım... (100 TL)
    Toplamda: 320 TL

Sizce böyle bir sistem ile istediklerimi yapabilir miyim? yoksa PS3 mü alsam.. PS3 de internete giriliyor ama download yapabilir miyim? maillere bakma, PC gibi kullanmak istiyorum ikinci el bir PS3 alsam ihtiyaclarımı karşılar mı?

+++ PS3 de Kablosuz klavye mouse kullanabilir miyim? PS3 e windows kurulduğunu duydum ama işlemciyi kullanamadığı için performansı düşük bir PC elde ediliyormuş, linux nasıl bilmiyorum....

• Eğer sırf oyun için diyorsan git ps3 al. Pc ile uğraşıp eziyet çekme derim
  • Topladığın pc adam gibi olsa neyse de. bence ps3 seç eğer bu parçaları alacaksan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glomental

Topladığın pc adam gibi olsa neyse de. bence ps3 seç eğer bu parçaları alacaksan

Başka öneriniz var mı_?
    Toplayacağım alet adam gibi olmayabilir zaten oyun için toplamıyorum. İstediğim şeyleri versin yeter...
  • PS3 ile PC'de yapacağınız işlemleri yapamazsınız. Bırakın kompleks işlemleri, PS3'ün internet browser'ı siteleri dahi düzgün bir şekilde görüntüleyemiyor.

PS3 alacaksanız sadece oyun oynamak amaçlı alabilirsiniz, PS3'ü PC gibi kullanabilmeniz mümkün değil.

Zamanında konsola Linux işletim sistemi yüklenebiliyordu fakat bu özellik bir süre önce güvenlik amacıyla PS3'lerden kaldırıldı, sizin gibi cihazı farklı işlemler için kullanmak isteyen kullanıcılar için çok kötü oldu bu gelişme.
  • oyun için toplamıyorsan tabi ki pc
  • Dostum bence bir PS3 var orta seviye oyun için olmayan uygun HDMI çıkışı olan bir notebook al.Müzik dinlersen internete girersin film izleyeceğin zaman HDMI ile TV'ye bağlarsın PS3'de de oyun oynarsın en mantıklısı bu bence.
  • PS3
  • Afedersin ama biraz saçma bir soru olmuş. PC mi PS3 mü diyorsun ama sorduğun sorunun içinde 'OYUN' kelimesi yok. Dolayısıyla elbette PC almalısın, yapmak istediğin şeyleri ortamala bir PC ile rahatlıkla yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

Afedersin ama biraz saçma bir soru olmuş. PC mi PS3 mü diyorsun ama sorduğun sorunun içinde 'OYUN' kelimesi yok. Dolayısıyla elbette PC almalısın, yapmak istediğin şeyleri ortamala bir PC ile rahatlıkla yapabilirsin.

Aslında daha çok multimedia aracı olarak kullanmayı düşünüyorum. Yani kaliteli hd film, müzik, resim dosyalarını görüntülemek istiyorum ama şimdi mantıksız geldi çünkü bir tane multimedia player alırsam bunların hepsini rahatlıkla yapabilirim.
  • PC 3 al...
  • PS3 al diyenler sanırım arkadaşın yazdığını hiç okumadan yazmışlar.

Arkadaş download'dan internete girmekten bahsediyor. Deli gibi oyun oynayacağım demiyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

PS3 al diyenler sanırım arkadaşın yazdığını hiç okumadan yazmışlar.

Arkadaş download'dan internete girmekten bahsediyor. Deli gibi oyun oynayacağım demiyor ...

+1 onlar kafalarına göre yorum yapıyorlar işte.. Dikkate almıyorum ki. PS3 al diyenler neden almalıyım ?
  • lan o zaman konuyu niye açtın adam ps3 konusunda pc dedirtmek için konu açıyor yahu
  • ps3 al sen,pc 1 sene sonra calistirmaz en son cikan oyunlari iyi.hem ps3 ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

ps3 al sen,pc 1 sene sonra calistirmaz en son cikan oyunlari iyi.hem ps3 ucuz.

adam oyun oynamayacakmış ki
  • niye o zaman konu acmis ki buraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

niye o zaman konu acmis ki buraya.

PS3 ile internete girme download yapma gibi işler mümkün mü diye sormak için.

Eğer mümkünse PS3 almak daha mantıklı gelmiştir..

• Kardeşim adı üzerinde, PLAYSTATION. Oyun oynamak için alırsın bunu, cd falan veriyolar sana takıp oynuyosun böyle. Madem amacın oyun değil neden konu açıp birde PS3 diyenlere artis artis cevaplar veriyorsun? Madem PS3'ü söylemeleri bu kadar abes kaçıcak neden PS3 mü alayım PC mi diyorsun?
  • Valla başlığa Pc yazmak için girmiştim ama yazdığın özelliklerde bir PC yerine PS3 daha mantıklı. Zaten LCD ve ses sistemin varmış. Büyük keyif alırsın.

Ama amacın oyun oynamak değilse PS3 almanın mantığı da yok. Laptop dediklerin için yeterli gibi. Ama donma ısınma var diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geoxid -- 19 Temmuz 2011; 11:21:21 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.