Şimdi Ara

Hangisi Cooler Master Haf 912 Plus Aerocool RS-4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • 1atasoy (10 mesaj) doguking (1 mesaj) damn2u (1 mesaj) metin abi 52 (1 mesaj) Resitalim (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Hangisi Cooler Master Haf 912 Plus Aerocool RS-4
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    753 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sayın arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi Cooler Master HAF 912 ile Aerocool RS-4 arasında kaldım bir el atarsanız bu akşam bir kasa alayım artık.

Cooler Master HAF 912 Plus
    1 adet Aerocool 20 Cm fan
    1 adet Aerocool 14 Cm shark fan
    1 adet Silverstone 14 Cm fan filtresi

Toplam 301 TL

Aerocool RS-4
    3 adet Akasa 12 Cm fan
    3 adet Silverstone 12 Cm fan filtresi
    2 adet Silverstone 14 Cm Fan Filtresi

Ayrıca Aerocool RS-4 kasada Kard okuyucu ve fan konrolde var.

Toplam 277 TL

İşin para yönünde pek değilim asıl sorun Performans ve Toz konusunda şöyleki bende Feel 25 cm fanlı bir kasa var ve bu kasa normal kasalardan çok daha fazla toz çekiyor. HAF 912 de de büyük fanlar var bu sebeple çok toz çekecek ama öte yandan kasa daha sessiz ve serin olacak ve Haf biraz daha geniş bir kasa. fakat Haf taki filtreler içerden ve demontaj yapmadan çıkmıyorlar ve 20 cm fanlara filtre yok.

Rs-4 de gelince hem kart okuyucu hemde fan kontrolcüsü var ve tüm yuvalara fan ve filtre taksanda fiyatı diğer kasadan daha ucuza geliyor ayrıca 20 cm fanı olmadığı için tüm yuvalara filtre takma şansın var. Tabi fazla fan fazla ses ve dar alan olduğu için montaj zorluğu gibi etkenler var ayrıca HAF efsane bir kasa RS-4 o kadarda ünlü bir kasa değil.

Sonuç olarak hep aynı ikilemde kalıyorum Tozla uğraşmak ve fazla para vermek karşılığında efsane bir kasayımı almalı yoksa uygun fiyatlı full filte ve fan taksanda fiyatı diğerini geçmeyen ayrıca kart okuyucu ve fan kontrolü olan filtreler sayesinde diğeri kadar beni tozla uğraştırmayacak Rs-4 mü.

Yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1atasoy -- 20 Haziran 2012; 17:16:26 >

|
    |

• Kurmay Yarbay
    40872 Mesaj
    Öncelikle kasanın bulunduğu oda ne kadar temiz olursa o kadar az toz olur, benim kasam da HAF-X takılı fan detayı imzamdaki inceleme de var ve içi de gayet temiz oluyor extra bir filtre takmadım.

İki kasa arasında HAF 912 iyi seçim olur, üste 20cm ve yana 14cm fan+filtre takman yeterli olur, 12cm'lik fanlar sesli çalışır ve çokta verimli olmazlar.

Orjinal 20cm fan için; http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/cooler-master-r4-lus-07ar-gp-megaflow-200mm-kirmizi-led-sessiz-fan/productdetails.aspx?I_ID=58134

• Yüzbaşı
    753 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Öncelikle kasanın bulunduğu oda ne kadar temiz olursa o kadar az toz olur, benim kasam da HAF-X takılı fan detayı imzamdaki inceleme de var ve içi de gayet temiz oluyor extra bir filtre takmadım.

İki kasa arasında HAF 912 iyi seçim olur, üste 20cm ve yana 14cm fan+filtre takman yeterli olur, 12cm'lik fanlar sesli çalışır ve çokta verimli olmazlar.

Orjinal 20cm fan için; http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/cooler-master-r4-lus-07ar-gp-megaflow-200mm-kirmizi-led-sessiz-fan/productdetails.aspx?I_ID=58134

maalesef evim yol kenarı ve çok toz oluyor ayrıca bilgisayar çocukların odasında durmakta ve evde günde 2-3 kere elektirik süpürgesi çalışmakta toz çevre temizliği konusunda elimden geleni yapıyorum ama maalesef mevcut şartlarda tozu engellemiyorum tabi abartıyorda olabilirim 3 ay önce bilgisayarı tamamen dağıtıp kompresörle temizledim şuanki halinin bir fotosunu çekip koyuyorum.

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,210
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.