Şimdi Ara

Hangisi bizi daha iyi anlıyor? 'iOS mu Android mi?' video inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
3.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sitede iphone 5s incelemesi yapıldığını hatırlamıyorum.

Iphone 6 çıktı gerek kalmadı.

İnceleme konusu tuhaf bir hal aldı.

Editörler biz para veripte cihaz alacak değiliz diyor.

Kullanıcılar ise inceleyin diye diretiyor.

Diğer teknoloji forumlarına bakıyorum millet cihaz gönderiyor.

Bu sitede inceleyin diye cihaz yollayan hiç denk gelmedi.
  • işte uğruna kalp kırıldıgı cihazların hali
  • quote:

Orijinalden alıntı: happymtl

"ay o es" "makrosoft"

Teknolojiyi onlardan aldık ya illaki onlar gibi konuşucaz değilmi?

Turkcede yabancı özel isimler mevcut dilindeki gibi yazılır ve okunur. Ancak Rusça, Arapça gibi alfabelerin harfleri tanımadığımız icin orijinalinde okunduğu gibi turkce yazılır.

Nedir bu her seyi Türkçeleştirme meraki çözemedim. Jack diye ismi cek diye mi yazalım? Kaldı ki tam karşılamıyor. Turkce ve Türkçeleştirme gayretini eziklikten baska bir sey görmüyorum. Teknolojiyi sen keşfet, turkce isim ver bu kadar kompleksliysen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Not almak için uygun bence, diyeceksiniz sesli not var ama yazıyla tutulan not daha iyi zannımca, sesli notu her ortamda dinleyemezsiniz, yazılı notu açıp okuyabilirsiniz özellikleri sınavlara hazırlanırken telefona kısa notlar alıp kullanılabilir benim açımdan.
  • Mesut bey birde zeki MÜREN türkçesi deneyin bakalım ne fark olacak :D

• quote:

Orijinalden alıntı: konuralp63

oda birşeymi "muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine" bile yazıyor mesela bunu şimdi sesli yazma ile yazdım

o kelimeyi ben okuyamıyorum android yazıyor
  • Note 3 kullanıcısıyım. Öncelikle katılmadığımı belirtmek istiyorum. Çünkü bu tamamen ses tonuyla ve düzgün konuşabilmeyle alakalı bir şey. (Sizin konuşmalarınız sırasında sesiniz inceliyor ve kalınlaşıyor. Dikkat ederseniz ince frekanslarda bazı kelimeleri algılamıyor. Ama kalın frekanslarda düzgün bir şekilde yazıyor.) Bu sebeple bazı arkadaşlarımın sesini de tam algılamadığı zamanlar oldu. Ama bende neredeyse kusursuz diyebilirim. Test için çok hızlı konuştuğumda bile hatasız yazıyor. Hayatımı inanılmaz derecede kolaylaştırdı. Mesela yolda yürürken mesaj yazmanız gerekiyor. Aynen karşıdaki kişiye konuşuyormuşsunuz gibi yazdırabiliyorsunuz (noktalama işaretleri hariç). xbox, ios, ps4 gibi kelimeleri veya şaşkınlık veren ifadeleri de (oooo, aaaa, hah hah haaa v.b) yine düzgün algılıyor. Hem İngilizce, hem Türkçe test edildi onaylandı :)

• arkadaşlar ne olursa olsun araç kullanırken mesaj yazmak gerekebiliyor arkadaşınız sevgiliniz mesaj yazıyor ve karşılık veriyorsunuz düz bir metin yazmak konusunda çok iyi oluyor hemde dikkat kaybı olmuyor ben ios8 beta da kullanmaya başladım çok fazla araç tepesinde olduğum için benim elim ayağım oldu bu teknoloji çoğunlukla hep doğru anlıyor

• Burdan şunu anlıyoruz,daha tam olarak hayatımıza katkı sağlamayan teknolojileri pazarlama taktikleri ile bize kakalıyorlar.
  • Apple bu konuda da oldukça güzel bir iş çıkartmış tebrikler.
  • Karşılıklı muhabbete ne zaman başlarız telefonla acaba

• Dikte dediniz aklıma iphonedo geldi
  • Doğru düzgün çalışan bir teknoloji değil ama Apple daha yeni yeni bu teknolojiye geçti ve güzel de bir iş çıkartmış. Şahsen S3 kullanıyorum ve ihtiyaç duymuyorum. Zaten sokaktaki birçok insanın bile diksiyon problemi varken Türkiye'de iyi randıman vermesi beklenemez.
  • IOS farki

• videoyu izlemedim ama şunu söyleyeyim note2 kullanıyorum gayet memnunum karşımda biri varmış gibi normal konuşuyorum yabancı isim kelime hariç hepsini yazıyor. günlük kullanımda olmayan kelimelerde çok nadir yanlış anlama oluyor.

• bu mesajı seslenme sanatını kullanarak android tablet ile yazdım ben yazmadım o yazdı ve halen de yazmaya devam ediyor beni çok iyi anlıyor fark ettim ki sesle yazı yazarken saçmalıyoruz keşke noktalama işaretlerini de koysa ne güzel olurdu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu teknolojiyi kullanmak yerine, illa ses ile birşey yapacak isem, whatsapp üzerinden sesli mesaj yollarım. Aramak yerine onu tercih etmemde de en büyük etmen araç kullanıyor olmam olur ama bunların dışında da hem yazmaya üşenmem, hem tüm tonlama ve vurgularım ile daha dolu birşekilde iletişimi kuvvetlendirmek, hem de yolladığım mesaja istediği zaman yani o uygun olduğu zaman ilgilenebilmesi gibi sebepler de olabilir.

• Androidde internete bağlı olma şartı yok. Bazı dillerde offline mod var.

• Daha işe yarar hale gelmesi için çok yol almaları lazım .

• Mesut abi i o s diye türkçe söyleyince yazıyor android de ;)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.