Şimdi Ara

Hangisi alınmalı Air vs Pro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın zamanlarda bir macbook alacağım. Agırlıklı olarak makale yazma, arama, SPSS programı dizi ve film izleme maksatlı kullanılacak

Macbook air 13.3" Şuan 3800 civarı

http://www.troyestore.com/Apple-13-3-inc-MacBook-Air-MMGF2TU-A-Dual-Core-i5-1-6GHz-8GB-128_27569.html?gclid=CjwKEAiA48fDBRDJ24_imejhwUkSJAAr0M5kRlAv7nLjUK4x1Kx16hfTdici7fYzyaPzIdvzu2m-lRoCw4rw_wcB

Birde Macbook Pro 13" buldum kampanyada sanırım
    3900 civarı buda
    http://www.lydia.com.tr/macbook-pro-13-dc-i5-25ghz-4gb-500gb-hdgrap-sd-md101tu-a-pmu21

Yardımcı olursanız çok sevinirim

• Bu iki ürün arasında bana sorarsan net Macbook Air alınmalıdır.

Gösterdiğiniz Macbook Pro 101TUA, 103TU/A olsaydı düşünebilirdi, onun GT 650M ekran kartı var. Yalnız 101TU/A da hem onboard ekran kartı var hemde SSD değil sisteminiz diğer Air'e göre oldukça yavaş kalacaktır.

Air'de ki SSD nin yanına bi de kendiniz portable HDD alırsanız işlerinizi rahatlıkla görürsünüz, ve emin olun SSD yüzünden ikisinin arasında dağlar kadar hız farkı var. Bellek farkıda cabası ayrıca Air dediğiniz işler için inceliğiyle hafifliğiyle şık tasarımıyla da ön planda olacaktır. Biraz daha yeni model Macbook Pro olsaydı düşünülebilirdi ama mevcut modellerin karşılaştırmasında Air kat kat üstün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi domate5 -- 12 Ocak 2017; 16:34:52 >
  • Hocam çok teşekkür ediyorum. Peki Air'in kaçıncı seneye ait modeldir? Bunu nasıl anlayabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manuel Neuer

Hocam çok teşekkür ediyorum. Peki Air'in kaçıncı seneye ait modeldir? Bunu nasıl anlayabiliriz

Modeli internete yazarsanız bulabilirsiniz sanıyorum. Bu Macbook Air 2015 Early model, Macbook Pro ise 2012 olması lazım aralarında 3 sene var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manuel Neuer

Hocam çok teşekkür ediyorum. Peki Air'in kaçıncı seneye ait modeldir? Bunu nasıl anlayabiliriz

Buyrun bu sizin modeliniz :https://support.apple.com/kb/sp714?locale=tr_TR
  • Üstte dendiği gibi daha yeni bir model olsaydı Pro diyebilirdik ama şu durumda 2015 Air daha mantıklı. Mac üzerinde SPSS kullanan bir iki kişi tanıyorum hiçbir sorun yaşamadıklarını söylemişlerdi. Kalan işler için zaten 10 yıllık PC'ler bile iyi kötü iş yaparlar. 12 saatlik taş gibi batarya ömrüyle de taçlandırırsın
  • Benzer kullanım icin su aralar bende bakıyorum. Ben de ayni ikilemdeyim. Apple yetkili satıcısı olan Esc market in kendi sitesinde eğitim indirimi var. 2016 13" Air (8gb ram , 128ssd, 1.6kg) 3500TL, 2015 13" Pro Retina (8gb ram , 128ssd, 1.85kg) 4500TL. Ekran hariç donanım neredeyse birebir aynı (sayısal olarak anlamlı ama günlük kullanım senaryosunda anlamsız farklar hariç). Retina ekran yüksek çözünürlüklü ve ips panel sayesinde cezbedici iken air in 1000TL ucuz olması, 200gr hafif ve 1-2 saat uzun pil ömrü akıl celdirici. Ben halen kararsızım. Yılbaşı haftası tüm teknomarketler (vatanvb.) Air 13" 2016 yı 3300den sattı. Tekrar böyle bir indirim olabilir. Hatta Media Markt ayni modeli bugün 3600TL den satarak bitirdi. Ben ortalama iki yılda bir MacBook Umu değiştirdiğim için en uygunu kolluyorum. Siz uzun ömürlü bir cihaz istiyorsanız kesinlikle 13" pro 2015 alın.
  • 8 gb ram'li Air kesinlikle.

Ama 3800 liraya 50-100 döngüde tertemiz 2.el retina pro 2015 alabilirsiniz ki bence en iyi seçenek budur. Sıfır olacak diyorsanız MacBook Air 13 8gb alı geçin 14 saate kadar batarya süresi veriyor hali hazırda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.