Şimdi Ara

Hangi Yolu Seçmeliyim (Sistemimi Yeniliyorum)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yıllardır kullandığım sistemimi revize etmek niyetine girdim. Öncelikle kullanım amacımdan bahsedeyim.

Grafik tasarımla uğraştığım için önceleri ağırlıklı olarak Adobe programları kullanıyordum. Yanı sıra haftada 2-3 saati geçmemek üzere oyun da oynamak istiyorum. Asıl oynayacağım oyun Assetto Corsa ve iracing gibi yarış simulasyonları (bilmeyenler için aşırı sistem yormayan oyunlar diyebilirim.) Fakat oyun oynarken olsun günlük sörf halinde olsun kalite hissi yaşamak istiyorum.

Sistemimin şuanki hali:

Anakart:
    ASUS H61M-K Intel H61 Soket 1155 DDR3 2200MHz(OC) VGA&DVI Anakart
    500W PSU

İŞLEMCİ:
    İntel i5 3470 3.2GHZ

Ekran Kartı:
    Yeni bozuldu onboard.

Hafıza:
    4GB 1333MHZ ddr3
    128GB SSD (sata 3)
    500GB HDD

Kabaca bu şekilde.

Aksilik bu haftaiçi de 22 inçlik Samsung 226BW monitörüm de bozuldu. Geçen hafta bozulan klavyemin yerine Philips marka Mekanik RGB klavye aldım.

Sizlere sorum şu olacak. 27 inç 144HZ bir monitör alsam yanısıra 300-400 tl gibi bi rakama HD7850 bandında bir ekran kartı alsam rahatlıkla kullanabilir miyim. Yada RX580 türü bir kart alsam verimli bir şekilde kullanabilir miyim ? Yoksa anakart ve işlemci yenilemem gerekir mi ?

Lüzumsuz para harcamak istemiyorum fakat istediğim ebatta 75hz monitör 1000 tl iken 144hz monitör 1800 tl olması beni iyi olanı seçmeye itti. Minimum bütçeyle en verimli nasıl hareket edebilirim. Sizin mantığınıza uygun olan önerileri duymak istiyorum.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mono Italiano -- 5 Ağustos 2020; 18:29:22 >

• 7850 ile 580 kıyaslanmaz aralarında çok performans farkı var

75 hz monitör alırsan 580 ile sorun olmayabilir

144hz monitörde orta/düşük ayarlarda işlemci limitine takılır ama oyunları rahat oynarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

7850 ile 580 kıyaslanmaz aralarında çok performans farkı var

75 hz monitör alırsan 580 ile sorun olmayabilir

144hz monitörde orta/düşük ayarlarda işlemci limitine takılır ama oyunları rahat oynarsın
    Farkındayım hocam daha açık sorayım. 7850 türü yada GTX750 Tİ türü bir kart alsam 144 hz monitör ile o akıcılık hissini yaşayabilir miyim ?

Veya şuanki sistem ile 144hz hakkını verecek en makul değişiklikler sizce nedir ?
  • Mono Italiano kullanıcısına yanıt
    imzamdaki ilk konuya bakabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

imzamdaki ilk konuya bakabilirsin
    Teşekkür ederim inceliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.