Şimdi Ara

Hangi Xiaomi Modeli? Tavsiye (yoldakiler mi6 plus , mi note 3 , mi mix 2 :) )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
6.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar,Biliyorum bu benzer bilmem kaçıncı hangi model konusu,ancak herkesin beklentisi farklı olduğundan bende açmak istedim.

Yaklaşık 3 haftadır Xiaomi forumunu ve modellerini takip etmekteyim.Sıkılmadan okursanız biraz bu maceramdan bahsetmek istiyorum.

Hali hazırda 603k versiyon TR LG garantili LG G4 kullanmaktayım ve bu telefonu sırf kamerası için satın aldım ve beni hiç üzmedi bu konuda.bunun detaylarına konu içinde gireceğim.

G4 ün yanına yedek bir telefon için arayışa girdim.FİFA MOBİLE oynuyorum ve kullandığım bazı programlar root istiyor.Bu nedenle LG G4 te bootloader kapalı olduğundan ve garantisi devam ettiğinden rootlayamıyorum.Bunun için ki ilk önce Discovery 1 lere bakmaya başladım.meizu ve samsung bazı modelleri derken xiaomi ye kadar geldim.

Öncelikle redmi note 4 ilgimi çekti.okudukça haydaa mtk ve snapdragon vs olayları varmış dedim şaşırdım sonra note 4x e gözüm kaydı.Kısaca özetliyorum bu kısmı;
    redmi note 4x snapdragon ve mi 5s plus a kadar diğer telefon modellerini eledim ve karar aşamasındayım.Gördüğünüz üzere dicovery 2. yedek tel bakarken lg g4 ü satıp yeni ana telefon xiaomi seçeneğine kadar geldim

LG G4 ü neden tercih ettim;
    +Kamerası,hızı,pilinin çıkartılabiliyor olması ve sd card desteği

LG G4 ten neden soğudum;
    -Batarya performansını bir türlü iyileştiremediler ve şarj sorunu yaşamaktayım.öyleki bütün gün kurcalayıp oyun oynasam, günde 2-3 kez full şarj etmem gerekiyor.
    -ısınma sorunu özellikle oynarken ekran yanıyor.

xiaomi den beklentim;
    +kamerası LG g4 kadar özelleştirilebilir ve kaliteli olabilir mi bilmiyorum ama en azından yakın ve beni üzmeyecek olmasını beklerim.
    +ekran min 5.5" ve 5.7" arasında tercihim.
    +Batarya perforansı
    +Hız
    +Root ve yazılım yükleme kolaylığı
    +4,5g sorununun olmaması ( bu xiaomide en çok kafamı karıştıran konu )
    +bataryalar sabit ama diğer kriterlerimi karşılarsa bunu gözden çıkarabilirim.

Final sorular
    1) Redmi note 4x mi Mi5s Plus mı?
    2) Delta garantili en uygun nereden alabilirim?
    3) global sürüm denen olay donanımsal olarak 4.5 g desteği mi? (bazı ilanlarda global değil gerçek donanımsal 4.5 g modeli diye yazmışlar.bilmiyorum satmak için mi)
    4) root işlemlerinde çok uğraşır mıyım?
    5) Alırken dikkat etmem gereken birşey veya bir seri var mı? örneğin lg g4 500 lü seriler kronik sorunlu idi.(bootlop ve ghostscreen)
    6) başlığa eklediğim modeller bu yıl yakın zamanda çıkacak yazıyor.(2. sayfada link yazdım) biraz bekleyip fiyatların etkilenmesi olasılığında daha iyi bir modele mi yönelmeliyim?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockerroll -- 2 Temmuz 2017; 11:6:32 >

• Donanımsal global olanlarda tüm gsm bandları açıktır, buna ülkemizdeki 800mhz band 20 dahil. Mi5S Plus modeli kullanıyorum, band 20 desteği yok fakat hem Turkcell kullanıyorum, band 20 kullanmıyor yada çok az kullanıyor diye biliyorum hemde band 20 olmasa bile cihazda band 20 kullanan bir baz istasyonu bölgesinde olsanız bile telefonunuz 4/4.5G yerine 3.5G HSDPA olarak internet bağlantısı gerçekleştirir. Çok takılacak bir mevzu değil yani.

Batarya performansı = Note 4x
    Kamera, ekran, chipset, kamera performansı için Mi5S Plus.

Delta garantili Mi5S Plus en uygun hepsiburada sitesinde olması lazım, biraz araştırırsanız en uygun fiyatı bir şekilde görürsünüz zaten.
  • damn2u kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler,

Acaba note 4x te de 4,5 ge olayı nu şekilde mi? bende turkcell kullanıyorum ve normalde hep 4,5g aktif lg de
  • O bulunduğunuz bölgenin baz istasyonuyla alakalı daha çok. Mesela benim evimin ön balkonu ile arka balkonu farklı baz istasyonlarından sinyal alıyor.
  • Yazdıklarınıza göre mi note 2 tam size göre bir cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavsiye icin tesekurler benim dusuncemde suan %51 note 4x te

mi note 2 biraz butceyi asiyor 1500 civari max.

peki bu modellerde alirken dikkat etme gereken bir kod veya seri var midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockerroll -- 25 Haziran 2017; 23:12:26 >
  • rockerroll kullanıcısına yanıt
    Note 4x kamera olarak sizi üzebilir ne yazıkki. Pil olarak çok sevindirir ama içinizden keşke kamerası da iyi olsaydı diyebilirsiniz g4 ten sonra. Size mi5s tavsiye edicem ama ekranı daha küçük.Band 20 olayını bence pek takmayın merkezi bir yerde oturmuyorsanız.

Mi5s plus iyi cihaz da kamera olarak mi5s daha iyi.

Ekran küçüklüğünü sorun etmezseniz mi5s alın. İlla büyük istiyorsanız içinizden note 4x geçiyormuş onu alın.

Size tavsiyem gidin bir yerlerde inceleyin cihazları. İstanbulda iseniz Sirkecide cepport mağazası var. Orada kararınızı verebilirsiniz.
    Edit:note 4x de bildiğim kadarıyla band 20 yok note 4 de var.
    https://market.miuiturkiye.net/telefonlar/xiaomi-redmi-note-4x-snapdragon
    Şu sitede yorumlarda 4x ile 4 arasındaki farklar açıklanmış baya karışık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sycyc -- 26 Haziran 2017; 2:37:44 >

• eve kafa 4x te ama fikrim degisebilir

bir haber okudum nekadar dgru bilmiyorum.xiaomi tr ye resmi olarak girecekmis diye.bu belki ithalatci garantilileri fyat olarak asagi cekebilir.haber dogruysa tabi

mi6 da okudum 1500 tl lik tel dye ama o fiyatlarda rastlamadim

xiaomi cok kafa karistiriyor

Gelecek olsalar açıklama yaparlardı. Geçen sene mer bilişim olayı gibi olacak herhalde.

Mi6 çinde mi store da 363 dolar. 1270 lira yani. İthalatçılar buradan alıyorlarsa çok uygun bir fiyata alıyorlar demektir. Zaten imei için de kayıt parası olarak 56 kuruş ödüyorlar. İsteseler 1550 ye satabilirler yani buna göre. Ama satmazlar.

Ben size mi5s öneririm kamera olarak güzel cihaz. Bu arada video çeker misiniz?

• Evet videoda cekiyorum amator olarak bos zamanlarda boyle vakit geciriyorum bazen

Mi6 islemci olarak kamera olarakta guzele benziyor ve sanirim 6s ve 6s plus modelleride satilacak

Biraz daha beklemeli mi sizce?

• Mi6 kaymağını iyice yiyene kadar daha üst model çıkartmazlar, tabi ben geçen dönemin referans alarak konuşuyorum. Bunun yanında 5S ve 5S+ modellerinin üretimi de durmadı zaten, satışa devam.
    Video çekiyorsanız ois önemli sizin için. Yani mi5 alabilirsiniz. Mi5 e güvenemiyorum diyorsanız mi6 almalısınız. Size öncelikle şunu söyleyeyim mi6 şuan 2100 lira. Dolar bu şekilde düşerse anca yıl sonu 1700 e bulursunuz garantili olarak. Elden alacak olursanız da 1600 e falan gelebilir yıl sonu. Yok o kadar bekleyemem derseniz 2 3 ay sonra 1800 1850 olur garantili olarak. (cepportun getireceği fiyat önemli. Bunu bilmiyoruz. O da 2100 den getirirse dediğim fiyatlar olur. Mesela 1900 den getirirse 2 3 ay sonra 1750,yıl sonu ise 1600 e bulabilirsiniz garantili olarak)

Bunların dışında diyelim ki elden aldınız kayıtsız olarak. 150 lira az ödersiniz. İmeisini kendiniz halledebilirsiniz.

• tavsiyeleriniz icin tesekkurler.hepsini dikkate alip bir degerlendirme yapacagim

• Bende 4x i atadtiriyorum da kamerası çok mu kötü mesela ip5s den geççem ona nazaran nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bant 20 olayi sanirim kutusunda global versiyon yazanlarda acik anladigim kadariyla.rom ile geliyorsa zaten model arastirma derdi kalmaz sanirim rom yukle gec olurdu benim tahminime gore

arkadaslar gorurse net cevap verirler illaki sorunuza

• kurban- kullanıcısına yanıt
    Bant olayı donanımsal bir şey rom ile yüklenemez. Kullandığınız 4x de yok 4 de var diye biliyorum ama olmadığını fark etmemişsiniz bile. Telefonun keyfini çıkarın

Bu arada ek olarak trt vergisi kalktı telefonlardan. Artık xiaomi cihazların en az 100 150 lira ucuzlaması lazım. Mesela mi note 2 satan cepporta fiyat 2000 olması lazım demiş biri onlar da keşke hiç vergiler olmasa değil mi demiş. Görücez bakalım ne yapacaklarını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sycyc -- 27 Haziran 2017; 12:14:9 >
  • O zaman mi 6 satisa sunulana kadar bekleyeyim bende

• Tayhalattt T kullanıcısına yanıt
    İşsiz misin kardeş yoksa kafan mi gidik?

• Neyseki konuyu kirleten ergen kardesimizin mesaji sikayet dogrultusunda silindi

• Benimde tavsiye edebileceğim 1(mi 5s) ve 2(not 4 sd625)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.