Şimdi Ara

Hangi Üniversite? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CB5E314-5 -- 9 Temmuz 2011; 2:30:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: optimizeric

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Yeni yetme artist...

bende gurur ne gezer diyorsun

O bana kalmış, seni ilgilendirmez. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: girerim

quote:

quote:

http://ibrahimazboy.com/cv.html

2001 - 2002 : Acil Hekimi, Şırnak/Silopi Devlet Hastanesi

Oraları da vatan toprağı elbet ama... Bilmiyorum. :)

ne oldu şimdi, anlamadım? isteyen istediği yerde gönüllü olarak çalışabilir ne var bunda, istemeseydi doğuya gitmezdi bu arkadaş

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bu olsa gerek.
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CB5E314-5 -- 9 Temmuz 2011; 2:32:41 >

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CB5E314-5 -- 9 Temmuz 2011; 2:33:17 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CB5E314-5 -- 9 Temmuz 2011; 2:34:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazymafya

Hacettepe'nin eğitiminin iyi olduğunu düşünüyorum ve oraya da gitmek istiyorum tabii ki ama ilk 100'e giremeyince üniversitenin yurtları bir miktar paralı. Başbakanlık Bursu da alamayınca (en azından 3 katı olarak) özellerin verdiği burslara kalacağım ki ilk 200 veya 300'deki bir adama bu adamların verdiği bursun çıkma olasılığının da düşük olduğunu düşünüyorum. Hacettepe Tıp'a giden birisinin burssuz bırakılmaması çok yeter koşul gibi gelmiyor bana.

TEV'in ilk 2000'e girenler için verdiği Üstün Başarı Bursu var. TEV'in burslarının çıkması maalesef diğer kurumlara göre biraz daha zor, üstelik başvuru prosedürleri de daha sıkı; ancak bir şansını dene derim. Sağlam ödeme yapıyorlar.

www.tev.org.tr/burslarimiz/detay.aspx?SectionID=IdPu%2fkxDTHAN79ENtiNHuA%3d%3d&ContentId=voKCvSPIywgAh06kS9v1sw%3d%3d

Bu burs işi de maalesef şans işi, tabii torpilinin olmadığını da varsayarsak. :) Bursu gerçekten hak edene hiçbir kurumdan burs çıkmayabiliyorken, kimisi birden fazla kurumdan (Üstelik bu teorik olarak yasakken...) maaş alır gibi burs alıyor.

• quote:

quote:

Söylediklerimin hiçbirine yanıt vermiyorsun, hakaret edip aşağılıyorsun ve kaçıyorsun.

Kendin çok mu dolusun? Nedir bu havan, kime bu artistliğin? Muhattap olamazmış bir de beyefendi...

Ana konuyu da mahvettik zaten. Hadi, bas git şimdi...

bu kadar seviyesiz bir insan uzaklaştırma cezası almazsa layık olduğu cevabı verir ve bu foruma bir daha girmem.

Senin bu foruma bir daha girmemen forum için çok ama çok üzücü bir gelişme olur eminim. :)

İnsanın, senin bu tavırlarının karşısında laf edememesi mümkün değil; kusura bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 9 Temmuz 2011; 2:10:50 >

• Bana o lafları kullanarak sen de seviyeni belli etmiş oldun, demek ki sen de işine geldiği zaman seviyeni düşürebiliyormuşsun. :) Forumda beni tanıyan tanıyor. Benimle düzgün bir şekilde muhattap olan herkesle mümkün olduğunca iyi anlaşmaya çalışırım. Konudaki ilk iletim gayet de normaldi, bana sataşıp konuyu karıştıran sensin. Kimin kime üstünlük taslamaya çalıştığı apaçık ortada. O zaman sana çok daha başarılı işlerinde mutluluklar diliyorum.

@crazymafya

Hem kendim hem de şu şahıs adına senden çok özür diliyorum, konuyu baltaladık.

Ailenin ekonomik durumu çok kötü değilse ben de Hacettepe Üniversitesini öneririm. Burayı kazanman, ayrıca LYS'de elde ettiğin bu başarı, biraz da girişken olman burs şansını arttırır.

Şifa Üniversitesi daha yeni, burayı hemen HÜ'ye yeğleme. Hele ki o başarı sırasına...

Bu arada üniversitenin Sıhhiye Yurtlarını istiyorsun sanırım. Bunun aylık ücretleri ne kadar, merak ettim? Okulun sitesinde de bulamadım da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 9 Temmuz 2011; 3:00:54 >

• @:AlacaKaranlık:

HÜ İngilizce Tıp'ta okuyan bir abinin söylediğine göre 2 kişilik odalar 300, 4 kişilik odalar 600 lira imiş. İlk 100'e girenlere ücretsiz tabi. Ben de küçüklüğümden beri istediğim üzere HÜ istiyorum tabi de. İlk 360'a bile girip giremeyeceğim meçhul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazymafya -- 9 Temmuz 2011; 4:09:27 >
  • quote:

@:AlacaKaranlık:

HÜ İngilizce Tıp'ta okuyan bir abinin söylediğine göre 2 kişilik odalar 300, 4 kişilik odalar 600 lira imiş. İlk 100'e girenlere ücretsiz tabi. Ben de küçüklüğümden beri istediğim üzere HÜ istiyorum tabi de. İlk 360'a bile girip giremeyeceğim meçhul.

Aslında özel yurtların ücretlerini düşünürsek veya KYK'nın ucuz (90 TL) olmasına rağmen kaliteli olmayan genel devlet yurtlarını düşünürsek, normal duruyor. Odadaki kişi sayısı arttıkça ücretin artması da ilginç.

KYK'nın bir de aylık ücretleri yurttan yurda değişen ve 100-200 TL arasında olan yüksek ücretli yurtları var. Ankara'da bundan 7 tane var. Şuradaki listeden "Ankara Bölge Müdürlüğü" başlığı altında bulabilirsin:www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#yud . Açıkçası Ankara'yı bilmediğim için bunların Sıhhiye'ye olan uzaklıkları konusunda da bilgim yok; ancak bu yurtlar da bir çeşit alternatif. Ağustostaki KYK başvurusunda yurt önceliğini yüksek ücretli yurtlara verirsin.

TEV'in Üstün Başarı Burslarını, yukarıdaki bir iletimde söylemiştim.

Yani kısacası HÜ'yü kaçırma derim.

Bu arada Y-MF-3 (toplam) puanın 560 dolaylarında olabilir. Bu da geçen yıl bu puan türünde 190.'lık dolaylarına denk geliyormuş. Bu yıl ilk 100 olmasa bile büyük ihtimal ilk 200'de olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 9 Temmuz 2011; 10:30:52 >

• Bence ilk 100'e girersin. Ben de yurt dışına gidicem, ilk 100 bursum heba olacak
  • quote:

quote:

@:AlacaKaranlık:

Aslında özel yurtların ücretlerini düşünürsek veya KYK'nın ucuz (90 TL) olmasına rağmen kaliteli olmayan genel devlet yurtlarını düşünürsek, normal duruyor. Odadaki kişi sayısı arttıkça ücretin artması da ilginç.

KYK'nın bir de aylık ücretleri yurttan yurda değişen ve 100-200 TL arasında olan yüksek ücretli yurtları var. Ankara'da bundan 7 tane var. Şuradaki listeden "Ankara Bölge Müdürlüğü" başlığı altında bulabilirsin:www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#yud . Açıkçası Ankara'yı bilmediğim için bunların Sıhhiye'ye olan uzaklıkları konusunda da bilgim yok; ancak bu yurtlar da bir çeşit alternatif. Ağustostaki KYK başvurusunda yurt önceliğini yüksek ücretli yurtlara verirsin.

TEV'in Üstün Başarı Burslarını, yukarıdaki bir iletimde söylemiştim.

Yani kısacası HÜ'yü kaçırma derim.

Bu arada Y-MF-3 (toplam) puanın 560 dolaylarında olabilir. Bu da geçen yıl bu puan türünde 190.'lık dolaylarına denk geliyormuş. Bu yıl ilk 100 olmasa bile büyük ihtimal ilk 200'de olursun.

Başbakanlık bursu ham puan türlerinde ilk 100'e girme koşuluyla veriliyor. Y-MF-3 puan türü üniversitelerin verdiği burslar için ve yerleştirme derecesi için önemli. Yani ilk 360'da olduktan sonra sorun yok gibi ham puan türünde ilk 100'e girebilirsem. Bu arada 4 kişilik odalar 150 lira. Oda ücreti 600 lira oluyor gece kafa gitmiş bir an. Affet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazymafya -- 9 Temmuz 2011; 12:03:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M@XWeLL

Bence ilk 100'e girersin. Ben de yurt dışına gidicem, ilk 100 bursum heba olacak

Nereyi düşünüyorsun usta?
  • quote:

Başbakanlık bursu ham puan türlerinde ilk 100'e girme koşuluyla veriliyor. Y-MF-3 puan türü üniversitelerin verdiği burslar için ve yerleştirme derecesi için önemli. Yani ilk 360'da olduktan sonra sorun yok gibi ham puan türünde ilk 100'e girebilirsem. Bu arada 4 kişilik odalar 150 lira. Oda ücreti 600 lira oluyor gece kafa gitmiş bir an. Affet.

Doğru, unutmuşum.

Ham MF-3 puanın 490 dolaylarında olabilir. İlk 100'e girebilme ihtimalin yüksek. Umarım KYK'dan en az 720 TL'lik burs alabilirsin.

Burs olmasa bile yurt için 150 TL bence uygun bir fiyat. Yurt olanakları da iyi gözüküyor. Odanın 4 kişilik olması senin açından sorun olmayacaksa tabii...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 9 Temmuz 2011; 12:20:06 >

• Bir Fizik sorusunu daha doğru yapsaydım 490 olabilirdi de şimdi biraz zor gibi. 166.'lıktan 100.'lüğe kaymak zor bence bu LYS ama bakalım göreceğiz. Odada nasıl bir vakit geçireceğiz o önemli tabi 4 mü olsun yoksa 2 mi olsun olayında.
  • quote:

quote:

Bence ilk 100'e girersin. Ben de yurt dışına gidicem, ilk 100 bursum heba olacak

Kanada'da bi üniversiteden burslu kabul aldım ,oraya gideceğim :)
  • quote:

quote:

quote:

Kanada'da bi üniversiteden burslu kabul aldım ,oraya gideceğim :)

bunun için nasıl bir yol izlediniz? yardımcı olursanız sevinirim.:)

• Hakikaten usta. Ben de merak ettim. Benim de ilk 100'e giren arkadaşlarım vardı hiç öyle teklif almadılar.
  • YGS-LYS ile alakası yok zaten, okul genelindeki başarınızı- ortalamanız, ingilizce yeterliliğiniz (TOEFL 100+) , akademik ve sosyal alanlardaki başarılarınız, liderlik yetenekleriniz vsvs saymakla bitmez, bunlara bakıyorlar. Ayrıca kompozisyon yazma, SAT sınavına girme gibi ayrıntılar da var ama üniversiteden üniversiteye değişiyor. Ama kısaca salt akademik başarıya bakmıyorlar.

Bunlarla hazırladığınız cv'nizi gönderiyorsunuz, onlar size (nisan gibi) sonucu söylüyor. Yani tekliften çok başvuru esaslı...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.