Şimdi Ara

Hangi ticari araç ?? Fiyatları ile birlikte..! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
1.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam siz doblo 1.6 multijet mi öneriyorsunuz? Yük filan atılmayacak alınan araca

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Profes124 kullanıcısına yanıt
    Bu 1.3 multijet motorlar sağlam diye biliyorum ben, yıllarca taksiciler kullandı 800 bin km yapan var. Kronik sorununu hiç duymadım bende

• kıng365 kullanıcısına yanıt

evet hocam sadece yük açısından düşünmeyin yarın bir gün satarken olsun köyden gelişler olsun uzun yol olsun her açıdan daha mantıklı bir araç bana göre sorun yaşanma ihtimali de daha düşük

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile ticaride 1.6 ile 1.3 aynı vergiyi veriyor diye biliyorum. Hem çok haklısınız koca doblo abi 1.3 multijet taşıyamaz gibi geliyor.

1.9 A kadar aynı vergi hocam sadece cadde aşıyor vergi dilimini zaten o da yazılımsız 102 yazılımla 150 beygir veriyor. Ama yaktığı da güzel ve arka camlar açılmıyor eğer aile kullanacak ise hiç önermem eziyet arkadakilere. Şuan ticari almak istersen 1.6 multijet 2 doblo eğer getirirlerse 110 luk kangoo veya iyi pazarlıkla connect bakarım gerisine hiç bakmam. Rifter çok süslü ama çok dert açacak o araba belki comboya bakılabilir

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    Yüke zorlayınca oluyordur belki dediğim araçlar bakımları zamanında yapılıp zorlanmamış araçlar. Ehliyetimi yeni aldım sizin kadar kullanma şansım olmadı hocam. Bildiklerimi söyledim. Haklısınız.

• Ford tourneo gerçekten iyi araç. Bütçe sıkıntı değilse ilk tercihim olurdu. Sessiz bir araç öncelikle ve focus platformunda üretiliyor.
    Sonrasında da caddy tercihim olur. Oda gerçekten iyidir.

Ha bütçe biraz sıkıntı denlirse dobloda mantıklıdır. En azından rifter ve berlingoya göre daha tok bir araç. Radyo kalitesi iyi değil ama süspansiyon sistemi iyidir. Motor iyidir. Sağlamdır da. İçine çok ses alır ki süspansiyonun iyi olması bile bunu kurtarmaz. Rifter ve berlingonun artısıda buradadır. Doblo ve rifter haricinde çok farklı araçlar değil. Comboyu bilmiyorum bir ara doblo ile ortak üretimdi ama psa aldıktan sonra sanırım oda ortaktır rifter berlingo ile.

Dediğim gibi
    Bütçe sorun değilse tek tercihiniz
    Tourneo olsun.
    Bütçe sorunsada tavsiyem doblo olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acr kullanıcısına yanıt
    Hocam ford da maşallah, fiyatı çekebildiği kadarı ile en tepeye çekmiş. En pahalısı ford yani,

Çok ferah çok geniş araç, kullanma şansım olmadı ama bayide incelemiştim. Hepsinden tok bir yapısı var.

• VW caddy dışında hiçbirine para vermem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Diğer ithalleride göz önüne aldığımızda fiyat normal. Bu araç ithal geliyor. Rakiplerine görede iyi bir araç. Birde tourneo courier bir bakın derim. Oda gerçekten iyidir. Yerli üretim olduğu içinde fiyatı daha uygun.

• 1, 6 doblo 105 hp kullanıyoruz. 130000 km iken yağ pompası yağlamayı kesti, motoru kucağımıza aldık. 10000 TL motor yaptırdık. Hadi, bir de debriyaj seti değiştirelim dedik, tek değişmezmiş, volan da değişecekmiş, ikisine de 3000 TL verdik. Oldu 13000 TL. Severler öyle yerli ve parçası ucuz arabayı.
    Ayrıca şöyle bir durum var. Alacağınız aracın hava yastığı sayısına da bakın. O gördüğünüz o kadar cafcaflı, janjanlı araçlara 2 tane hava yastığı koyuyorlar. 4 tane olsun deseniz, paket olarak bile sunmuyorlar. Ben en son araştırırken bir tek ford courier titanyum plus olanda 6 tane vardı. Bir de rifter en üst gt line donanımda 6 tane vardı. O zamandan bu yana belki donanımlar değişmiştir. Ama naçizane tavsiyem hava yastığı sayısına da önem veriniz.

• İki gün önce Ford courier aldık, 2015 model 70 binde, Astra ve üstüne verdik gördü aldık, maşallahı var gidiyor araba.

• quote:

Orijinalden alıntı: kıng365

Bu 1.3 multijet motorlar sağlam diye biliyorum ben, yıllarca taksiciler kullandı 800 bin km yapan var. Kronik sorununu hiç duymadım bende

1.3 doblo önermem.

Aracın zaten 1.5 ton ağırlığı var 1.3 motor hantal kalıyor kamyon gibi hızlanıyorsunuz.

1.6 multijet doblo vardı bende uzun kasa olmasına rağmen seri hızlanıyordu.

200bin km'de satmıştım nakite ihtiyacım olmasaydı daha kullanırdım.

• 1,6 20.yıl paket doblo şuan çok mantıklı 157 bin tlye koltuk ısıtma bile var araçta ben olsam direkt 20.yıl doblo alırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bütçeniz nedir ve ne iş yapmak istiyorsunuz onuda yazarsanız daha sağlıklı cevaplar verebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

combo alabilirsiniz. iç mekanda grandland la ortak parçalar kullanılmış. zaten dizel motoru 3008 ve glx in kiyle de aynı.

combo,cıtroen ve pejo PSA grubu bu araçları aynı fabrikada ve EMP 2 dedikleri platformda üretiyor..

ayrıca c5 aırcros,3008,308,508,5008 ve rifterde aynı motor şanzıman ve öntakımı kullanıyorlar

ön görsel ve logo farklılıkları hariç

otomatik bir combo ile 3008 aynı motor şanzıman ve ön takımı kullanmaktalar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melon52 -- 4 Ekim 2020; 8:57:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7F946B81C

VW caddy dışında hiçbirine para vermem

2.0 litre vergisini hesaba katıyorsunuz umarım..

hala makaslı oluşu

102 hp olması

arka camı hala sürgülü

kronik arızalı DSG çift kavramalı şanzımanı ile mekatronik ve kavrama arızalarına hazır pimi çekilmiş bir saatli bomba..

bir sürü lades şansı..

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

1.9 A kadar aynı vergi hocam sadece cadde aşıyor vergi dilimini zaten o da yazılımsız 102 yazılımla 150 beygir veriyor. Ama yaktığı da güzel ve arka camlar açılmıyor eğer aile kullanacak ise hiç önermem eziyet arkadakilere. Şuan ticari almak istersen 1.6 multijet 2 doblo eğer getirirlerse 110 luk kangoo veya iyi pazarlıkla connect bakarım gerisine hiç bakmam. Rifter çok süslü ama çok dert açacak o araba belki comboya bakılabilir

Lütfen biraz destekli atın yada yazın yada araştırın..

comboya iyi deyip,rifter süslü yaramaz demek nasıl bir çelişki..)

2 side aynı fabrikada üretiliyorlar ne yazık.

2 senedir rifter kullanıyorum tıkabasa yük yolcu ne istersen doldurup getirdim dağ taş tepe deniz bahçe,yük ne istersen banamısın demedi..

bu neyin hıncı..)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.