Şimdi Ara

Hangi Telefon?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun süredir bi telefon almayı düşünüyorum öyle telefona milyarlar ayıracak kadar hoşlanmıyorum telefondan bütcem max 650TL
    1.General mobile Discovery
    2.Lumia 620
    arkadaslar şimdi android sistem hakkında zamanla yavaslıyor gibi kullananlardan cok problem geliyor bende aldıgım bi telefonu en az 3 sene kullanıyorum.GM oldukca hos bir telefon gerçekten fiyatı performansı cok beğendim gerçekten ama WP işletim sistemi olan bi telefona mı yönelsem bilemedim Discovery almayı istiyorum ama dediğim gibi 3 4 sene kullanacagım icin telefonun arıza,donma,kasma gibi sorunları önemli var mıdır android kullanıpta senelerce şikayeti olan yada tam tersi WP
    teşekkürler arkadaşlar

• Hocam dediğim gibi 3-4 sene telefon kullanan biriyim şimdiki telefonum 5800xpress music hala taş gibi çalısır o kadar düştü falan ne garantilik bişey nede başka bir olay.Nokia çok güvendigim bir markadır ama işte wp hakkında kararsızım gerçekten teşekkür ederim yorumunuz icin
  • Xperia M çok güzel bir cihaz uzun kullanımda Sony kalitesi bam başkadır illa wp8 li cihaz istersen L720 öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoloji bu hizdayken bu cihazlar sizi 3 4 yil idare etmez.

• wp hakkında şüphen varsa gmd al derim
  • Xperıa M,dıscoverydense cok cok daha saglam ve mantıklı secım olur.

• Windows Phone'un tek zayıf yönü market. Marketi Android ve İOS kadar zengin değil.

Annemde Lumia 720 var arada bir bende kullanıyorum güzel bir telefon şuana kadar her hangi bir takılma vb. yaşamadım gayet stabil çalışıyor.

Ama fark ettiğim birşey var. Temple Run oynarken telefon ısınıyor ve sonra kapanıyor tekrar açılmasıda bazen zaman alıyor.

Lumia 620 alın derim. Hem stabil çalışıyor hemde Adreno 305 GPU var ve OpenGL 3.0 destekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 25 Kasım 2013; 15:43:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Company-

Windows Phone kullanıyorum. Şikayetçi olduğum konular;
    1- Windows Market uygulama yönünden oldukça zayıf.
    2- Basit bir uygulama açtığınızda (Örn; Temple Run) telefon (arkalı önlü) aşırı ısınıyor.
    3- Telefonu (Lumia 520) alalı 6 ay oldu, menüde donmalar ve takılmalar yaşıyorum.
    4- Telefonda kamera flaşı yok

Avantajları;
    1- Bataryası çok iyi, ben 1,5 günü çıkarıyorum.
    2- Kamerası 5MP olmasına rağmen iyi çekimler yapıyor.
    3- 1GHz olmasına rağmen telefon daha hızlı bir performans sağlıyor. (Ah şu donmalar kasılmalar olmasa telefon takır takır çalışacak)
    4- Oldukça hassas bir ekranı var.

Windows phone kullanmayan ama takip eden biri olarak;

1-gelişir zamanı var şuan için doğru diyosun
    2-Bu sorun çok tuhaf.Her modelde yok galiba? 620den bahsetmiş arkadaş
    3-Bu sorunda çok tuhaf herkes stabil diyor?
    4-620de kamera flaşı var

Bunun dışında ek olarak söyleyeceklerim 620 modelinde kronikmidir bilemem ama şu ses açma-kapama tuşlarında sorun var galiba.Bazı kişilerinki arıza yapıyor.Belki diğer çıkan serilerle bu olay düzeltilmiştir.520 modelinde de ekran parlaklığı diğer modellere göre az nedense.Seride ekran çözünürlüğü(piksel vs.) ve parlaklık olarak 620 çok iyi bir seçim olur.
    Çok oyun oynamayı seven biriysen ve sabrın yoksa windows phone senin için şuan mantıksız bir tercih olur.

Diğer bir model discoveryden bahsetmişsin galiba.Onun hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum.Kendi ana konusuna ya da forumda açılan bazı konulara bak iyice araştır sonra kararını ver derim fakat ben tavsiye etmiyorum pek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-323E4D72D -- 25 Kasım 2013; 15:54:24 >

• Yeniliği seven ve teknolojiyi takip eden birisi isen,3 sene idare edebilecek bir model öneremeyiz.Heleki düşük bir bütçe varsa.
  • Xperia M

• arkadaşlar yani bu paraya en iyi telefonu almak istiyorum öyle milyarlar ayırmam asla telefona o kadar meraklısı değilim ama beni 3 sene götürmeli sorunsuzca şimdi ki telefonum gibi.Sizce discovery iyi bi secim olur mu yoksa beni arızadan bıktırır mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murowski

arkadaşlar yani bu paraya en iyi telefonu almak istiyorum öyle milyarlar ayırmam asla telefona o kadar meraklısı değilim ama beni 3 sene götürmeli sorunsuzca şimdi ki telefonum gibi.Sizce discovery iyi bi secim olur mu yoksa beni arızadan bıktırır mı

Acıkcası 3 yıl goturecek telefonlar 1200-1500-1800 dolaylarında,amq dıscoverynınde en zayıf yAnı kalıtesı,dayanıklılık falan kotu,dıscovery alınmaz bence

• Dıscovery uzak dur,ben ıkı ay kullanıp sattım hala on ay taksit odeyeceğim malesef,sımdı xperıa L var,dıscoveryden sonra ilaç gibi geldi resmen
  • quote:

2- Basit bir uygulama açtığınızda (Örn; Temple Run) telefon (arkalı önlü) aşırı ısınıyor.
    3- Telefonu (Lumia 520) alalı 6 ay oldu, menüde donmalar ve takılmalar yaşıyorum.

Avantajları;
    3- 1GHz olmasına rağmen telefon daha hızlı bir performans sağlıyor. (Ah şu donmalar kasılmalar olmasa telefon takır takır çalışacak)

1 gelişiyor git gide 2 sadece asphaltta oluyor 3 hiç olmadı 4 kısacak bir yer bulamamışlar
    l820 kullanıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kapkara Kartal

quote:

Avantajları;

1 gelişiyor git gide 2 sadece asphaltta oluyor 3 hiç olmadı 4 kısacak bir yer bulamamışlar
    l820 kullanıyorum

Lumia 820 kullanıyorum demişsiniz (Ben Lumia 520 kullanıyorum). 2 telefon arasında fark var. (2 ve 3' üncü maddeler hakkında konuşuyorum)

haklısınız 3. madde garip geldi çok 520 kullandım böyle birşey başıma gelmedi

• Eger o kadar uzun kullanacaksan lumia almani tavsiye ederim

• herkesin yazdığının tam tersi şeyler yazacam, kardeşim boşuboşuna samsunga xpreiaya lg ye biton para vermeyin, gitin cakma telefon alın zaten en fazla 2 yıl kullanacaksınız, . yok illa cok verecem diyorsanız verin tabi, ama garanti masalı falan anlatmayın, trde bozulan 100 garantili telefondan biri bile garanti kapsamına girmiyor, yani gecin bunları gidin kaçak olmayan vergisi ödenmiş telefonlardan alın, milleti keriz yerine koyan sony, lg,htc, nokia, samsung lardan uzak durun. aynı özelliklerdeki telefona 3 kat para ödüyorsunuz satış sonrası ne hizmeti alıyorsunuz, bozuluyor yok kullacı hatası yok blinçsiz mudahele deyip kazığı yiyonuz. al sana garanti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhankan

herkesin yazdığının tam tersi şeyler yazacam, kardeşim boşuboşuna samsunga xpreiaya lg ye biton para vermeyin, gitin cakma telefon alın zaten en fazla 2 yıl kullanacaksınız, . yok illa cok verecem diyorsanız verin tabi, ama garanti masalı falan anlatmayın, trde bozulan 100 garantili telefondan biri bile garanti kapsamına girmiyor, yani gecin bunları gidin kaçak olmayan vergisi ödenmiş telefonlardan alın, milleti keriz yerine koyan sony, lg,htc, nokia, samsung lardan uzak durun. aynı özelliklerdeki telefona 3 kat para ödüyorsunuz satış sonrası ne hizmeti alıyorsunuz, bozuluyor yok kullacı hatası yok blinçsiz mudahele deyip kazığı yiyonuz. al sana garanti.

Diyelim cakma telefon aldı , konusurken telefon kulagında patladı . Karşısında kimi bulacak yetkili olarak , kime dava açacak ? Tişört , ayakkabı felan almıyorsunki elektronık cıhaz alıyorsun .

• hergun yuzlerce kişinin kulağında telefon patlıyor sanki:) başka birşey bullamadın mı kardeşim ya:) öyle birşey olursa emin ol o uyduruk firmalardan tazminat alırsın, ama sony, lg, nokia vsvs gibi firmalar kullanıcı hatası der üstüne sizden tazminat talep eder:) yalan yere kötü reklam yapıyor diye.:) kulağında telefon patlayacakmış::)))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.