Şimdi Ara

Hangi station wagon?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
8.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam. Dh her ne kadar küçük trollcukleri de içinde barındırsa da gerçekten bilgi ve tecrübe sahibi arkadaşlar da var aramızda.

Yaklaşık 3 yılı gecik zamandır Alfa Romeo 147 1.9 jtd q2 lsd'li bir araç kullandım. Sadece kullanmakla da kalmadım herhalde underground oyunlarına ergenlik zamanımızdan denk geldiğimizden de olacak ki okuyup araştırdım piyasa tabiriyle "modifiye" ettim. Hatta ufak bir konum da vardı burada. Ancak artık evlilik ve yolda olan ailenin yeni üyesi sebebiyle hem otomatik hem de geniş bagajlı daha doğrusu station wagon bir araç bakıyorum. Bu sebeple aracımı satılığa koydum. Eğer ilgilenen olursa ayrıca yardımcı olurum,

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-doktor-alfista-dan-147-q2-stage-2-210-hp-391261414/detay

Şimdi asıl soruma geleyim. Özellikle 147 her şeyi bir anda veren bir arabaydı. Yani hem güç hem yol tutuş hem keyif hem de ekonomi bir arada olduğu için eşdeğeri bir araç bulmam zaten imkansız. Yol tutuş konusunda yeni d sınıfı araçların çok da kötü olduğunu düşünmüyorum. Ki zaten son bir kaç yıldır firmalar mekanik lsd koyamasalar da elektronik lsd'ler koyup yol tutuşu eskiye göre yukarı taşıyorlar.

Arananlar,

- sorunsuz otomatik sanzıman

- kronik sorunu olmayan motor (dizel benzinli sorun değil)

- mümkünse 2013 model üstü olması

- ihtiyaç halinde de fena gitmeyen bir araç olması. (Arada denk geldikçe bir çok başka araç kullanıyorum. 100 150 bg arası araçları alırsam beni mutlu edemeyeceğini düşünüyorum o sebeple.`)

Benim aklımda 1.5 ecoboost mondeo ve 1.6 t ınsignia var. Aslında performans konusunu bir tık aşağıya alırsak fransız swler tam mantık araçları fakat yakıt ekonomisi mi performans mi diye sorsanız performans seçerim. O yüzden bakmak istemiyorum. Hangisini hangi sebeple önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynen katılıyorum.
    Araca yapılan bütün performans ekstralarına karşı sorun çıkarabilecek yetersiz kalabilecek yürüyen, aktarma, intercooler gibi gibi bütün ayrıntılar düşünülmüş.
    Bu forumdaki çoğu görüşü dikkate bile almayın derim, birçoğu babasının arabasını 10 km sürüp youtubedan izlediği iki videoyla kendini duayen sanan liseli arkadaşlar.
    Benim önerim sizinde aklınızda bulunan 1.5 ecoboost mondeo olur. Böyle bir 147'den sonra performans olarak yine yetmeyebilir fakat azımsanacak bir performansı da yok. Süspansiyon konforu ile aile üyelerini, dinamik şasi dengesiyle de sizi memnun edecektir.
    Aracınızı umuyorum istediğiniz fiyatı satabilirsiniz. Fiyat bence makul bunca emeğin vs. karşılığı olmuyor zaten. Forumda böyle bir alfista olduğunu görmek memnun etti.
    Edit:İmla
  • 2016 model insignia 1.6 170 otomatik kullanıcısı olarak önerebilirim.
    yol tutuşu,yola oturuşu verdiği güvenlik hissi bence gayet iyi limitleri yüksek bir araç.
    kalkışta ağır hissettirir ama araba uzun yol arabası.
    kısa mesafe şehir içinde d modunda çok atik değil fakat manuel kontrol edersen istediğini verir.
    hızı hissetmezsin virajlarda tedirgin olmassın.
    şanzuman için diyebileceğim ağır kanlı fakat dayanıklı ve konforlu kararsızlık yaşadığını görmedim.
    performans istersen performans ekonomi istersen ekonomi konusunda uyumlu kendini adapte ediyor sürüşüne göre öğrenebiliyor.
    yakıt olarak istanbul şehir içi kış sezonu dikkat etmeden 12 12.5 arasında geziyor kullanılan mesafeler kısa trafikli.
    uzun yolda 120 sabitle 6 6.5 litreler gayet rahat tutturuluyor.
    station wagonda yakıt belki ağırlıktan biraz daha artabilir.
  • Siz bu arabalara dünyanın masrafını yaparken bir gün satmak lazım olur mu falan diye hiç düşünmüyomusunuz anlamıyorum.
    Aracın muadilleri 44 bin fiyat yazmış bide zaten piyasası yok pazarlık yapsan 40 a bırakıcakken sen bu arabayı 60 küsüre satabilirsen yat kalk dua et derim.
  • kia ceed yeni kasa sw.. sirket aracimiz. arac mazotlu ama sanırsın benzinli.
  • cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler. Genel olarak yakıt tüketiminin fazlalığından dem vurmuşlar ama konfor ve ağırlık göz önüne alınırsa hele ki istanbul trafiğinde çok da absürd değil.

Peki yeni kasa 1.6t mi yoksa bir önceki kasa 2.0 cdti mı diye sorsam hangisini tavsiye edersiniz? Flexride şase ciddi katkısı olan bir özellik mi? Sanırım daha çok 2.0larda var o seçenek.

• İnsan sevdiği bir araca sahipken uzun yıllar binme amacıyla almışsa ve satma fikrine kapılmamışsa satacağı zamanı düşünerek iş yapmıyor.

Sırf satarım nasılsa kafasında olan aracına bakım namına hiç bir şey yapmayan sözde lüks arabaya binen ama aynı yağ ve filtreler ile 20 30 bin km yol yapan kişileri eleştirmek yerine gerçekten aracına para harcamaktan kaçınmayan kişilere böyle davranmak daha rahat çünkü onlar yani biz azınlıktayız :) ayrıca 45 bin tllik fiyattaki araçla arada 40 bin tlden fazla bakım ve ekstra farkının olduğu aracı bir tutabiliyorsan ne mutlu. Sen benim cebime girecek rakamı düşünme kardeşim Allah razı olsun.

Sizlerin çoğunun düşüncelerini biliyorum, tahmin edebiliyorum. O yüzden aracımı nasıl kullandım ya da iyi yapmış mıyım diye konu açmadım. Bu tarz bir araçtan sonra beni mutsuz etmeyecek bir araç sorgusunda bulundum. Tavsiyede bulunamayacak arkadaşların yorumlarını içinde tutmasını yeğlerim. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morningstarzz -- 23 Şubat 2018; 12:44:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

kia ceed yeni kasa sw.. sirket aracimiz. arac mazotlu ama sanırsın benzinli.

Gidiş anlamında mi yoksa tüketim anlamında mi hocam? Ceed'ler başarılı araçlar benim gözümde. Ama birebir kullanmadım bu zamana kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: nev20.06

İnsan sevdiği bir araca sahipken uzun yıllar binme amacıyla almışsa ve satma fikrine kapılmamışsa satacağı zamanı düşünerek iş yapmıyor.

Sırf satarım nasılsa kafasında olan aracına bakım namına hiç bir şey yapmayan sözde lüks arabaya binen ama aynı yağ ve filtreler ile 20 30 bin km yol yapan kişileri eleştirmek yerine gerçekten aracına para harcamaktan kaçınmayan kişilere böyle davranmak daha rahat çünkü onlar yani biz azınlıktayız :) ayrıca 45 bin tllik fiyattaki araçla arada 40 bin tlden fazla bakım ve ekstra farkının olduğu aracı bir tutabiliyorsan ne mutlu. Sen benim cebime girecek rakamı düşünme kardeşim Allah razı olsun.

Sizlerin çoğunun düşüncelerini biliyorum, tahmin edebiliyorum. O yüzden aracımı nasıl kullandım ya da iyi yapmış mıyım diye konu açmadım. Bu tarz bir araçtan sonra beni mutsuz etmeyecek bir araç sorgusunda bulundum. Tavsiyede bulunamayacak arkadaşların yorumlarını içinde tutmasını yeğlerim. Saygılar.

Çok özür dilerim Hocam da, satılığa çıkarttığınız aracı komple altın kaplatsanız yine de bu fiyat etmez. Siz önce arabanızı bir elden çıkartın da, ondan sonra araç aramaya başlayın bence.

• aracta motor sesi yok anlamında.. yakıt da az tabiki..
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    İlanda yazan parçaların ne anlama geldiklerini ve maliyetlerini, ayrıca bahsi geçen aracın nasıl bir araç olduğunu biliyor musunuz? Gerçekten biliyor musunuz? Klavyeden yazmak oldukça rahat ve herkes cüretkar bu konuda zaten. Teşekkürler düşünceleriniz için ama okuma yeteneğiniz varsa az yukarda tavsiye konusunda fikriniz yoksa yazmayın diye belirtmiştim. Hem siz rahat olun gerekirse satmadan da alabilirim.

• Sanırım size levorg veya v60 gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

Sanırım size levorg veya v60 gider.

Belirtmeyi unutmuşum. Araç için belirlediğim limit 90 bin tl. Özellikle v60'ı çok beğeniyorum fakat kullanıcı yorumlarına birinci ağızdan denk gelemediğim için cesaret etmedim. Favorilerimde bir kaç 2.0d ve 1.6t4 var halihazırda.

• Gönül RS 6 diyor ama size insignia yı tavsiye ederim ,az yakması önemli olsaydı clio sw derdim.

• Çiko06 Ç kullanıcısına yanıt
    Gönül gerçekten rs6 diyor ama rüya ile hayal karışık bir hedefte şu an için. Belki bi on yıl sonra ne bileyim işte fiyatları normal araçlar kıvamına düşmüş olursa on onbeş yaşında da olsa bir tane alınıp heves geçirilebilinir :)

Insignia bir tık daha önde olmak üzere mondeo ve v60 şu an en cazip olanları. Fransız dizel motorlar inanılmaz mantıklı yakıyorlar. C5 ve 508 wagon en bariz örnekleri benim için. Henüz acelesi yok bilgi toplamaya devam.

• quote:

İlanda yazan parçaların ne anlama geldiklerini ve maliyetlerini, ayrıca bahsi geçen aracın nasıl bir araç olduğunu biliyor musunuz? Gerçekten biliyor musunuz? Klavyeden yazmak oldukça rahat ve herkes cüretkar bu konuda zaten. Teşekkürler düşünceleriniz için ama okuma yeteneğiniz varsa az yukarda tavsiye konusunda fikriniz yoksa yazmayın diye belirtmiştim. Hem siz rahat olun gerekirse satmadan da alabilirim.

İlan da yazan parçaların ne anlama geldiğini çok iyi anlamasam da, 2009 Model 156.000 km de bir araca 63.000 TL istemenin ne kadar mantıksız olduğunu çok iyi anlıyorum Hocam
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    Yerinizde olsam bilgim olmadığı konularda fikir sahibi olmazdım :) en büyük sorunumuz da bu ya zaten. Herkes her şeyi biliyor. Peki süper bir katkıda bulundunuz sağolun. Zaten yazılanları okuyamadıgıniz ortada. Benim de size katkım olsun, bunları mümkünse google diye bir site var orada aratın. Her araca da hitler motorlu golf gözüyle bakmayın. İyi günler.

• Araç itina ile modifiye edilmiş. Yapılan her adımda bilgi olduğu aşikar.

Beyaz sedan , C segmenti, 1.6 dizel otomatik kafasında arkadaşlara anlatamazsın hocam, boşa uğraşma. Oraya yazılan parçaların, araca nasıl bir etkisi olduğunu tek tek sorsan, çoğuna cevap veremeyeceklerdir. Fiyatlarından bihaber olduklarına zaten eminim.

Aracını tanıdık bilindik birilerine veya modifiye camiasından birine vermen lazım. Sahibinden'de başına ölücüler musallat olur. Benden söylemesi.
  • Arkadaşın dediği gibi Cee'd SW iyi bir seçim olabilir.

Manuelde olabilir derseniz şu ilanı bırakayım. İlanla alakam yoktur.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-garantili-beyaz-melek-sifir-hata-517681931/detay

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

İlan da yazan parçaların ne anlama geldiğini çok iyi anlamasam da, 2009 Model 156.000 km de bir araca 63.000 TL istemenin ne kadar mantıksız olduğunu çok iyi anlıyorum Hocam

Mesaj imza uyumu.

Model ve km üzerinden, modifiye aracı değerlendirmek..

Muhtemelen o 2009 model 156 bin km'de araca sonradan takılan parçaların fabrikadan çıkış fiyatlarını alt alta toplasak, bir tane dizel clio alır

• quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Araç itina ile modifiye edilmiş. Yapılan her adımda bilgi olduğu aşikar.

Beyaz sedan , C segmenti, 1.6 dizel otomatik kafasında arkadaşlara anlatamazsın hocam, boşa uğraşma. Oraya yazılan parçaların, araca nasıl bir etkisi olduğunu tek tek sorsan, çoğuna cevap veremeyeceklerdir. Fiyatlarından bihaber olduklarına zaten eminim.

Aracını tanıdık bilindik birilerine veya modifiye camiasından birine vermen lazım. Sahibinden'de başına ölücüler musallat olur. Benden söylemesi.

Amacım kimseyi rencide etmek değil. Herkesin fikirlerine saygım var ancak konu ile alakasız yorumlar olduğu için üşenmedim cevap verdim. Toplum yargısını tek başıma kıracak değilim. Benim gözümde araçlar maddi imkan ve zaman elverdiği sürece doğru ve uzun süre kullanılmalı. O yüzden model yükseltip de piyasayı hurda ile doldurup tüketim çılgınlığına devam etmektense elimden gelen iyi şekilde bindiğim aracın kondisyonuna katkıda bulunmak benim için daha mantıklı. Tabi benim gibi düşünen kişi sayısı oldukça az. Diyecek sözüm yok bu konuda.

Ben kimseden böyle düşündüğüm için onore edilmeyi beklemiyorum. Ama insanlar tam tersine davranmak için arada böyle umarsızca davranabiliyorlar. Yapacak bir şey yok sanırım. Yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim. Zaten yeterli teklif aldım ve değerlendiriyorum, istediğim fiyata da uzak değil teklifler. Sadece emeğimden vazgeçmek istemiyorum. Saygılar sevgiler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.