Şimdi Ara

Hangi Sistem?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Athlon X4 860K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci AD860KXBJABOX 234,65 TL
    MSI A68HM GAMING Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) VGA&DVI&HDMI Anakart 264,71 TL
    GSKILL Value 8GB DDR3 1600Mhz CL11 Single Ram-F3-1600C11S-8GNT 247,52 TL
    Sapphire RX550 Pulse OC 4GB GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı 451,84 TL
    Cooler Master MasterWatt 600W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU 253,66 TL
    TOSHIBA 1TB 3.5 7200 DT01ACA100 MASAÜSTÜ DAHİLİ DİSK 195,70 TL
    AOC 21.5" G2260VWQ6 HDMI DP Freesync 75Hz Full HD Gaming Monitör 587,57 TL
    Genel Toplam: 2235.65 TL + KASA

AMD Athlon X4 860K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci
    MSI A68HM-E33 V2 Soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C) VGA&HDMI Anakart
    Sapphire RX560 Pulse OC 4GB GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
    Corsair 8GB Value DDR3 1600Mhz CL11 Single Ram-CMV8GX3M1A1600C11
    TOSHIBA 1TB 3.5 7200 DT01ACA100 MASAÜSTÜ DAHİLİ DİSK
    PowerBoost Deluxe Serisi VK-G1011S USB 3.0 Midtower Kasa
    Power Boost BST-ATX400R 400w 12cm Kırmızı Fan Siyah ATX POWER SUPPLY
    Viewsonic 21.5" VX2263SMHL-W 1920x1080 2ms HDMI / VGA FULL HD Monitör
    2.007 TL

Intel Pentium G4560 Soket 1151 3,5GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci
    MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart
    MSI GeForce GTX1050 Ti 4G OC 4GB GDDR5 128Bit DX12 Ekran Kartı
    CORSAIR 8GB Value DDR4 2133Mhz CL15 Single Ram
    TOSHIBA 1TB 3.5 7200 DT01ACA100 MASAÜSTÜ DAHİLİ DİSK
    PowerBoost Deluxe Serisi VK-G1011S USB 3.0 Midtower Kasa
    Power Boost 500w PSU-BST-ATX500A 12cm SİYAH PSU
    Viewsonic 21.5" VX2263SMHL-W 1920x1080 2ms HDMI / VGA FULL HD Monitör
    2.385 TL

Arada 350-400 TL oynuyor.

Bu sistemler ve mönitörler uyumlu mudur? Hangisi tercih edilmeli? Hatalar nelerdir, nereler değiştirilebilir?
    Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gentleman_ -- 6 Haziran 2017; 9:32:58 >

• En üsttekine kasa eklemeyi unutmuşum. 150 lira PSU suz bir kasa ile 1. ve 3. seçenek aynı fiyata gelecek gibi. 2.seçenek ise onlardan 350-400 lira ucuz.

Yukarı.
  • 3. G4560 işlemcili olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ve 2. çöp eski sistem . para verilmez
    3. sistem güzel ama güç kaynağını düzgün bir marka alın, highpower olabilir, veya dark 500w psulu kasa olabilir

http://www.hepsiburada.com/dark-argon-500w-12cm-mavi-led-fan-1x-usb-3-0-atx-siyah-kasa-dkchargon500-p-BD200042?utm_source=affiliate&utm_medium=go&utm_campaign=cpa&utm_content=63&utm_term=kategori-genel&wt_af=go.domain.kategori-genel.cpa

• serhdemir kullanıcısına yanıt
    Neden çöp,para verilmez hocam?
    GTA5, PES, DOTA2 gibi oyunlar oynanacak bir PC değil midir?
    İleride değişmesi mi zor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Sen buradaki arkadaşları çok önemseme, sağlıklı yorumda bulunanları ayırt etmeyi bil. Bir kere mevcut randımanda pek fark olmadan 2007 liralık sistemle istediğini alabilirsin, yani 300-400 lira oynuyor ama hiç değmez, büyük fark yok. Hepsinden de hemen hemen aynı randımanı alacaksın. Burada arkadaşların felsefesi şu; G4560'lı sistemi al, geleceğe dönük olur anlamında. G4560 platformuyla diğer iki platformun performans farkı devede kulak, ama G4560 platformunun ileride günncellendiğini ve daha güncel bir platform olduğunu bilmelisin. Diğer platformlardaki sistemlerden 5 yıl sonra sistem yenilediğinde komple değiştirmek zorunda kalacaksın, 5 yıl diyorum çünkü ne istediğini biliyorum. Ama G4560 ile 4-5 yıl sonra canlandırmak istediğinde sadece işlemci ve ekran kartı değişikliği yapacaksın, diğerlerinde RAM, anakart, ekran kartı, işlemci; olay bu. 300-400 lira vermek istemiyorsan bu yazdıklarım seni tatmin ediyor mu düşün istersen. Bana kalırsa, en düşük maliyette aynı oranda randıman yakalandığında bunu seçerdim, şimdi sende monitör de yok, haliyle ister istemez 2000 lirayı buluyor, dolayısıyla bana kalırsa 2000 lira dolayını gördün mü artık çok da maliyet hesaplaması yapmak mantıklı seçim olmaz. G4560'lı sistemde 2200 civarlarına düşme fırsatın var bana kalırsa, onu zorla, ama 300-400 lira daha vermek istemiyorum, amacım bu diyorsan 2000 liralık sistemi alabilirsin.

• neutumn N kullanıcısına yanıt
    G4560 zaten işlemci değil mi? Siz anakartmış gibi anlattınız. G4560 alırsam neden bir daha işlmeci değiştireyim ki? Sanırım H110M Pro diyecektiniz?
  • quote:

G4560 zaten işlemci değil mi? Siz anakartmış gibi anlattınız. G4560 alırsam neden bir daha işlmeci değiştireyim ki? Sanırım H110M Pro diyecektiniz?

G4560 tabanlı sistem diyelim, yani G4560 işlemcili sistem. Bir sistemin ana bileşenidir, beynidir işlemci, o yüzden takım lideri olarak onu öne çıkardım. Şimdi tekrar okursan rayına oturacaktır.
  • quote:

Çöpün açıklamasını yapmam lazım : ) 1. sistemdeki ekran kartı berbat (rx 550) , 1050 ti ile aralarında dağlar var, 860k işlemci g4560'a kıyas ile oldukça düşük, haliyle oyunlarda 1. sistem 3. sistemin yarısından da az performans alırsın .
    https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/42851-3d-power-teilweise-fuer-unter-90-euro-drei-modelle-der-radeon-rx-550-im-test.html?start=17, Performansı geçtim, 1. sistemi 2-3 sene kullandıktan sonra anakartından rami işlemci ekran kartı komple değişmek zorunda kalırsın, ama 3. sistemde sadece işlemci ve ekrankartı değişikliğiyle uzun yıllar kullanırsın , çok daha az masrafın çıkar.

1. sistem için yazdıklarım 2. sistem için de geçerli , 2. sistem de ekrankartı 1. sisteme göre biraz daha iyi ama işlemcinin de yetersizliğini de gözönünde bulundurur isek 3. sistemle kıyasla yarısı kadar performans alırsın ve yine 2-3 yıl sonra komple sistemi değişmek zorunda kalırsın

Hem performans hem de uzun vadede ekstra masraf yapmamak için 3. sistem en mantıklı seçimdir. Özetle 2017'de monitör de dahil 2300 tl civarı bütçesi olan bir vatandaşa fm2+ soketli bir sistem al demek , çöp al demektir, g4560 candır ;)

• MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart

Bu anakartın Micro ATX olduğunu öğrendim. Bunun ne gibi artıları ya da eksileri vardır? Neden böyle bir farklılık vardır?
  • Merhaba, 3. sistemin benzer bir sistem topladım yakın zamanda. Performans ve ilerisini düşünürsek (sistem güncelleme 5-6 sene sonra) her iki durumda da 3. sistem diğerlerinden daha iyi gözüküyor. 1. sistem üzerinde çok düşünme zaten, ekran kartı çok iyi değil, fiyatına değmez. 2. ve 3. sistem arasında kalman gerekir ama şunu da söylemelim, 3. sistem kat ve kat iyi.

Yeni sistem toplamış biri olarak benden sana öneri; 2 ve 3. sistem arasında 380tl fark var, az değil evet ama performansına değer. Biraz daha dişini sıkabiliyorsan cimrilik yapma derim .

Sistemimdeki aynı parçalar 3. sistem ile;

Klasik f/p anakart günümüz için. Temel ihtiyaçların hepsini sunuyor. Bir eksiklik hissettirmez. Kasaya egzos ve işlemci fanı haricinde fan takmak isterseniz pwm çoğaltıcı kablo almanız gerekir fan ları bağlayabilmek için , max 30 tl.

MSI GeForce GTX1050 Ti 4G OC 4GB GDDR5 128Bit DX12 Ekran Kartı

Bu yılın f/p ekran kartı. Bu yıl içinde çıkan bir çok oyunu 1080p de ultra/high ayarlarda rahatlıkla oynatır. Çok az güç çeker, çok az ısınır (67 derece max gördüm ). Memnunum öneririm, 2. sistemdeki Rx560 dan daha iyidir.

CORSAIR 8GB Value DDR4 2133Mhz CL15 Single Ram
    Viewsonic 21.5" VX2263SMHL-W 1920x1080 2ms HDMI / VGA FULL HD Monitör (23" modeli var)

Çok güzel bir ekran, renkleri gerçekten canlı. Web, oyun, metin, film gibi işe yarar modları var. Her açıdan ekran görünüyor. Memnunum, öneririm.

Umarım yardımıc olmuşumdur

• quote:

Bu anakartın Micro ATX olduğunu öğrendim. Bunun ne gibi artıları ya da eksileri vardır? Neden böyle bir farklılık vardır?

Anakartların %90'ı zaten micro atx , her kasaya uyar merak etme
  • Cidden sistem hemen hemen aynı olmuş

Aynı olmayanları ve yorumlarını da yazar mısın? Bu arada anlatım için teşekkürler.
  • gentleman_ kullanıcısına yanıt
    Micro ATX demek, ATX anakarttan daha küçük demektir. Hiç bir zararı yoktur. Boyut olarak daha küçüktür işlev açısından değişiklik yoktur ATX anakartlara göre. Micro ATX lerde temel miktarda bağlantı girişi vardır, 6 adet usb 4 adet sata gibi, ATX anakartlarda bu bağlantı portların sayısı arttırılır profesyonel ve workstation kullanımı için. Ekstreme kullanıcılara hitap eden farklardır bunlar. Ayrıca micro ATX daha küçük kasalara sığabilir, ATX'ler büyük kasa isterler. Kasanın Micro ATX anakart boyutunu desteklemesine dikkat edin.
  • quote:

Cidden sistem hemen hemen aynı olmuş

Aynı olmayanları ve yorumlarını da yazar mısın? Bu arada anlatım için teşekkürler.

Rica ederim, farklı olan parçalar;

İşlemci, İ5 7500
    İleride sadece ekran kartını değiştirerek uzun yıllar kullanırım diyerek den aldığım bir işlemci. Aradaki fiyat farkına değer mi diye sorarsanız, sanmıyorum.

Kasa + PSU, Corsair carbide 100r + corsair vs600 80+
    Kasayla birlikte güç kaynağını aldım, sade bir görünüş istediğimden ve güç kaynağı ile uygun fiyata geldiğinden tercih etmiştim. 400tl civarı birşey tutmuştu. İlerde gtx 1060-1070 veya alacağım yılın bu kartlara denk gelen bir ekran kartına yetecek gücü vermesi için tercih ettim.

HDD, WesternDigital blue 1tb var,
    bildiğimiz HDD işte . HDD seçilirken ismini çok duydum iyi bir marka diyolar, +'sı -'sı anlaşılmaz ama kaliteli diyolar ondan uzun yıllar kullanıcağımı söylediler sistemi aldığım yer.

SSD var bide sistemimde daha sonradan aldım,
    Sistemi toplarken SDD almamı önermişlerdi ama bütçem yetmemişti. Samsung 850 evo serisi var, piyasadaki en hızlı SDD'lerden bir tanesi, internette çok olumlu yorum okudum hem kalite açısından hemde hızı açısından. Yeni depolama tekniği kullanan bir SDD. Bilgisayarın açılma süresi abartmıyorum 5.6 saniye. Zaten Samsung 5 yıl garanti vererek ürününe ne kadar güvendiğini ortaya koyuyor.
    Kesinlikle ilerisi için sisteminize SSD eklemeyi düşünün, SSD olmadan o sistem uçamıyor ( 2 ay HDD kullanmış olarak söylüyorum ).

• 3.

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Çok açıklayıcı olmuş, okurken büyük keyif aldım. Teşekkürler.
  • gentleman_ kullanıcısına yanıt

Kısaca özet geçelim, FM2+ soket ölmüş ağlayanı yok. 1151 soket alırsanız upgrade edersiniz. Daha hızlidır kendisi.

• serhdemir kullanıcısına yanıt
    Cevaplar için teşekkürler hocam. h110m pro-vd anakartlı bir sistem kurmaya çalışacağım baştan.

Bir sorum var. 2 ram slotu var anakartta. Her anakart çift takılabilir mi? Ya da bir süre 8gb kullandıktan sonra ikinci slota 4 ya da 8 takabilir miyim? Herhangi bir sıkıntı olur mu? Ram seçiminde dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?
  • quote:

Cevaplar için teşekkürler hocam. h110m pro-vd anakartlı bir sistem kurmaya çalışacağım baştan.

Bir sorum var. 2 ram slotu var anakartta. Her anakart çift takılabilir mi? Ya da bir süre 8gb kullandıktan sonra ikinci slota 4 ya da 8 takabilir miyim? Herhangi bir sıkıntı olur mu? Ram seçiminde dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?

Takarsın , ramler aynı ddr versiyonu olsun birde aynı hız olmasında fayda var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.