Şimdi Ara

Hangi Sektöre Yatırım Yapmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba üstatlarım biliyoruz ki Türkiye yazılım konusunda gelişmekte olan bir ülkede birçok yazılım firması mevcut ama her girişimci gibi bilgisayar bilimi üzerine yatarım yapmak istiyorum halen çalışmalarım ve araştırmalarım işim bu alanda ilerlemektedir ama üstatların bilgi ve birimi hayat tecrübeleri önemlidir .

Sizce tamirat - teknik donanım satışları ve güvenlik alanına mı yönelmeliyiz

Yoksa web programlama - reklam- matbaa hizmetleri - yazılım

benim 4 5 yıllık deneyimlerime göre

tamirat = laptop anakart tamiratı

teknik donanım satışları = 1 tl ile 100 tl arasında e ticaret satışları

güvenlik alanı ise = tedarikçi olarak hem yerel hem internet ortamında satışlar

kazanclı devamlı olarak yonelte biliriz

Lakin yazılım - reklam - matbaa alanları daha cazip gelmektedir

bu konuda bilgi ve birikimim olmadı için (satış ve pazarlama - ticari ilişkiler )

sizin fikirlerinizi merak için bekliyorum

bu konuda bana öneri bilgi vb veren ver üstadımıza teşekkürler .

• Web-mobil-yazılım işinde kâr marjları tatmin edicidir. Ancak her işte olduğu gibi burada da dezavantajlar mevcut.

-Kafası karışık ve ne istediğini bilmeyen müşteriler

-Ödeme alma zorlukları

-Ön ödeme yapmak istemeyen ve iş tamamlanınca işten vazgeçen müşteriler

Gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Ancak aşılmayacak sorunlar değiller

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xinglyan X kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde gönlümden geçen yaZılım ve tasarım alanı bende bu alana kaymağı düşünüyorum ileri dönemler için bu alana geçişi mi ve bilgi biriki mi mi artırıcı ne gibi önerileriniz olabilir bana

• suratsızadam kullanıcısına yanıt
    Hitap edeceğin sektörü belirlemelisin bence. Mesela kurumsal firmalara yönelik çalışacaksın. Farklı farklı sektörlerde web sitesi paketleri hazırlamalısın. Wordpress dahi olsa olur. Sonra iş pazarlamaya kalıyor biraz. Müşterilerin taleplerine göre al sat yapmaya başlayacaksın sonra. Sonuçta her şeyi sen tek başına yapamazsın. Tekstil gibi düşün. İmalatçı nasıl ipliği boyaya dikime vs veriyor. Sen de e katalog işi aldın diyelim. Programlamasını kendin yapacaksın görselleri başkasına yaptıracaksın. Farkını koyup satacaksın. Örnekler çoğaltılabilir hocam bu şekilde

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.