Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
51
Favori
510.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • moser 1400 gibisi varmı la. 5 sene oldu hala canavar gibi. bitanede panasonic er508 aldıydım o zamanlar. bi halta yaramadı verdim birine. moserle saçını kes sakalını kes. bide benim saçlar fırça gibi. ama 2 dk da hallediyorum
  • Exocoetidae kullanıcısına yanıt
    Şarj olma süresi çok geniş mi hocam?
    16 saat şarj 40 dk kullanım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de saçımı kesip sakalımı kısaltabileceğim bir makine arıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ermanas22 kullanıcısına yanıt
    Daha makine almadım. kusura bakma bilemeyecegim :)

Netten özelliklerine baktım hocam.
    Şarj olma süresi çok uzun geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: ermanas22

Netten özelliklerine baktım hocam.
    Şarj olma süresi çok uzun geldi
    Benim de icim pek sinmiyor zaten kablosuzlara. Daha sonra belki alırım moser in makinesinden falan.

Hocam moser in modeline yakın fiyatta hem şarjlı hem kablolu kullanabileceğiniz makineler var.

Goldmaster janti
    Braun MGK 3040-5
    Gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Ben de saçımı kesip sakalımı kısaltabileceğim bir makine arıyorum.
    Braun HC5090 Saç Kesme Makinesi, Metalik

170 TL gayet iyi fırsat.
    Üründe 1 saatte şarj,hızlı şarj özelliği ve kablolu çalışabilme özelliği güzel.35 mm kadar uzunlukta saç kesebiliyor.
    Sakalı da kısaltabilirsin fakat sıfır olmaz.Zaten sıfır alan saç kesme makinası bulamazsın.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B017LSVKZM/ref=s9_acsd_simh_hd_bw_bElNvF9_c_x_w?pf_rd_m=A1UNQM1SR2CHM&pf_rd_s=merchandised-search-4&pf_rd_r=T3G63AH7VQM9Y1D85C22&pf_rd_t=101&pf_rd_p=55ab74f6-556e-5afa-89e1-987a6c3deec3&pf_rd_i=13526049031

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abrooke139 -- 5 Aralık 2018; 23:38:37 >

• Ben yaklaşık 15 sene Felix Alba saç kesme makinesi kullandım. Yanında gelen yağı bittikten sonra neredeyse hiç yağlamadım ama her kesimden sonra içinde ve dışında bir tane kıl kalmayacak gibi fırça ile temizledim hatta sudan bile geçirdim.

Bu süre boyunca ayda bir saç ve iki haftada bir de sakal & ense düzeltme amacıyla kullanmışımdır. Tabi yazdan yaza daha güzel bronzlaşmak adına; vücudun farklı bölgelerinde de kullandım (: Berbere de düğün, bayram ve diğer özel günler dışında pek gitmedim.

Gel gelelim geçen gün saçlarımı keserken tam yanlarda işimi bitirdim ve üst tarafa geçiyordum ki önce bir kaç kez tekledi ve çalışmayı durdurdu. Yanık kokusunun da gelmesiyle artık bana veda ettiğini anladım. Bu arada ben de Belhanda gibi kaldım, tepeler uzun falan böyle...

Emektar makinemi aratmayacak bir model bakıyorum ama Braun HC5090 dışında performans/fiyat ürünü pek cihaz göremedim. 200 liralık Moser 50 liralık Felix'den daha iyi değilse o tarz bir cihaz bakmak istemem. Almışken kablosuz ve yıkanabilir olsun dedim hem keserken rahat hareket edebilirim diye lakin bunlarda da bıçak uzatma özelliğinin olmadığını farkettim :\ Bu çok işlevsel bir özellikti benim için. 3'er mm numara farkı bana gören çok, çünkü kat izi çıkıyor.

Braun HC5090 alan yada kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirse sevinirim...

• Remington hc5035 Kullanan var mı, yorumlarını alabilir miyim?

https://www.amazon.com.tr/dp/B013GH0AE4/ref=pe_4036541_248800641_TE_item
  • Moser 1400 ile ilk defa kendimi traş ettim. Sonuç çok güzel. Berber sırası beklemekten ve berberin içinde dönen muhabbetten kurtuldum. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

Philips HC 5440/80 bugün elime ulaştı yaklaşık 35-40 dakikalık traş deneyiminden sonra değerlendirmem şöyle ;

+ Kablosuz olarak ilk geldiğinde(şarja koymadan çalıştırdım.) 40 dakika motor performansı düşmeden çalıştı.

+ En çok şikayet edilen saç birikme olayı hiç rahatsız etmedi traş boyunca neredeyse hiç tarağı çıkarmadım hafif elimle salladığım da bütün toplanan kıllar kolayca döküldü.
    *Burada belirtmek isterim saçım 24 mm uzunluğundaydı traşa başlarken 20 mm'ye indirdim yanlarda 16 mm uzunluğundaydı 9 mm'e indirip üste doğru katman katman 15'e kadar çıktım saç birikmesi sorunu yaşamadım.(Rahatsız edici derecede birikmedi bir kaç kez elimle veya üfleyerek temizledim.)

+ Uzunluk ayarı çok iyi 1 mm fark ile başlık değiştirmeden 23 uzunluk ayarı seçiyorsunuz çok pratik.

+Uzunluk ayarı sayesinde 1-2 mm aralıklarla saçımı katman izi belli olmadan kestim 3 mm aralıklı olunca belli oluyordu. (3 yıla yakındır kendi traşımı kendim olurum tecrübeliyim makineyi 3'e vurmak için(9 mm) kullananlardan değilim kuaförden iddialıyım 3 yıldır anlayan çıkmadı söylediğim de
    şaşırıyorlar. Tecrübesiz yeni başlayan arkadaşlar iyi bir sonuç alamaz ise üzülmesin 3-4. traştan sonra eliniz alışmaya başlar.

- Motor gücü daha ucuz olan Remington marka traş makinemden daha düşük saçım uzun olmadığı için sorun yapmadı lakin uzun olsa biraz zorlanacak gibi duruyor.

Edit : Tam şarj ettikten sonra motor gücü ciddi derece de arttı. Ürün gayet güzel !!

- Verilen siyah saklama kabı inanılmaz kullanışsız neden koymuşlar anlamadım içine yumurta kabı koymuşlar resmen cihazı koyamıyorsun.

- Ürün biraz büyük. Ayrıca saçınız 23-25 mm'den uzunsa birikme problemi rahatsız edecek boyutta olacaktır diye tahmin ediyorum lakin bu seviye'de ki(20mm üstü traş eden.) bir çok traş makinesin de birikme problemi oluyor kafaya takılacak durum değil.
    Merhaba cihazdan memnun musunuz?Bende almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 14092012

Merhaba cihazdan memnun musunuz?Bende almayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Memnunum kullanıyorum ayarlaması kolay ama remington tercih ederim remingtonun tüm ürünleri neredeyse daha güçlü motora sahip.

Genel olarak konuşursam memnunum 2 gün önce kullandım en son.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Amazondan çok uygun fiyata wahl almıştım. Ama düşünce kenarı çok hafif kırıldı ve ara sıra çok ses yapıyor içini açtım bir yerinde vida kısmı kırılmış. Tamiri mümkün mü bilmem ama iyi kötü idare ediyor. Gerçi artık pek saç kesmeyle uğraşmıyorum.

Yinede tamiri Türkiyede olabiliyorsa ve başlık alınabiliyorsa iyi olur. Bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

Bunun dışında en son şu makineyi aldım. Saç sakal vücut hepsini yapıyor. Birkaç kez kullandım hiç fena değil. Komple bakım isteyenlere önerebilirim. Şarjı da 1 saatte doluyor ve 2 saat kadar kullanma ömrü varmış. Yani çok çok iyi.

https://www.hepsiburada.com/philips-7000-serisi-mg7720-15-multigroom-14-in-1-erkek-bakim-kiti-p-HBV000007UYMR
    Memur traşı yapar mı sakal için aparatını göremedim? Her gün sinek kaydına yakın traş yapan biriyim makine ile bunda böyle bir özellik varsa geçelim.

• quote:

Memur traşı yapar mı sakal için aparatını göremedim? Her gün sinek kaydına yakın traş yapan biriyim makine ile bunda böyle bir özellik varsa geçelim.

Alıntıları Göster
    Sinek kaydına yakın diyorsanız şu küçük delikleri olan (tek uzun yada 2 3 yuvarlak başlıklı) traş makinelerinden almanız daha mantıklı olacağını düşünüyorum.

Bundaki sinek kaydı veya ona yakın olan aparat küçük olduğundan daha çok yanaklarda iş görüyor. Diğer yerlerde fazla uğraştırabilir tahminim. Yani ana amaç değil yan ekstra ufak iş görecek bir aparat gibi diyelim. Bu durumda bu özellik doğal olarak ana amacı sinek kaydı olan cihazlardan daha işlevsiz kalacaktır.

Ama sadece de bu amaçlı traş aleti almak istemiyorsanız misal vereyim kullanmadım ama şöyle ürünlere bakabilirsiniz.
    https://www.hepsiburada.com/braun-series-3-tiras-ve-sekillendirme-3000bt-3-u-1-arada-elektrikli-tiras-makinesi-hassas-tuy-alma-makinesi-ve-bes-tarak-atasman-ile-p-HBV000004VV4A

Bu cihazın sinek kaydı yüzeyi çok daha geniş uzun ve diğer aparatları ile de ekstra uzunlukla ayarlamak veya şekil vermek gibi amaçlar varsa daha mantıklı duruyor.

Dediğim gibi cihazı kullanmadım. Sadece daha iyi anlaşılması amaçlı olarak yolladım.

Benim yolladığımda belki çok iyi saç kesimi ve sinek kaydı yapamayabilir ama misal vücut aparatını kullanıyorum ve gayet güzel güvenli kesiyor. Yani sinek kaydı kesim dışında herşeyi yapabilir noktasında. Ben saçlarımı kısa kestiğim için o işi de güzel yapıyor diyebilirim.

ve pil performansı şu ana kadar kullandığımın en iyisi. Ne zaman şarj ettiğimi unutacak kadar uzun kullanım ömrü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 19 Ocak 2019; 5:50:49 >

• quote:

bu tipteki makineler memur traşı yapmaz 3 günlük sakal bırakır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bradenburg -- 19 Ocak 2019; 23:56:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bradenburg

quote:

bu tipteki makineler memur traşı yapmaz 3 günlük sakal bırakır

Alıntıları Göster
    Dİkey makine nasıl bir şey hocam?
  • quote:

Dİkey makine nasıl bir şey hocam?

https://urun.n11.com/tiras-makinesi/philips-5000-serisi-s505006-islak-kuru-sarjli-tiras-makinesi-P175893046 bu ve benzeri
  • Remington hc9700 veya hc7170 kullanan var mı?

• arkadaşlar hem bebeğimin saçını kesmek hemde kendi sakallarımı kesmek/kısaltmak için makina arıyorum. 150tl bütçem var. Tavsiyeniz nedir?
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.