Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
52
Favori
510.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaw arkadaşlar ben bu moser için olumlu yönde biraz acele yorum yaptım sanıyorum. Bugün tekrar saçlarımı kısaltmak istedim. Ucuna takılan plastiği de takmadım. Fakat çok zor kesti saçlarımı. Arka taraftaki biraz daha gür olan yerlerde nerdeyse yoluyordu. Bir ara acaba makinenin ucumu hareket etmiyor diye düşündüm.

Halbuki önceki mesajlarımda bahsettiğim moser benzeri belkide 15 senelik olan makinede böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Bunun daha iyi olmasını bekliyordum açıkçası.

Saçlarım da öyle uzun değil. Hele üstlerde doğru dürüst bir şey yok. Yine de oldukça zorladı.
  • Be Rowenta'dan çok memnunum. Bıçakları seramik kaplı, yağlama ve bakım gerektirmiyor. 1 seneyi geçti alalı, çok memnunum, tavsiye ederim. Sadece beraberinde gelen makası çok kötü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Yaw arkadaşlar ben bu moser için olumlu yönde biraz acele yorum yaptım sanıyorum. Bugün tekrar saçlarımı kısaltmak istedim. Ucuna takılan plastiği de takmadım. Fakat çok zor kesti saçlarımı. Arka taraftaki biraz daha gür olan yerlerde nerdeyse yoluyordu. Bir ara acaba makinenin ucumu hareket etmiyor diye düşündüm.

Halbuki önceki mesajlarımda bahsettiğim moser benzeri belkide 15 senelik olan makinede böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Bunun daha iyi olmasını bekliyordum açıkçası.

Saçlarım da öyle uzun değil. Hele üstlerde doğru dürüst bir şey yok. Yine de oldukça zorladı.

İyiki bu konu var yoksa moser alıcaktım ,berberden bıktım ,kendim kesmek için bu moser denen tuğla gibi alete kafayı takmıştım çok övüyolardı ama okuduklarıma göre ev kullanıcısı için biraz kullanımı zor bir alet gibi.
  • Bu şarzlı saç traş makinalarının şarz tutan pilinin değiştirme imkanı varmı.Şarz pili kaç yıl dayanıyor.bilen varmı acaba benim makinam moser kablolu oğlumu traş ederken biraz kablo kalabalık yapıyorda onun için sordum.10 yıldır kullanıyorum saç kesmesinden memnunum oğlum memnunmu bilemem bunca yıldır saçını kestiğime ve ses çıkarmadığına göre üstelik eline sağlık baba dediğine göre memnun herhalde.Ayrıca mozer markayı bana berber arkadaşım tavsiye etmişti onuda belirteyim.Kötü olsa berberler kullanmaz diye düşünüyorum.
  • Bugun Panasonic ER508 aldık bir arkadaşıma. Ürünü az önce kullandı. Sordum, ve gerçekten Çok memnun kaldığını söyledi. Makine herşeyi ile kaliteli olduğunu belli ediyor. Daha da fazlasını isteyen içinde modeller yukarı doğru gidiyor tabi.
  • Merhabalar
    della diye bir marka almıştım eminönünden. Çin malı fakat bence oldukca güzel çalışıyordu. sorun şu.. bugün kafa kısmı elimden düştü ve parçaları birbirinden ayrıldı. acaba tamiri mümkünmüdür yoksa atacakmıyız? teşekkürler.
  • çin mallarının garantisi genelde olmaz.
    Zaten tamir için belki de makine kadar ücret isterler.
  • moser
  • Bende buradaki yorumlardan da faydalanarak moser 1400 aldım.Zaza Handa setini 45 ytl ye aldım.set olmayan 38 ytl.1-2-3-4 numaralı tarakları mevcut.Her ne kadar övgüyle bahsedilse de makine ile ilgili soru işaretlerim vardı.Geçen hafta kesim yaptım.Üstler4 yanlar 3 şeklinde süper oldu.Tabi arkalar için yardım almanız şart.Mükemmel rahat alıyor saçı.Tek eksi yönü biraz ağır olması.Makineyi kapattıktan sonra philips marka traş makinesini çalıştırdım sakallarımı düzeltmek için makine sanki çalışmıyordu.Moserin gücünü daha iyi anladım.
  • Arkadaşlar moser diyosunuzda hangisi ?kablolu olanın kullanması + bakımı zor kablosuz olan mı daha iyi ?Yoksa panasonic mi alsam ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: oeste

Arkadaşlar moser diyosunuzda hangisi ?kablolu olanın kullanması + bakımı zor kablosuz olan mı daha iyi ?Yoksa panasonic mi alsam ?

Yukarıdaki mesajlarımı okuduysan ben o bilindik bordo renkli Kablolu Moser'i almıştım. Şayet benim cihaza özel bir sorun değilse ben şu anda memnun değilim. Ha..belki benim cihazda bir bozukluk vardır, aynı model moserlerin genelinde bir sorun olmayabilir. Onu da bilemiyorum tabi...
  • bende en kısa zamanda moser marka alıyorum.
  • oeste

Kablosuz alıp elin ayağına dolaşacağına kablolu al derim.Sen traşını bitiremeden şarzı bitecek ne yapacaksın.(Koşa koşa berbere)Dediğim gibi ben üstleri 4 numara yanları 3 numara aldım kafamda hep şu vardı tutturamazsam her tarafını 3 numara yaparım.Acelem yokki.Şarzlı olsa böyle imkanın yok ama.Bakım olayına gelince kullanmadan evvel 2 damla yağ atacaksın.Traş olduktan sonra fırçasıyla temizleyeceksin.Bu kadar basit.
  • @HiGHWAYMOUSE
    Sizin yazdıklarınız doğrultusunda fikrim değişti bana güzel bir saç kesimi yapan makine lazım ama kullanımı zor olmayacak yağı olmayacak yani bakımını sadece üfleyerek yapabilceğim pratik bişey lazım ..
  • quote:

@HiGHWAYMOUSE
    Sizin yazdıklarınız doğrultusunda fikrim değişti bana güzel bir saç kesimi yapan makine lazım ama kullanımı zor olmayacak yağı olmayacak yani bakımını sadece üfleyerek yapabilceğim pratik bişey lazım ..

Seni de yanlış yönlendirmek istemem. Dediğim gibi sonuçta kul yapısı. Bana sorunlu bir Moser denk gelmiş olabilir. Fakat yıllar önce üniversiteye giderken Tahtakale'den aldığım markasını bile bilmediğim görünüm ve renk olarak moser'e benzeyen makineden çok daha kötü.

Mach3 arkadaşımız bana özelden de Panasonic tavsiye etmişti o zaman. Moser bilindik ve o eskimoser taklitindeki memnuniyetim nedeniyle cesaret edip Panasonic alamamıştım. O ne kadar iyidir bilemiyorum tabi ama bir fırsatım olduğunda bir tane de panasonic almayı düşünüyorum.
  • Yukarda haarman isimli üyede moser la ilgili ciddi açıklamalarda bulunmuş eski kalitesi yokmuş adam baya kendini bu makinelere adamış o da panasonic önermiş ama fiyatı 380 tl
  • Bende buradaki yorumlardan da faydalanarak moser 1400 aldım.Zaza Handa setini 45 ytl ye aldım.set olmayan 38 ytl.1-2-3-4 numaralı tarakları mevcut.Her ne kadar övgüyle bahsedilse de makine ile ilgili soru işaretlerim vardı.Geçen hafta kesim yaptım.Üstler4 yanlar 3 şeklinde süper oldu.Tabi arkalar için yardım almanız şart.Mükemmel rahat alıyor saçı.Tek eksi yönü biraz ağır olması.Makineyi kapattıktan sonra philips marka traş makinesini çalıştırdım sakallarımı düzeltmek için makine sanki çalışmıyordu.Moserin gücünü daha iyi anladım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MACH25

çin mallarının garantisi genelde olmaz.
    Zaten tamir için belki de makine kadar ücret isterler.

teşekkürler.. Atayım o zaman.
  • Dostum, O bahsettiği makine uçak gibi bir şey o yüzden Moserle hiç mukayese etme Planör ile F16 yı mukayese etmeye benzer :)
    Panasonic saç/sakal kesme konusunda zaten model çokluğu ile de bu işe ne kadar yatırım yaptığını gösteriyor.
    Moserin popüler olmasının sebebi Türkiyeye girdiği dönemde başka alternatifinin bulunmamasıdır. Düşünün insanlar o koca koca ağır dökümden makineleri senelerce çok güzel diye kullandılar. Makineler güzeldi, ama asıl sebebi daha güzel makineler piyasada yoktu. Tıpkı, tofaşın 80 li ve 90 lı yıllarda tek tabanca oynaması gibi :) Şimdi daha iyi alternatifler var:
    Panasonic modellerini bildiğim kadarıyla aşağıdaki gibi özetlemeye çalıştım:

Sakal / Bıyık Düzeltmek için modeli
    ER240

Saç / Sakal / Bıyık Düzeltmek için modelleri (Pahalıdan Ucuza):
    ER211/ ER214/ ER203/ ER206

Saç kesmek için modelleri (Pahalıdan Ucuza):
    ER147/ ER146/ ER145/ ER508

Profesyonel Saç kesmek için modelleri (Pahalıdan Ucuza):
    ER1610/ ER1510/ ER154/ ER1420

quote:

Yukarda haarman isimli üyede moser la ilgili ciddi açıklamalarda bulunmuş eski kalitesi yokmuş adam baya kendini bu makinelere adamış o da panasonic önermiş ama fiyatı 380 tl
  • mach25 ER508 icin hb ye bakıyorum ama sakal bıyık duzeltme icin diyor saç yok mu bunda bana acil saç kesme makinasi laızm
    http://www.hepsiburada.com/panasonic-er-508-sakal-biyik-duzeltme-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=336727&productid=sgpaner508
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.