Şimdi Ara

HANGİ SAATLERDE YÜRÜMEK DOĞRU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
14
Cevap
0
Favori
125
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> HANGİ SAATLERDE YÜRÜMEK DOĞRU?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    18 Mesaj
    Bütün günüm evde geçiyor kilolu değilim ama özellikle üst bacak/kalça başta olmak üzere vücutta yaglanma var artık belli saatten sonra bir şey yemiyorum ve yediğine daha dikkat etmeye çalışıyorum bir de yürüyüş koşu ve egzersiz yaparsam daha iyi olacak. Sabahları mi akşamları mi yürüyüş daha mantıklı? Egzersizleri hangi saatlerde yapmalı? Bir fikriniz var mi?

Çok hızlı veya sürekl koşamam o yüzden tempolu yürümeyi tercih ederim kalp kapakciginda göçük olduğu için çok carpintim oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Orijinalden alıntı: tread lightly

Bütün günüm evde geçiyor kilolu değilim ama özellikle üst bacak/kalça başta olmak üzere vücutta yaglanma var artık belli saatten sonra bir şey yemiyorum ve yediğine daha dikkat etmeye çalışıyorum bir de yürüyüş koşu ve egzersiz yaparsam daha iyi olacak. Sabahları mi akşamları mi yürüyüş daha mantıklı? Egzersizleri hangi saatlerde yapmalı? Bir fikriniz var mi?

Çok hızlı veya sürekl koşamam o yüzden tempolu yürümeyi tercih ederim kalp kapakciginda göçük olduğu için çok carpintim oluyor

Kalp kapakçığı neden hasar aldı?

Doğuştan sanırım kardiyoloji uzmanı öyle demişti koştuğum zaman çarpıntım çok oluyor kalpten üfürüm sesi geliyor sonra nefesim kesilmeye başlıyor. son zamanlarda iyice çarpintim arttı kontrole gidicem belki hareketsizligin de etkisi vardır.

|
    |
    hgwxx/7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben 6.30 7 arası yürüyorum bir de 3.40 4.20 arası yürüyorum. Minübusle gidiş geliş 3 lira yav.

Not: Eve giderken niye daha uzun diye soracak olursanız yokuş yukarı ev

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Hem sabah hem aksam yuruyun bence hocam.

Need it want it you never gonna get it cause really what you're after is a fictional desire.
  • Onbaşı
    18 Mesaj

Açıkçası sabah 6 da koşmak için kalkmam imkansız yani, sabah 10 dan sonra veya akşam 7-8 den sonra kosucam hangisi daha uygun olur? bir aç karnına koşmak daha iyi diyorlar ama bende hem gastrik ülser var sabah açken midem çok ağrıyor hem de tansiyonum hep düşük aç karnına büyük 8 falan oluyor yani yürümek zor geliyor bana

|
    |
    A.F.Y.D kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Doğuştan sanırım kardiyoloji uzmanı öyle demişti koştuğum zaman çarpıntım çok oluyor kalpten üfürüm sesi geliyor sonra nefesim kesilmeye başlıyor. son zamanlarda iyice çarpintim arttı kontrole gidicem belki hareketsizligin de etkisi vardır.

Bildiğim kadarıyla üfürüm çökme falan zararsız oluyor..

Spora gelince, aç karna spor yapma asla kaslarını yer. Çok aşırı tıkabasa yememeye çalış ve ekmeği kes.

Edit: imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 18 Ekim 2016; 20:27:33 >

Yok zaten zararlı olduğundan değil de dediğim gibi çarpıntı çok oluyor bazen nefesim kesiliyor
    Beyaz ekmeği kesip tahilli ekmek yemeyi düşünüyorum ama 2-3 dilimden fazla değil. Öğünu çok yemiyorum zaten hiçbir zaman. Aç karnına kosmamak benim için iyi olur zaten üstte de yazdığım gibi ülser ve tansiyon sorunum da var. Titremeye falan başlıyorum.

Teşekkürler sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tread lightly -- 18 Ekim 2016; 20:32:10 >
    |
    |
    hgwxx/7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öyle de olabilir aslında ama ilk zamanlarda fazla gelmesin diye düşünüyorum çünkü bayadir hareketsizim 30 dk sabah 30 dk akşam nasıl sizce ?

|
    |
    Thesis Statement kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öyle de olabilir aslında ama ilk zamanlarda fazla gelmesin diye düşünüyorum çünkü bayadir hareketsizim 30 dk sabah 30 dk akşam nasıl sizce ?

Mantıklı hocam. Ayrıca spor ve yürüyüş yapmak sinirlerinizi de gevşetiyor.

Need it want it you never gonna get it cause really what you're after is a fictional desire.
  • Onbaşı
    18 Mesaj

Benim de ona ihtiyacım var zaten isabet olur:) Teşekkürler sağolun

|
    |
    Thesis Statement kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ben lise zamanında lise çıkışında spor salonuna giderdim 4-6 arası da orada takılırdım, işin varsa benim gibi iş çıkışı yapabilirsin.
    |
    |
    tread lightly kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İşim yok evdeyim ama sabah veya akşam uygunum
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tread lightly -- 18 Ekim 2016; 21:46:41 >
    |
    |
    A.F.Y.D kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
son dakika
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.