Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.404
Cevap
48
Favori
605.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle FıratPen'den uzak durun. En ufak sorunda Genel Merkez yetkili servisini koruyor. Hatta şikayetinizi işinizi yapana ispiyonlayıp işi yamuk yapanlar ile kavga ettiriyor.
  • Fıratpen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fıratpen servise önem gösteriyor. İşçiler arızalarda kendi takmış oldukları pencereleri tekrar kontrol edip kurulum yapıyorlar. Ara sıra problemler oluyor. İşlerde pek kolay değil. Hangi pencereye hangisi derken oldukça stresli.

• winsa marka olacak şekilde, en iyi model (profil ve ısıcam) hangisidir acaba.

sürme kapıda da winsa modeli var mıdır?
  • Bizde pidosan var tüm binada. Mesela birinin kasasında sorun var, kasa değişecek, sonraki hafta keşif için usta geliyor, kendi hatalarını düzeltmemek, kasayı degismemek için kılı kırk yarıyor. Asansörde "kasa mı değişir ya sacmalamasinlar" diye gevşek gevşek konuşuyorlardı.

Velhasıl, pidosan düşünürseniz serviste usta iyiyse çok iyi, değilse çok kötü. Malzeme olarak bizim pencereler kapilarda plastik kullanılmış, beş para etmiyor. Sabah güneşte kendini bırakıyor, kapılar açılmıyor, akşam güneş gidince normale dönüyor. Kışın tam tersi. Ha malzemeyi müteahhit seçmiş ama firma da dememiş ki bu malzeme iyi değil, ucuzu verip çıkmışlar. Bu bahsettiğim Ankara Eryamandaki sayılı müteahhitlerden, öyle mahalle arası da değil.

Velhasıl biz çekiyoruz siz çekmeyin. Üç kuruş fazla verin alüminyum kasa alın, dogru marka secin, keyfinize bakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 5senedir egepen deucinunk var sorunsuz kullaniyoruz izmirde

• yazilimsever kullanıcısına yanıt
    Pidosan 'ı kesinlikle önermiyorsunuz o zaman degil mi?
  • BuZZLuCK kullanıcısına yanıt
    Yok hocam önermiyorum. Özellikle bahsettiğim servisteki ustaların bir kısmının lakayıtlığı ve ürünün arkasında durmadan günlük saçma sapan çözümler üretmeye çalışmaları ciddi sorun yaşatıyor.
  • Anladığım kadarıyla kötü marka yok kötü işcilik var en önemli husus bu.

• Merhaba

Resimdeki pimapen 70 serisi için 5500 tl fiyat verildi. Yorum yapabilecek var mı

Teşekkürler

PVC Pencereler [ANA KONU]

• redsock R kullanıcısına yanıt
    Baya pahlıymış 15 gün önce fıratpen selenit 75 serisi,3 odaya takıldı 1'de balkon kapısı 5300₺.
    Sizin hangi marka?

• radko kullanıcısına yanıt
    Pimapen 70 serisi dostum

• Herkese selamlar,

2 yıl once inşaattan alıp tasındıgım evimde ozellikle kıs aylarında rutubetli hava sorunu ve pencere kenarlarında siyahlaşma prbvlemi yasıyorum. Adopen marka dansik mi dandik bir pencere var.

Tam kapanmıyor yani basmıyor, aşırı terleme ve ses geçirme gibi sorunlar var.

Özellikle evdeki nemli hava ve pencere kenarlarındaki kararma provlemleribi yeni pvc taktırırsam aşabilir miyim? Konu komsu herkese aordum onların evinde rutubet provlemi yok sadece bende var. Ve duvarların olur olmaz yerlerinde degil sadece pencere kenarlarında olusu problemi pencerelerde oldugunu gosteriyor zaten ama bu pencereleri yeniledigimde bu provlemi halletmiş olur muuum cok merak ediyırum.

• quote:

Orijinalden alıntı: vicente_

Herkese selamlar,

2 yıl once inşaattan alıp tasındıgım evimde ozellikle kıs aylarında rutubetli hava sorunu ve pencere kenarlarında siyahlaşma prbvlemi yasıyorum. Adopen marka dansik mi dandik bir pencere var.

Tam kapanmıyor yani basmıyor, aşırı terleme ve ses geçirme gibi sorunlar var.

Özellikle evdeki nemli hava ve pencere kenarlarındaki kararma provlemleribi yeni pvc taktırırsam aşabilir miyim? Konu komsu herkese aordum onların evinde rutubet provlemi yok sadece bende var. Ve duvarların olur olmaz yerlerinde degil sadece pencere kenarlarında olusu problemi pencerelerde oldugunu gosteriyor zaten ama bu pencereleri yeniledigimde bu provlemi halletmiş olur muuum cok merak ediyırum.
    Merhaba. Sorununuzun giderilmesine yönelik bir kaç soru sormam gerekiyor;

1- Eviniz en üst katta mı? 

2- Çatıda izocam vb. gibi yalıtım malzemeleri var mı?

3- Binanızda dış cephe yalıtımı var mı?

4- Evinizde nem üreten etkenler var mı? (Akvaryum, çiçek vs.)

Yukarıdaki sormuş olduğum 2. ve 3. soruların herhangi birine olumsuz cevap vermeniz durumunda sorunun kesinlikle PVC pencereden olmadığına garanti verebilirim. Zira zaten PVC pencerelerin hava aldığını ve sağlıklı çalışmadığını söylüyorsunuz. Dolayısıyla havanın nemin önündeki engel olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bu yalıtımlar binanızda yok ve siz buna rağmen PVC pencerelerinizi yenilerseniz evinizdeki kararmaların had safhaya çıkacağını da garanti edebilirim.:) 

Bütün bunlara rağmen şöyle bir şey aklınıza gelebilir; Neden sadece benim evimde? Onun cevabı da 1. sorunun içerisinde gizli.Yani eviniz en üst katta mı? Yukarıda da belirttiğim gibi üst kat ve yalıtım yoksa evde nemden dolayı küf oluşumu olağandır.Bütün bunlara rağmen eviniz üst katta değil normal katta, dış cephe yalıtımınız da tam ve buna rağmen yine küf olusumu var ise bu sefer de evde bir nem kaynağını olabilir. Bunlar; Akvaryum, evin icerisinde yoğun çiçek vs. ya da nem üreten başka kaynaklardan bahsedebiliriz.

Kısacası PVC pencereler ısı yalıtımının birer parçasıdırlar yani binadaki yalıtımla beraber önemli bir sac ayağıdır.Tek başına tam verimli ya da suçlu olamazlar. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarc2 -- 15 Kasım 2018; 22:15:7 >

• Cvp icin Cok tesekkurler. Oncelikle problemin kaynagini bulamadigim icin ve halihazirda pvclerin durumu da iyi olmadigi icin odalarin bitanesinin pvc ve camlarini komple degistirmek icin firatpen selenit 75 Olsun diye anlastim. Ev2. katta yani ustumde 3, Altimda 2 daire var. ve tekrarlamam gerekirse binada hicbir dairede olmayan bu sorun sadece bende ve sadece pencere kenarlarinda oldugu, asiri terleme ve su kacagi oldugu icin suphelerimi bu tarafi kaydirdim. Oyle ki pvcnin duvarla birlestigi yerde siyahliklar baslamis

yurumeye. Vallahi canimi Cok sikiyor bu durum. Koca binada sadece bende ve sadece pvc kenarlarinda oldugu icin chalice bi karar aldim cok anladigimdan degil..

Edit: evde tv kumandasi kadar bir cactus disina hic cicek yok ve akvaryum da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vicente_ -- 18 Kasım 2018; 3:41:36 >
  • Yukarı katın petek borusu delik olabilir ordan sızan su sizin duvarları siyahlastirabilir ya da pimapen ile duvarin birlestigi yer iyi sabitlenmemistir, pimapene hafiften yuklenin eger yerinden oynuyosa kasaya bikac vida sallayip etrafini tekrar doldurup silikonlamaniz gerekebilir, birkac fotograf atarsaniz daha detayli fikirler verebiliriz.

• Arkadaşlar bilginize kdz ereğlide yaşıyorum. Buradaki erdemir fabrika sesinden ben şikayetçiydim. mütahitin taktığı 4+4 mm camların fıratpen pencereye 5+5mm (lamine)+ 6mm şeklinde değiştirdim. şuan ses (uğultu) problemim kalmadı. Ayrıca eskiden çok soğuk hissederdik ve camlarda buğulanma ıslaklık olurdu bu problemler de azaldı. 6 m2 cam yüzeye 1800tl verdim.

Yalnızca camlar değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adem_2c -- 26 Kasım 2018; 23:35:27 >
  • adem_2c kullanıcısına yanıt
    Anlamadım ne taktırdınız?

• radko kullanıcısına yanıt
    Camlar değişti.
  • Herkeze selamlar.

Balkonu kapatmak istedim ama tahminimden fazla pahalıymış bu pimapen işi. 2 bin liradan aşağı fiyat bulamadım.

Örnek çizimi ekliyorum.

PVC Pencereler [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.