Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.404
Cevap
48
Favori
605.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Ankara'da babamın evine pencerelerini ve balkon kapılarını pvc yaptıracağız. Mahallede bir pvc dükkanından (yetkili firma değil ama egepen ürünleri takıyor) fiyat aldık. Tek tek pencere ve kapı ölçülerini yazmayacağım ama kabaca şöyle diyeyim. 5 pencere ve 2 balkon kapısı pvc olacak. 24 mm (4+16+4) kalınlığında egepen zendow 70'lik serisinden yapacağını söyledi usta. Sorularım şunlar:

1-Cam kalınlığı 24 mm iyi midir? Çünkü evin karşısında düğün salonu var ve çok gürültü oluyor, özellikle hafta sonları.

2-Egependen başka bir marka tavsiyeniz ne olur? (İşçiliğin de çok önemli olduğunu biliyorum.)

3-Ahşap renk için usta tavsiye etmiyorum, kalitesiz malzeme karıştırıyorlar içine dedi. Kıllandım

4-Gürültü e ısı yalıtımı göz önüne alındığında, hangi marka modeli tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.

• Cam taktıracağım Pimapen, camcı boyut olarak telefonda 110 a 143 dedi boyu ve eni hangisi olabilir. Duvarı ona göre yaptıracağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REPARO

Cam taktıracağım Pimapen, camcı boyut olarak telefonda 110 a 143 dedi boyu ve eni hangisi olabilir. Duvarı ona göre yaptıracağım.

genelde önce genişlik söylenir.Yani 110cm sağdan sola genişlik 143cm yükseklik ama en iyisi imkanınız var ise camcıyı tekrar arayıp sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarmaraPimapen -- 10 Kasım 2017; 22:21:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverktulu

Merhabalar. Ankara'da babamın evine pencerelerini ve balkon kapılarını pvc yaptıracağız. Mahallede bir pvc dükkanından (yetkili firma değil ama egepen ürünleri takıyor) fiyat aldık. Tek tek pencere ve kapı ölçülerini yazmayacağım ama kabaca şöyle diyeyim. 5 pencere ve 2 balkon kapısı pvc olacak. 24 mm (4+16+4) kalınlığında egepen zendow 70'lik serisinden yapacağını söyledi usta. Sorularım şunlar:

1-Cam kalınlığı 24 mm iyi midir? Çünkü evin karşısında düğün salonu var ve çok gürültü oluyor, özellikle hafta sonları.

2-Egependen başka bir marka tavsiyeniz ne olur? (İşçiliğin de çok önemli olduğunu biliyorum.)

3-Ahşap renk için usta tavsiye etmiyorum, kalitesiz malzeme karıştırıyorlar içine dedi. Kıllandım

4-Gürültü e ısı yalıtımı göz önüne alındığında, hangi marka modeli tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.

Bu konuda şöyle bir tavsiyede bulunmak isterim. Öncelikle ev kendisinin ve yıllarca kullanacağını düşünür isek bütçe konusunda biraz yüksek olur ama verilen paranın hakkını almış olursunuz.
    Profil olarak Pimapen nirvana veya diğer markalarda emsalleri üç contalı ürünler.
    Cam olarak ilk seçenek gürültü için akustik lamine ama fiyatı yüksektir ama performans olarak gürültü için en iyisidir. 2. olarak üçlü cam ve son seçenek 6+14+4

Ve ilk başta dediğim sonuçta gürültü için yaptırıyorsunuz ve bu nedenle fiyat yüksekliğini bütçeniz yeterli ise aldırmayın çünkü kaliteli ürün işinizi görür. Fiyat için düşük ürünlere yönelirseniz verdiğiniz tüm para boşa gider.

Tabi en iyi ürünleri seçtiniz ama işçilikte özellikle kanat kısımlarının tam basıp basmadığını kontrol ediniz.

Aslında yazmakla bitmez ama ilk etap tavsiyelerim bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarmaraPimapen -- 10 Kasım 2017; 22:30:55 >

• neverktulu kullanıcısına yanıt
    Eğer Egepen olacak ve illa da 24 mm ye cam tamamlanmış olacaksa cam gürültü db değerlerini sıralayayım bütçenize göre en uygununu siz seçin.

1) 4+4+8+4+4 Akustik lamine cam=40 Db
    2) 4+4(AkLam)+8+4+4 (Standart lamine cam)=38 Db
    3) 4+4+12+4 Akustik lamine cam= 37db
    4) 4+4+8+4+4 lamine cam=35 Db
    5) 4+4+12+4 lamine cam= 34db
    6) 4+14+6= 34Db
    7) 3lü cam= 31 Db
    8) 4+16+4= 29 Db

db değerleri aynı olsa da 5 ve 6 numaralara yazdığım camlarda lamine olanı bas frekanslarda biraz daha etkili olacağı için 5 numaraya yazdım. Lamine camlarda standart pvb kalınlığı 0,38 dir. Bu kalınlık arttıkça uğultuya (bas frekanslara) etkisi daha fazla olur. 0,76 veya 1,14 kalınlıklı pvb li cam fiyatlarını da alabilirsiniz.

Cam ve çıta aralarındaki boşluğa silikonize mastik çektirmeyi ihmal etmeyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrt Deniz -- 11 Kasım 2017; 17:45:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarmaraPimapen

quote:

Orijinalden alıntı: REPARO

Cam taktıracağım Pimapen, camcı boyut olarak telefonda 110 a 143 dedi boyu ve eni hangisi olabilir. Duvarı ona göre yaptıracağım.

genelde önce genişlik söylenir.Yani 110cm sağdan sola genişlik 143cm yükseklik ama en iyisi imkanınız var ise camcıyı tekrar arayıp sorabilirsiniz.

Çok teşekkürler. Hallettim işimi.

• Merhabalar

Düzcede ikamet ediyorum.

5 adet(140x150cm)
    3 adet(140x200cm)
    2 adet(60x50cm)

yaptırmak istiyorum. 140 cm yüksekliktir, diğerleri genişliktir. Çift kanatlı camlar yapılacak.

Bu ölçüler tuğlalar örüldükten sonraki boşluklardır. Muhtemelen bir miktar mermer, denizlik vb için ayrılacak.

2 contalı 4+16+4 standart kombinasyon ve 3 contalı 6+14+4 kombinasyon için fiyat alabilir miyim?
  • ARKADAŞLAR MERHABA,
    ANTALYA ili ve ilçelerinde PVC yaptırmak isteyenlere duyurulur.
    -Beldibi tatil köyünde bir çok otelin ve yazlıkçıların tercih ettiği,

-Yeni Sanayi yolunda bir çok apart öğrenci yurdunun tercih ettiği,

-Lara bölgesinde evleri olan Rus vatandaşların tercih ettiği,

27 yıllık tecrübeleriyle ustaların çalıştığı müşteri memmuniyetinin amaç olduğu
    ÖMÜR BOYU GARANTİ VEREN Pvc atölyesinden PİMAPEN yaptırmak isteyen arkadaşlar lütfen özel mesajla iletişim bilgilerini isteyiniz.
    Esenlikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgill -- 22 Mayıs 2018; 2:40:13 >
  • Merhaba,

Yatak odasında(kuzey cephe) 134cm*204cm ölçülerinde çift kanat 9-10 yıllık yerden tavana kadar fransız balkon doğramam var. Camlar 4mmx16mmx4mm çift cam.çerçeveler 60lıkmış. Pencere kenarı yada contalardan hava almıyor ama özellikle kış döneminde diğer odalara göre çok soğuk oluyor. Gece ayazında içeriye çok soğuk geliyor. Camlar ve doğrama soğuk oluyor. Hatta kapı kolu bile soğuk oluyor. Camın takılı olduğu duvarın cam tarafı da soğuk oluyor. Yani soğuk camdan içeri doğru ilerliyor.

Bir kaç yere sordum. Doğramalar eski ama çok sıkıntı değil dediler. Biri yeni doğrama yaptırsanız iyi olur dedi. Diğeri contaları değiştirip takoza alsak faydalı olur dedi. Bir diğer ustada kepenk şeklinde panjur yaptırırsak soğuğu keser yada 75lik konfor camlı yenidoğramada yapabiliriz dedi.

Kararsız kaldım, forumdaki uzmanlar tavsiyelerini yazarsa sevinirim.

İstanbul anadolu yakasındayım.

• bezgin kullanıcısına yanıt
    merhabalar, 60lık profile ne yaparsanız yapın kalıcı çözüm olmaz. 75-80lik profil, iyi bir aksesuar ve yüksek yalıtımlı cam ile çözüm olur. Panjurda faydalı olur elbet ama öncelik pencerede olması gerekir. Bütçe Müsaitse Alman Roto aksesuar ve Üçlü Konfor veya Sinerji cam oldukça faydalı olur.

Ürünler kadar uygulamada düzgün olmalı tabi...
  • Mrb. Terasimi kapatiyorum. Ankara Kecioren. Hebeschiebe sistemi kullancam. Firatpen Zenia Slide Fornax aksesuar grubu kullaniyo. . 11 bin lira teklif verildi.

Pidosan Aubi aksesuar kullandigini soyledi. 13 bin

Pimapen sistemi bilmiyorum 16 bin

Winsa da 17 bin teklif verdi.

Schuco ise aluminyum dogramasina 10300 Euro istedi

Camlar 4-16-4 sinerji. Bu olculerde ve bu uygulama yerine gore tavsiyeleriniz nedir?

PVC Pencereler [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbarossa18 -- 24 Aralık 2017; 1:46:37 >

• Merhaba yanıt için teşekkür ederim. Fıratpen elegance 80 ve redonit 85 söylediğiniz ürünlerden galiba. Hangisini tavsiye edersiniz?

Kapının önündeki zeminde soğuk oluyor. Bu soğuğada çözüm olurmu?

rica ederim, Pimapen, Winsa, Rehau öneririm marka olarak. Ekonomik ürünlerle ihtiyaçlarınızı karşılamak pek mümkün olmayabilir.

zeminle ilgili durum farklı birşey çıkabilir çıkma üstüyse ordan kaynaklı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbgelen -- 26 Aralık 2017; 19:15:36 >
  • barbarossa18 kullanıcısına yanıt
    Pimapen ile Winsadan alınan fiyatlar fena değil, montajsızmı aldınız bu fiyatları?

Pimapen-Winsa-Egepen de HS Profilleri aynıdır etiket farklı sadece, Aksesuar pimapen bayilerinde genelde Aubi dir. İyi malzemedir.

Özenerek dekor edilmiş çok emek harcanmış bir yer gerekirse bütcenizi biraz zorlayıp iyi bir ürün seçmenizi öneririm. İyi bir uygulayıcı ile beraber...

Bende çizdim maliyetine baktım bi aldığınız fiyatlar uygun. Bizde Ankara-İzmir-Antalya ya HS uygulaması yapıyoruz dilerseniz.
  • Firatpen Zenia Slide ile 10500 liraya anlastim. 1500 pesin verdim. 1000 montajda vercem. Kalan 8 bini de 8 ay vade ile oduycem. Hatirlatin bana is bitiminde fotolarini atayim.

• bbgelen kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba,

Zeminin altında dolu daire var, çıkma yok. Kapının önünde mermer pervaz var ama doğrama temas etmiyor. Doğramayla zemin ama arasında boşluk vardı mastik çekip doldurdum. Dışarıdanda boşluk yok. Doğramayı değiştirmek çözüm olurmu? Yeni doğramayı takarken özellikle dikkat edeceğim bir şey varmıdır?

Teşekkürler.

• barbarossa18 kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun :) umarım iyi bir iş çıkar ortaya güle güle kullanın şimdiden.
    açık bir balkonun kapısıysa kapı önündeki iç zeminin soğuk olması normaldir. dış balkon zeminindeki soğukluk bir miktar yansır zira.

silikonize mastik arkası çok boşluk varsa köpük sıkılırsa iyi olur. köpük kuruduktan sonra mastik çekilir fazla köpükler kesilerek.

yeni doğramayı 75-80 lik bir profille, konfor veya sinerji camlı olarak tercih edelim bütçe müsaitse.
  • 1 yıl önce pimapen pvc taktırdık şimdi balkon camı alt kısmı rüzgar gibi püfür püfür esiyor koli bandı yapıştırdım. nasıl olmuşsa kapı enlemesine daralmış alt kısımdaki kilit tutmuyor. tavsiye etmiyorum.
  • Merhabalar. 2 sene önce evimin tamamının pimapenlerini değiştirdim. Taktırdığım pimapenlere sonradan pervaz ekleyebilir miyim? Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.