Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.404
Cevap
48
Favori
605.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nerdeyse tüm sayfaları okudum. İzmir de bu işi iyi yapan birilerini arıyorum ama ne yazıkki kimse birşey yazmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Nerdeyse tüm sayfaları okudum. İzmir de bu işi iyi yapan birilerini arıyorum ama ne yazıkki kimse birşey yazmamış.

www.rehaudizayn.com tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar burası yerimi bilmiyorum ama belki bir bilen çıkar. Ekteki pencere çıtasından lazım. Ürün 20 yıllık ve markası bilinmiyor. Şimdiden teşekkürler.
  • Slm arkadaşlar ankaradan winsa veya pimapen bayi önerisi olan varmı işinin ehli memnun kaldığınız firma
    yardımlarınızdan ötürü tşk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanac

Uzun araştırmalarım sonucunda karar vererek aldığım pvc doğramalar dün itibariyle takıldı.
    Öncelikle seçmiş olduğum konfigürasyon aşağıdaki gibidir.

-Pimapen Fantasia serisi pvc profiller.
    -Roto marka aksesuarlar.
    -Isıcam konfor (iç cam 4mm. + 14mm. boşluk + 6mm. konfor dış cam)

Fantasia serisini tercih etmemin en önemli sebebi 3 conta olması. Özellikle ses yalıtımı konusunda ciddi etkisi olduğunu düşünüyorum.
    Bir miktar araştırma yapan herkes aksesuar için Roto markasına ulaşacaktır.
    Belirtmiş olduğum cam konfigürasyonu ise cok büyük bir fiyat farkı oluşturmadan ciddi bir ses yalıtımı avantajı getirmektedir.

Ciddi bir montaj işçiliği olduğu için referans alamadığınız hiçbir firmaya yaptırmamanızı tavsiye ederim. Montaj iyi olmadığı takdirde ne kadar iyi ürünler seçerseniz seçin verim alamayabilirsiniz. Ben burada okuduğum yorumlar doğrultusunda Batı Pimapen ( @bbgelen ) firması ile
    anlaştım ve konfigürasyonun oluşturulmasından montajın tamamlanmasına kadar geçen süreçte hiçbir sorun yaşamadım.

Konu ile ilgili sorusu olan arkadaşlar olur ise yardımcı olmaya çalışırım.

* ** * *

Kaç adet pencereye ( ortalama ölçüleri ne idi ) ne kadar ücret ödediniz?

• Ben çok araştırdım. Sonunda en hızlı yapana sipariş verdim. Tam tarihine yetiştirdiler çok da memnun kaldım. Pimapen taktırdım. Özellikle Rotto kollar inanılmaz. Otomatik valkswagen kapılı koca panel yaptırdım. Vasisdaslı pencereler 3 odaya...Balkonumu boydan boya yaptırdım. 7000TL tuttu... Ankara
  • quote:

Orijinalden alıntı: rootkey

quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Nerdeyse tüm sayfaları okudum. İzmir de bu işi iyi yapan birilerini arıyorum ama ne yazıkki kimse birşey yazmamış.

www.rehaudizayn.com tavsiye ederim.

Tavsiye güzelde, pimapen-NP1 izolasyon- roto kol- kale kilit- mosel motorlu panjur vs li sistem için 7.000 TL ye yaptırdım, rehau 11 bin TL nin üzerinde fiyat verdi, Euro üzerinden fiyat veriyor zaten. Delirmişler...

• Isıcam Konfor camların etrafında siyah macun var, biliyorsunuz. Bu madde çok ağır kokuyor ve üretici firma topu Şişecam'a atıyor. Onlardan da ses yok. 2014 yılında takılmış ve sürekli havalandırılmış olduğu halde acaip ağır kokuyor. 10 adet camı geçenlerde üretim hatası nedeniyle değiştirdiler ve yeni gelen camların macunlarında hiç koku yok. Üretici ya da yetkili bayiden arkadaşlar ya da deneyimli kullanıcılar ne tavsiye edersiniz? Tüketici mahkemesine gitmeli miyim yoksa beklemeli miyim? Zira 1 hafta oldu dönüş yapılmadı.
  • merhaba arkdaşlar,

benim bir derdim var oturduğum evde salonda 2 adet yatak odasında 1 adet koca koca fransız balkon var ve haliyle soğuk oluyor. biraz araştırdımki bu camlar ısı cam değilmiş ısı cam yaptırırsan daha iyi olurmuş sonra araştırdımki bu camları alıp yerine ısı cam veriyorlarmış ama bana bu konuda akıl verin ben aslında giriyorsam bu işe 3 camlılar çıkmış onlardan koydurayım dedim ama bu sefer iskelettte değişecek kırma dökme olacak olay olay olay ...

3 lü camdan vaz geçtim ama cidden çıtada çok zayıf mütait işi işte en ucuz en kalitesiz malı koymuş gitmiş. camlar buharlama yapar su olur aşşağı iner havlu havlu su taşırız ev kuzeye bakıyor... neyse uzatmıyım ama camlar büyük olunca ısınmıyor diyorumki ısı cam taktırayım bana yardımcı olurmusunzu maliyeti çok olurmu sizce ?
  • cem650 kullanıcısına yanıt
    Hangi il ilçedesiniz istanbul anadolu yakası ise çol daha rahat ve uygun fiyata yardımcı olabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PVC: Polipen 70 mm
    Aksesuar: Vorne + Hoppe kol
    Cam: Şişecam Isıcam Konfor Argon gazlı

Sonuç: Evin içine rüzgar giriyor. Isı yalıtımı vasat. Camların macunlarından yoğun thiokol kokusu geliyor. Kapı pencere açarken çatır çutur sesler geliyor; sanırım Vorne kalitesizliği yüzünden.

Babam 2014 yılında yaptırdı. Az para da ödemedi. 3 katlı villa, geniş Fransız camlar vs. Muhtemelen önümüzdeki yıl değiştireceğiz. Şişecam ile de mahkemelik olacağız bu gidişle. Şans faktöründen hiç bahsetmiyorum. Türkiye'de işten anlamadığın zaman hiç affetmiyorlar.
  • hattorihanzo11 H kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler.

• _matchless _ kullanıcısına yanıt
    Çok yararlandım teşekkürler.

• Arkadaşlar evimizin ölçüleri bunlar. Kendim çizimlerimle ölçüleri ekliyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Fiyat çıkarabilecek olan varmı. Yer rüzgarlı ve soğuk bir yer. Nelere dikkat etmem gerekli.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/352763/8639cdf4-f614-4e76-a5c5-52fb4f6290e5.jpghttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/352763/37d44536-3337-43bd-83c6-85c04b6214b0.jpghttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/352763/15db37c4-1910-4395-aa69-5068997b1628.jpghttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/352763/931b3a3a-eae7-4411-b3bb-9cae07fbf5e4.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spustu -- 26 Kasım 2016; 18:6:4 >

• Arkadaslar pvc pencere nin kolu nu cevirip kilitleme yapan bir parcasi var.o parca kirirdi o parcanin adi nedir acaba nerden alabilirim.kiliti tutan parca

• Arkadaşlar merhaba,

Son 5 ayda 2 ayrı ev için PVC pencere yaptırdım. Deneyimlerimi paylaşmak istiyorum:
    İlki;
    Ataşehir Manolya sitesinde babamların oturduğu ev için Rehau ile anlaştım. Rehau bayisi Ecem Pencere ile anlaştık. O zamanlar çok detay araştırma yapamamıştım, biraz acelem vardı. Bildiğim Rehau markasının bu piyasının en kaliteli markalarından biri olduğuydu. Ancak işin sonunda şunu bir kez daha öğrendim ki; malzemenin kalitesinden çok yapılan işçilik çok önemli. Öyle deneyimler yaşadım ki bu işte... Babamlara rezil olduğuma mı yanayım, verdiğim paraya mı yanayım bilemiyorum. Şöyle küçük bir örnek vereyim; takılan bir pencere her yağmur yağdığında su alıyordu; her seferinde Ecem Pencere'yi çağırdım ve her seferinde bu sefer çözdük diyerek gittiler. Sorunun gerçekten çözüldüğüne emin değilim hala; yağmur yağmasını bekliyorum. Pencerenin su aldığı yer, kanatın açıldığı yer de değil üstelik. Sabit yerden su alıyordu. İsteyenlere Youtube linki de gönderebilirim.
    (Yaşadığım diğer problemleri de yazsam kitap olur. Örneğin ölçü almak için geleceklerdi güya; 3 kere gelmediler söz verdikleri halde. Bir başka örnek pervazı kırıp, kırılan yeri silikonla doldurup bana yedirmeye çalıştılar vb..)

İkincisi;
    İlk deneyimden sonra burdaki yazıların hemen hemen tümünü okudum. Kendim de sahada araştırma yaptım epeyce. Pimapen Nirvana serisine karar verdim. Ve firma olarak da gene burdan ilk kez bilgi sahibi olduğum Marmara Pimapen ile anlaştım. Söz verdikleri tarihte gelip tam da istediğim gibi işlerini yaparak teslim ettiler. İlk söyleyeceğim; eğer yalıtım açısından riskli bir evdeyseniz Pimapen Nirvana doğru seçim olacaktır. 3 Camla birlikte bu kışı geçen kışa göre çok daha rahat geçireceğimi düşünüyorum. İkinci söyleyeceğim ise işçilik açısından Marmara Pimapen çok doğru seçim olur. Açıkcası ölçü alırken bile işlerinin ehli oldukları belli oluyordu.

Herkese selamlar.

Not: İsteyenlere özelden hem ilk ev için, hem de ikinci ev için resim ve fiyat bilgisi gönderebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuker

Arkadaşlar merhaba,

Son 5 ayda 2 ayrı ev için PVC pencere yaptırdım. Deneyimlerimi paylaşmak istiyorum:
    İlki;
    Ataşehir Manolya sitesinde babamların oturduğu ev için Rehau ile anlaştım. Rehau bayisi Ecem Pencere ile anlaştık. O zamanlar çok detay araştırma yapamamıştım, biraz acelem vardı. Bildiğim Rehau markasının bu piyasının en kaliteli markalarından biri olduğuydu. Ancak işin sonunda şunu bir kez daha öğrendim ki; malzemenin kalitesinden çok yapılan işçilik çok önemli. Öyle deneyimler yaşadım ki bu işte... Babamlara rezil olduğuma mı yanayım, verdiğim paraya mı yanayım bilemiyorum. Şöyle küçük bir örnek vereyim; takılan bir pencere her yağmur yağdığında su alıyordu; her seferinde Ecem Pencere'yi çağırdım ve her seferinde bu sefer çözdük diyerek gittiler. Sorunun gerçekten çözüldüğüne emin değilim hala; yağmur yağmasını bekliyorum. Pencerenin su aldığı yer, kanatın açıldığı yer de değil üstelik. Sabit yerden su alıyordu. İsteyenlere Youtube linki de gönderebilirim.
    (Yaşadığım diğer problemleri de yazsam kitap olur. Örneğin ölçü almak için geleceklerdi güya; 3 kere gelmediler söz verdikleri halde. Bir başka örnek pervazı kırıp, kırılan yeri silikonla doldurup bana yedirmeye çalıştılar vb..)

İkincisi;
    İlk deneyimden sonra burdaki yazıların hemen hemen tümünü okudum. Kendim de sahada araştırma yaptım epeyce. Pimapen Nirvana serisine karar verdim. Ve firma olarak da gene burdan ilk kez bilgi sahibi olduğum Marmara Pimapen ile anlaştım. Söz verdikleri tarihte gelip tam da istediğim gibi işlerini yaparak teslim ettiler. İlk söyleyeceğim; eğer yalıtım açısından riskli bir evdeyseniz Pimapen Nirvana doğru seçim olacaktır. 3 Camla birlikte bu kışı geçen kışa göre çok daha rahat geçireceğimi düşünüyorum. İkinci söyleyeceğim ise işçilik açısından Marmara Pimapen çok doğru seçim olur. Açıkcası ölçü alırken bile işlerinin ehli oldukları belli oluyordu.

Herkese selamlar.

Not: İsteyenlere özelden hem ilk ev için, hem de ikinci ev için resim ve fiyat bilgisi gönderebilirim.

Selçuk bey ben de şu aralar 2-3 yerden fiyat aldım yaptırma aşamasındayım, bahsettiğiniz bilgileri benle de paylaşabilirseniz çok makbule geçer.. Saygılar.

• Merhaba Arkadaşlar,

http://www.egepen.com.tr/pvc-pencere-sistemleri/legend

Gelen Bayi bunu tavsiye etti evim 13. Kat rüzgar alan bir yer Fiyat olarak diğerlerine göre pahalı geldi ama, eski pencerelerimde rüzgar sesi yapıyordu.

Bu seri yeniymiş bilgisi olan varmı

şimdiden çok tşkler..
  • schindlerin S kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Ölçü verebilirseniz size verim alabileceğiniz kaliteli pimapen hesaplayıp verebilirim

Whatsapp : 05432397857

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarmaraPimapen -- 8 Aralık 2016; 20:04:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarmaraPimapen

Merhaba
    Ölçü verebilirseniz size verim alabileceğiniz kaliteli pimapen hesaplayıp verebilirim

Whatsapp : 05432397857

ben öm atmıştım ancak cevap alamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaio -- 11 Aralık 2016; 16:16:41 >
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.