Şimdi Ara

Hangi Notebook'u Almalı? Görüşler - Tavsiyeler - Fikirler (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.973
Cevap
10
Favori
373.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • acer 5024ü kesinlikle tavsiye etmem. uygulanıp görülmüştür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre d. -- 7 Haziran 2007; 17:21:32 >
  • Kısa kısa cvp vermeye çalışayım arkadaşlar...

@ Burak MSI güzel makine ama dediğin gibi L2 Cache çok düşük çok kasma olmaz dicem ama yaptığın işlere de bağlı biraz. Datron Centrino makine alınmaz bu saatten sonra bana göre...

@ burak üçünün içinde benim oyum HP Pavilion DV6354EU (GF643EA) olur...

@ rodman her ikisinden de vazgeç şunu bir incele derim

http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=2806

@ managercall

http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=2806

@MrKutlu o cihaz benim de dikkatimi çekti. Gerçekten makul bir seviyeye inmiş bir Vaio için. Toshiba kadar janjanlı değil kasa ama üzerinde Vaio yazıyo neticede bilmem anlatabildim mi? Cihazın özellikleri gayet iyi...

• quote:

Orjinalden alıntı: gfberd-y

yaa arkadaşlar cidden yardımınıza ihtiyacım war...

şiddetle hp pavilion istiom cunku gercekten mutiş bi dizaynı war dierlerine gore ama bu forumdaki hemen hemen herkesin pavilionla sorunları war yaa allah aşkına solermisiniz gercekten cokmu kotu bu we bir allaın kulu bana pavilionun sorunlarını solieblirmi lütfen kafam ciddi cok karışıo burdaki yazıları okudukca
    BAKIN ALMAK İSTEDİİM HP NİN ÖZELLİKLERİ BUNLAR:

HP Pavilion DV6296EA

İşlemci: Intel Core 2 Duo T7200 (2.0Ghz)
    Sistem Belleği: 2GB DDR2 667 (2x1024)
    Sabit Disk: 160GB 5400 SATA
    Grafik Kartı: Nvidia GeForce Go 7400 256MB Turbocache
    Ekran: 15.4” TFT WXGA High-Definition BrightView (1280 x 800)
    Optik Sürücü: Super Multi DVD RW LS
    Ethernet Kartı: Entegre 10/100
    Modem: Entegre 56K
    Ses: Onbord
    Klavye-: Q Türkçe
    Mouse: TouchPad
    İşletim Sistemi -: Microsoft Windows Vista Home Premium TR
    Pil / Pil Süresi: 2.5 saat
    Ağırlık -: 2.98 kg
    Sürücü Yuvası: 6'sı bir arada Medya Okuyucu
    Diğer Özellikler: Intel® PRO/Wireless 3945ABG Wireless LAN

BU LAPTOP İİ DİİLMİ OYUN OYNAYAMAZMIYIM WE BANA Bİ KAC SENE DAYANMAZMI NESİ KÖTÜ LÜTFEN BİRİ ACIKLASIN BANA...

Makine güzel ama 6000 serisinden şikayet ama sayısı az değil evt. Ben de pavilion kullanıcısıyım ama 5000 serisi. Bu makinada oyun oynarsın evet 1-2 sene de idare eder seni. Tabi her zaman söylüyorum yaptığın işe bağlı...

• abi yapacaım iş en fazla 2 tane oyun oda call of duty fln gibi oyun olur bide msn internet tek ihtiyacım bu...
  • quote:

abi yapacaım iş en fazla 2 tane oyun oda call of duty fln gibi oyun olur bide msn internet tek ihtiyacım bu...

Çok çok çok rahat oynarsın merak etme ;)
  • ok abi cok saol laptopumu haziranın sonuna dooru alcam okullar kapanınca ozmna kadar aklımı çelcek bişi olmassa bunu alıom ozmn
  • quote:

ok abi cok saol laptopumu haziranın sonuna dooru alcam okullar kapanınca ozmna kadar aklımı çelcek bişi olmassa bunu alıom ozmn

23 gün var daha İlla ki aklını çelen birşey olur :)
  • hp den başka almam bide aklımda toshibanın bi modeli wardı Toshiba Satellite A200-1BP onada gittim baktım ama dizaynı hiç hoşuma gtmedi şimdi belkide yerinde olsam onu alırdım diicen ama pavilionun dizaynı buna engel olur yani pavilionu tercih ederim ben sırf bu yüzden... ama dediim gibi umarım korktuum başıma gelmez we laptopum sorunlu olmaz
  • quote:

hp den başka almam bide aklımda toshibanın bi modeli wardı Toshiba Satellite A200-1BP onada gittim baktım ama dizaynı hiç hoşuma gtmedi şimdi belkide yerinde olsam onu alırdım diicen ama pavilionun dizaynı buna engel olur yani pavilionu tercih ederim ben sırf bu yüzden... ama dediim gibi umarım korktuum başıma gelmez we laptopum sorunlu olmaz

Toshibayı tercih et diyeceğim sana , hp 'ye karşı ? Ben mi ? İmzama bakmadın sanırım
  • ne bliym bu forumda bi kackez sordum hangisini almalıyım die herkes toshibayı onerdi.. bide sen benim alaım modeli kullanmıosunki sennki farklı bnmki farklı ondan benm alcaım modele karşı olablirsin belki
  • Ben de 2 laptop arasinda kaldim: msi s420 Core 2 Duo 1.83Ghz T5600 ve Dell Ins640M Core 2 Duo 1.83 Ghz T5600 (Hangisini alirsam alayim ram i 1Gb yapacagim..)

msi s420 de fan, klavye ve wireless hakkinda sorun oldugunu forumda pek cok kisiden duydum. Ancak pek cok kisiden tersi yonde de yorumlar duydum.
    dell 640m hakkinda ise pek bir fikrim yok aslinda. Ama genel olarak forumda 640m le ilgili sorun dile getirilmis postla karsilasmadim sanirim..

Bu arada kucuk bir not, ekran karti benim icin onemli degil, ve bu bilgisayarla 7 8 ay yurtdisina cikacagim icin orada basimi agritmayacak bir sey almak istiyorum..

Simdiden, yardim edenlere cok tesekkur ederim.
  • visceroid cevapların için çok teşekkürler. Geçen sana hpyi sormuştum sende gönül rahatlığıyla al demiştin ya peki şu sağlık bakanlığı kampanyasındaki toshibaya ne diyeceksin özellikleri 1bp ile aynı yanlız ram 1gb olanına. Ben kasasına bugün baktım hoşuma gitti(elbette pavilion gibi değil ama) e fiyatıda ucuz yani. Hem kime sorsam bana toshibanın servisine düşeceğine öl daha ii diyolar...
    Ama maddi problem işte sence bu fiyata (1136$+kdv) kumar oynayıp bu makineyi alayımmı yoksa bana tavsiye edebileceğin bu makine ayarında(işlemci hızı biraz daha düşük ama ekran kartı en az bununkinden) bi pavilion tavsiye edebilirmisin?
  • O zaman Dell derim yurtdışı olayı var...
  • Oncelikle hemen cevap verdiginiz icin tesekkur ederim, peki yurtdisina cikmayan biri icin bu iki makineden hangisi onerirsiniz onu da ogrenmem mumkun mu? Bi de zahmet olmayacaksa sebebini de belirtir misiniz ? : )
    Tesekkurler.
  • @ cnsnyldz Dell'in kasası çok itici bana göre :) MSI'lar daha şık ve güzel...

@ enola alabilirsin Toshiba, servis olayı kısmet :)
  • A200-1BP nin kasasını nasıl beğenmediniz anlayamadım yani gercekden gerçi zevk meselesi , ama unutmamamak lazımki A200-1BP nin kasası bir çok kullanıcı için çok çekici , ben Hp nin de kasasını gördüm ki bence A200 ondan çok daha güzel ve Toshiba kalitesi var , teknik servis karşılaşdırılmasındada bence toshiba hp den yinede çok daha iyi ve Toshibanın makinaları daha sorunsuz gözlemlerime göre.
  • bir sorum olacaktı arkadaşlar;
    2 haftaya kdr bir laptop alacağım,
    monsterları gördükten sonra fikrim; fiyat olsun ,özellikleri olsun bunlarda yoğunlaştı.
    düşündüğüm model ise fokus'ta 1299$+kdv olan T72HEL802.

fakat monster pek duymadım , pek tanımıyorum vs. kullananlar lütfen yorum yapabilirler mi?
    genel olarak ve bu model olarak her türlü artı ve eksileri bir arkadaş açıklarsa ve açıklarsanız sevinirim..

çok teşekkürler şimdiden..
  • dell 640m link burda

bu makine hakkında görüşleriniz nelerdir? ekran kartı sorın olur mu?

Chipset Intel® 945GM Express
    Marka Model No Intel Core 2 Duo T5600
    Hızı 1.83GHz
    FSB 667MHz
    L2 Cache 2MB
    Ekran Özellikleri
    Ebadı 14.1"
    Türü WXGA+ UltraSharp Truelife
    Çözünürlüğü 1440x900
    Grafik Kartı Özellikleri
    Marka Model No Intel® Graphics (GMA) 950
    Türü Paylaşımlı
    Grafik belleği 224 MB
    Bellek Özellikleri
    Mevcut Kapasite 512 MB
    En fazla desteklenen 4GB
    Türü DDR2
    Hızı 533MHz
    Toplam yuva 2
    Boş yuva 1
    Sabit Disk Özellikleri
    Kapasitesi 80GB
    Hızı 5400rpm
    Arayüz SATA
    Bütünleşik Parçalar
    Optik Sürücü DVD-RW Double Layer
    Kamera Yok
    Kart Okuyucu 5'li (MMC,SD, xD-Picture,MS ve MS Pro)
    Ses Sistemi MS Sound uyumlu ses sistemi
    Hoparlör Stereo
    Mikrofon Yok
    İletişim Arabirimleri
    Modem Entegre 56K ITU V.92 data/faks modem
    LAN Entegre 10/100 Mbps fast ethernet
    Wireless LAN Intel® PRO/Wireless 3945 802.11a/b/g
    Bluetooth VAR
    PCMCIA Yok
    RJ-45 1 adet
    RJ-11 1 adet
    USB 2.0 4 adet
    Express Card Slot Var
    IEEE1394 Var
    Kızılötesi Yok
    VGA out 1 adet
    S-Video TV-out 1 adet
    DVI Port Yok
    Line-In 1 adet
    Line-Out 1 adet
    Pil Özellikleri
    Türü 6 cell 53WHr Li-Ion
    Ömrü 3 saat
    Şarj Süresi
    Ebat / Ağırlık
    Genişlik 330mm
    Yükselik 38.6mm
    Derinlik 243mm
    Ağırlık 2.42kg
    Yazılım Özellikleri
    İşletim Sistemi Windows XP Home TR
    Sistem Uyumluluğu
    Giriş Arabirimleri
    Klavye 88 tuşlu Türkçe Q Klavye
    Mouse Touchpad ve 4 yollu fonksiyonel scroll mouse

1099 $ + kdv 1713 ytl 512 ramla 1823 değer mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mabbay -- 7 Haziran 2007; 20:12:57 >

• merhaba arkadaşlar bende yakın zamanda bir notebook almayı düşünüyorum,1-2 haftadır araştırıyorum aşağıdaki ürün dikkatimi çekti, sizce nasıl,bütçem 1.500 ytl civarı max. 1.750 olabilir, bu civarda bana önerebileceğiniz başka cihaz var mı?çok fazla oyun oynamam ama yine de orta halli oyunları çalıştırmasını isterim. ekran kartı GeForce 7300 veya Radeon X1400 ün altında olmazsa iyi olur.şimdiden teşekkürler.
    http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=2727
  • bu notebook nasıldır arkadaşlar fiyatına göre iyi özellikleri var gibi.marka ibm sanırım

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd71127
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.