Şimdi Ara

Hangi Meyve Suyu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
12.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: theother2

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

quote:

quote:

quote:

Bende bir ara çok meyve suyu içiyordum. Çoğu markanın içmişimdir. İnan bana şeftali mevye suyu alınmaz. Ben birtek karışık meyveli içebiliyorum. Vişne'de güzel oluyor. Fakat kesinlikle şeftali alma. Sana önerim juss olucak. Yada tang al. Benim en çok hoşuma giden tang oldu. Bimde ki meyve suyularıda fena sayılmaz. Fakat nasıl bir ortamda yapıldığı muamma. Bence genelde karışık meyveli, akdeniz meyveli... bu tür şeyler al. Çoğu marka bunları iyi yapıyor.

BİM Jucy meyve suları Dimes tarafından yapılıyor.

Dimes benim hiç hoşuma gitmiyor fakat bimdekiler gayet iyi. İçerik bakımından hiç karşılaştırmadım fakat belirgin bir farklılık var aralarında.

Dimes %100 Elma Suyu İçindekiler : Elma suyu konsantresi, Su.
    Jucy %100 Elma Suyu İçindekiler : Elma suyu konsantresi, Su, Doğal ile özdeşik elma aroması.

BİM'deki ürünlerin çoğunun hangi firma tarafından yapıldığını bilirim
    Alışverişi oradan yaptığım için araştırmak benim hakkım.

Helal olsun hocam. Ben bile meyve sularını bu kadar çok araştırmadım. Herkes böyle bilinçli tüketici olsa .

Aklımda olanları yazabilirim hatta. Bilmeyen arkadaşların fikri olsun.

Dost Süt, Yoğurt, Ayran, Beyaz Peynir : Ak Gıda (Ülker-İçim)
    Pervin Tereyağı : Ak Gıda (Ülker-İçim)
    Jucy Meyve Suları : Dimes
    Lé Cola ve diğer meşrubatlar : Della Gıda (Ülker) tarafından üretiliyordu 6 ay kadar önce Oğuz Gıda tarafından üstlenildi.
    Osmanoğlu Tatlıları : Yaşar Dondurmacılık (Mado)
    Derya Ton balığı : Kerevitaş (Superfresh)
    Yuva Mantı, Patates vb. dondurulmuş ürünler : Kerevitaş (Superfresh)
    Centro Gofret : BİFA Gıda
    Man's Erkek Bakım Ürünleri : Evyap (Arko)
    Fair Dondurma : Natura Gıda (Ülker-Golf)
    Buono Çikolata : Şölen Gıda
    Bakliyat ürünleri (Bulgur, Pirinç, Nohut vs.) : Memişçioğlu-Tat. (Bölgesel firmadır. Diğer illerde farklıdır. Tarsus yolu üzeri Mersin-Karacailyas fabrikasında üretilir)

***Not : Mersin'de oturuyorum. Bazı ürünler bölgesel oluyor. Diğer illerde ufak tefek farklılıklar gösterebiliyor.
    Daha aklıma gelenler varda hangi firma tarafından yapıldığını hatırlayamadığım için yazmadım.

• piyasadaki ürünler için toplanan meyveleri görünce hazır meyve sularından soğudum sizde mümkün olduğunca tüketmemeye çalışın.
  • Dimes ve Tamek iyi bence
  • cappy tek geçerim tavsiye ederim :)
  • Bimdeki meyve sularını (Jusy) Tamek yapıyor. Ama bölge bölge değişiyor mu üreticisi bilmiyorum. Ege için böyle.
  • quote:

Cappy'ye meyve suyu diyenin aklına şaşarım. Glikoz desen var, renklendirici desen var, koruyucu desen var ve daha niceleri...

Hangi Meyve Suyu?

Hangi Meyve Suyu?

Exotic pahalıdır ama tamamen sek haldedir. İçinde ekstra hiçbirşey yok (en azından portakal suyunda. diğerlerini içmedim)
    Dimes %100 içeriği : meyvenin konsantresi ve su. Başka ekstra birşey yok.

adam haklı beyler diğerlerini içmeyin lafı klavyemden almış

• quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

Bimdeki meyve sularını (Jusy) Tamek yapıyor. Ama bölge bölge değişiyor mu üreticisi bilmiyorum. Ege için böyle.

Akdeniz bölgesi; Dimes. Mersindeyim.
    Ayrıca Jucy olacak ufak bi düzeltme olsun.
  • Cappy Portakal Parçacıklı (Pulpy Orange) olanı çoğu tanıdığım sevmiyor ama nedense ben bayılıyorum ona. Forumda kimse de bahsetmemiş. Harika bir tadı var bence.
  • Jucy gayet güzel. Dimes/Tamek üretimi sonuçta, en az diğerleri kadar güvenilir.
    %100 olanları tercih edin mümkün olduğu kadarıyla.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.