Şimdi Ara

Hangi lpg kiti? BRC montaji yapildi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
4.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben olsam prins yada teleflex'i tercih ederdim.
  • bugun özençler otogaz da. montaj yapıldi. temiz bir montaj oldu.

performans farki hissetmedlm.

burdan tekrar Mehmet Bey e tesekkur ederlm.

çorum a yakin olanlar mutlaka montaja özençler e gitmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

bugun özençler otogaz da. montaj yapıldi. temiz bir montaj oldu.

Yakıt tüketim değerlerinizi merakla bekliyoruz.
  • cuma günü uzun yol yapacağim. yaklaşık 600 km. tuketimi paylaşırım.
  • merhaba. yazdıklarını okudum aynı yoldan bende geçtiğim için sana yardımcı olmak istedim. benim 2007 ( aynı kasa civic ) aracıma BRC taktırdım. yapman gereknleri sana yazıyım inan pişman olmazsın. öncelikle motorun delinmemesi senin elinde eyer bu konu hakkında bilgin olmadığını anlalarsa ustalar motorunu deler. motorunun delinmemesi için pipo denen bir başlık bar ve bu başlığı kullanmazsa 150-200tl gibi bi kara geçicektir. ve kit olarakta my11 en uygunu başka kit taktırma. bugün itibariyle lpg 1 lt fiyatı 2.45tl olmasından dolayı aracım 1km de 300 kuruş yakmakta. permormans konusunda inan en ufak bi sıkıntı yaşamadım. bazen denemek amaçlı vites giçisini 7000 devirde yapıyorum ama en ufak bir sıkıntı yok hatta abrtıyım ben 3.16 bm lerle dalga geçiyorum kalkışta ))) tabi bu hondanın üstünlüğü ve şörörlüğümünde etkisiyle oluyo. ben daha sonradan ögrendimki kocaelinde gazanfer usta diye bi usta var. baya büyük BRC bayilerinden keşke orda yaptırsaydım daha çok iç,me sinerdi. ben çevre otogaz da taktırdım. yanlız ferdi usta super işçilik yaptı!! ama patronu hoşuma gitmedi. adam fazal paracı eyer ben bu konu hakkında bilig sahibi olmasaydım arabanın motorunu deldiricekti. eyer kocaeli uzak diyosan merkez BRC çaglayanda orasıda çok iyi. en dikkatli olman gereken konuları tekrar yazıcam.

1. my11 kit takılsın.
    2. mutlaka bütün parçaların ve baglantıların brc marka olması
    3. pipo başlık ( motorun delinmemesi için çok önemli )
    4. usta tecrübeli olmanı bunun için gazanfer usta yada ( brc merkez çağlayana gitmeni tavsiye ederim )

benden bu kadar umarım sende iyi bi işçilikle brc ailesine katılırsın boşuna prince 800tl daha fazla ödemezsin. bu arada son gelen civiclere satışta lpg takıyo yetkili servis ve kullandıkları firma brc! en uyun olarak honda japonya brc yi önermiş ve anlaşmışlar!

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

bugun özençler otogaz da. montaj yapıldi. temiz bir montaj oldu.

Özençlerde eniştenin aracına taktırmıştık bizde.Orada yaşadığım en ilginç şey doğu illerinden bile sırf LPG taktırmak için Çoruma gelmiş olmalarıydı.
  • ben de 2008 civic için brcde karar kıldım
    havalar düzelir düzelmez umarım sorunsuz olur
    motor deldirmeyi yazdığınız iyi olmuş, onu da sorayım
    5-6 farklı bayi aradım 6 yıllık garanti bozulmaması için 60bin km ve 3 yıl şartı var dediler.
    benim aracın kmsi kurtarıyor ama yaştan 6 yılı kaybettik
    ancak aradığım brc yetkili servsisler kendileri 2 yıl motor garantisi vereceklerini ancak +150 tutarı olduğunu söylediler
    o şekilde düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: offendicula

ben de 2008 civic için brcde karar kıldım
    5-6 farklı bayi aradım 6 yıllık garanti bozulmaması için 60bin km ve 3 yıl şartı var dediler.
    ancak aradığım brc yetkili servsisler kendileri 2 yıl motor garantisi vereceklerini ancak +150 tutarı olduğunu söylediler
    o şekilde düşünüyorum

Hiç düşünmeyin taktırın hocam.Benzinli araca binmek artık lüks.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmmpower

merhaba,

2000 model honda civic 1.4is otomatik vites aracıma daha yenı atiker sıralı sıstem taktırdım. lpg oncesı benzın olarak 100 km de kış mevsımınde 12 ila 14 lıtre arasında yakıyordu. bu deger fabrıka verılerının cok uzerınde, lpg taktırdıgım sırada benzın bogazını ve sıboplarınıda temızlettırdım hepsı tıkanma noktasına gelmıs ne yazıkkı.

bakım sonrası benzını olcme fırsatım olmadı fakat LPG yı test etme ımkanım oldu. ıstanbul trafıgınde gunluk toplam 70 km yol yapıyoruz, kopru trafıgıde buna dahıl. toplamda gaz bıtene kadar sehır ıcı 370 km yaptım. 340km de gaz dudugu otuyordu fakat bıtmemıstı. acıkcası bu performanstan cok memnun kaldım. gazı OPETTEN almıstım.

ayrı bır konu ıse şu, opetten aldıgım ılk gaz 37 lıtre olarak gerceklestı bugun full den alayım dedım hem gaz daha ucuz fakat almaz olaydım, 41.5 lıtre olmasına ragmen gaz hala doluyordu adama bu ımkansız gazı kesın dedım. bos depo 37 alıyorsa buradan nasıl 41 alıyor? kazıklama polıtıkası var sanırım. boş depo 86 tl ye doldu opette, full de gaz daha ucuz 91 lıraya hala doluyor...

kiti taktırdıgım ustayı aradım kesınlıkle full den alma, hem daha az yol yapar hemde basınclı oldugu ıcın samandıranı bozar dedı.

dedıgım gıbı 370 km yol hemde sehır ıcı cok ıyı bır rakam. bu full benzıncısı hakkında var ıse goruslerınızı okumak ısterım.

bu konuya jatkı veren tum arkadaslara tesekkurler.

Ben sürekli Full den alırım ve gazından da benzininden de gayet memnunum... 41 litre almasına gelecek olursak denildiği gibi Basınç fazla ise şamandırayı zorlayıp fazla gaz doldurmuştur mesela benim 34 lt lik simit tanka 31 lt gaz alıyorum normalde 27 civarı olmalı... Ben şikayetçi değilim açıkcası...

• quote:

ben de 2008 civic için brcde karar kıldım
    o şekilde düşünüyorum

Ben direk Mutluhan a gittim işlemleri mi onlar aracılığı ile yaptırdım tabi onlara gidince fiyat 2200 lira oluyor ama araç hiçbir şekilde garantiden çıkmıyor...

• 3 yası geçince çıkıyor maalesef

ekleme : daha doğrusu 3 yaşı geçen araca garantili brc takamıyorlar ( 6 yıl hakkı gidiyor, aradığım 5-6 honda yetkili servisi böyle dedi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi offendicula -- 3 Şubat 2012; 9:43:36 >
  • quote:

3 yası geçince çıkıyor maalesef

ekleme : daha doğrusu 3 yaşı geçen araca garantili brc takamıyorlar ( 6 yıl hakkı gidiyor, aradığım 5-6 honda yetkili servisi böyle dedi )

Benim muhattabım Mutluhan onlara taktırdım onların dediği şey garantinin aynen devam ettiği bir sorun çıkarsa onlarla hallederim... Zaten 3 yıldan sonra sadece motor ve şanzıman gibi durumlar garantiye giriyor diye biliyorum...
  • doğru +3 yıl sadece ağır aksamlar için
    basit eklentiler garantiden çıkıyor, aku, kapı bantları gibi
  • Arkadaşlar 2006 honda civic vtech 1.6 LS araca LPG dönüşümü yaptırmak istiyorum.. Burda yazılanlardan anladığım kadarıyla BRC en iyi tercih bir de şunu sormak istiyorum gebze - kartal civarında bildiğiniz kaliteli LPG dönüşüm servisi var mı? Neler tavsiye ederler tecrübeli olanlar? Teşekkürler
  • arkadaşlar ölçüm ü yaptım. 20 kr yaktı. ortalama 100 km hız ile gittim. 140-150 ile gittiğim de oldu ama kısa süreli.bir kere de otobanda deneme amaçlı 200 bastım. araç yüklüydü .sanırım yakıt genelde 19 kr civarı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wulfgar999

Arkadaşlar 2006 honda civic vtech 1.6 LS araca LPG dönüşümü yaptırmak istiyorum.. Burda yazılanlardan anladığım kadarıyla BRC en iyi tercih bir de şunu sormak istiyorum gebze - kartal civarında bildiğiniz kaliteli LPG dönüşüm servisi var mı? Neler tavsiye ederler tecrübeli olanlar? Teşekkürler

Bostancı sanayi de BRC yetkili servisi var kesinlikle ora ile görüşüp taktırmanızı tavsiye ederim...

http://www.2a-brc.com/iletisim.html

yaptıkları işçilik 10 numara ve nazar değmesin ne arıza ışığı ne tekleme nede başka bir sorun çıktı taktıralı... 2 ay olacak 10 gün sonra ÇOK çok memnunum.

• Teşekkürler yarın burayı arıyacağım ve daha önce LPG dönüşümü yaptıkları civic müşterilerinin numaralarını isteyip konuscam bakalım memnunlarmı.. sonucu buraya yazarım. Teşekkürler
  • Lavato markanın adı geçmemiş hiç. Ustamın söylediğine göre arıza ışığı yaktırmıyormuş, en uyumlusu lavatoymuş civiler için.
  • montajdan sonra 2 bin km geçti. sorun yoktur.Her şeyden memnunum. İnşallah böyle devam eder. En önemli tavsiyem.Çorum a yakınsanız veya 1-2-3 saatlik mesafedeyseniz gidip özençler de yaptırın montajı kafanız rahat olsun.
  • Ben de yeni yaptırdım
    Daha 1000 km olmadı kontrole gideceğim
    İsin kötü yapsammi yaptirmasammi diye düşünürken lpgye zam geldi :(
    Alttaki yakıt gostergesindeki ledler çalışmıyor
    Soketmi ne oynamış kontrolde onu da duzelttircem
    Ben şahsen performansta hiç degisiklik hissetmedim
    Bakalım ekonomi nasıl Olacak
    Brc bu arada
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.