Şimdi Ara

Hangi Kredi Kartı ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeri burası mıdır bilemiyorum ama yardımlarınıza ihtiyacım var.
    Kusur varsa af ola...
    Malumunuz yurtdışında​ alışveriş yaparken Kredi Kartı ile ödeme yapıyoruz​( bilemiyorum başka yöntemi var mı?)
    Ödeme ekseriyetle Dolar $ yada Euro € olarak yapılıyor sonrasında kan emici bankalar bunu TL ₺ çevirerek ekstrelere yansıtıyor.Bankalar dövizi ₺ çevirmesine çeviriyor da nasıl çeviriyor.En son iş bankası kartım ile bir alışveriş yaptım alışveriş günü dolar 3,58 iken banka aynı gün provizyonda bekleyen işlem olarak 3,62 den hesapladı $.Dün baktım dönem için harcamalara 3.70 olarak yansıtmış ki dolar 3.59 seviyesinde.
    Demem o ki yurtdışı alışverişlerde kullanabileceğimiz en iyi Kredi Kartı hangisi??
    Kuru TL çevirirken en az kazık atan banka hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi küll -- 20 Mayıs 2017; 18:50:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cepteteb birkaç aydır kur ne ise onu çekiyor . banka kartı olarak da enpara
  • döviz ekstresi talep et bankandan.alışveriş yaptığın gün o kadar döviz al kartına yatır.
  • iş bankası sanırım döviz ekstre için bankaya çağırıyormuş
  • Döviz ekstresi için döviz hesabının olması gerekiyor bu kez de hesap işletim ücreti geçirirler. Yurtdışı alışveriş yaparken kuru biraz yüksek baz almakta fayda var. Bankaların hepsi geçiriyor bildiğim kadarıyla. Paund ile alışveriş yapmayın ekstra kur çevrimine giriyor. Dolar ve Euro üzerinden alın.
  • ODEA ve TEB fazla kur farkı koymuyor bildiğim kadarıyla.

Yapı Kredi ve İş bankası çok sağlam kur farkı koyuyor. Bilginize.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.