Şimdi Ara

Hangi Kasayı Tavsiye Edersiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aerocool Airhawk Auo,Corsair 220t,465x,4000x, Adata Battlecruiser kasa alınabilir. Psu ise indirimler takip edilerek gold bir psu(Msi a750gf,Corsair rmx750 Asus rog strix 750 Sharkoon silentstorm...)alınabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-93B72EA89

Aerocool Airhawk Auo,Corsair 220t,465x,4000x, Adata Battlecruiser kasa alınabilir. Psu ise indirimler takip edilerek gold bir psu(Msi a750gf,Corsair rmx750 Asus rog strix 750 Sharkoon silentstorm...)alınabilir.

750 pusu şunlar için yeterlimidir acaba bunlarıda daha almadım ama kafamdakiler ortalama olarak bu şekilde ufak tefek değişiklikler olabilir

3080 ti ekran kartı

i7-11700K işlemci

Asus TUF Z590-Plus Wi-Fi anakart

1 tb ssd marka model belli değil

16 gb rem marka model belli değil

extra kasaya fan felan gerekli olursa fan

işlemci soğutucuyu sıvımı kule tipimi alayım karar vermedim kasaya göre değişir örneğin Be Quiet! Pure Base 500DX kasa alırsam kule tipi düşünüyorum ama corsair 5000d airflow alırsam sıvı soğutma düşünüyorum

kısacası kafamdaki sistem aşağı yukarı bu şekilde 750 lik bir güç kaynağı yeterli gelirmi bu sisteme

• kumdan kale kullanıcısına yanıt

• 850w psu tavsiyen varmı peki

Corsair rmx850 , Sharkoon SilentStorm 850w, High Power süper gd+ Series 850w, Asus rog strix 850w, Adata Xpg Core Reactor 850w, Msi a850gf alınabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-93B72EA89

Corsair rmx850 , Sharkoon SilentStorm 850w, High Power süper gd+ Series 850w, Asus rog strix 850w, Adata Xpg Core Reactor 850w, Msi a850gf alınabilir

bunlarda burda kalsın teşekkürler

• 11700k ve Rtx 3080 ti için 1500 tl bütçe kasa ve psu için yetersiz. Üst düzey sistem toplanacaksa kasayla gelen psu'ları almayın. Bütçeyi yükseltin.

• Bu ikili aklında olsun hocam.

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg-gungnir-100-temperli-cam-1x-a-rgb-3x-120mm-fan-atx-oyuncu-bilgisayar-kasasi-p-HBV00000IK0EY

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg-a650gf-650w-80-gold-power-supply-p-HBCV00000BU3YE

• Metality kullanıcısına yanıt

be quiet! pure base 500DX ile corsair 5000d airflow hoşuma gitti bu ikisinden birini alıcam sanırım dolayısı ile bunlarda psu yok mecuren ayriyetten alıcam

• İntifineFactory kullanıcısına yanıt

kasa fena değil güzele benziyor onuda değerlendiricem fakat sanki yukarıda yazdığım sisteme 650W psu yetersiz olur gibi geldi bana

• XPG Core Reactor
    Corsair RM / RMX
    Fsp Hydro G Pro
    Fsp Hydro GSM Lite
    Sharkoon Silentstorm
    Thermaltake Toughpower

Serilerinden en az 650W bir psu tercih ederseniz uzun yıllar kafanız rahat eder.

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt

3080 ti ekran kartı

i7-11700K işlemci

Asus TUF Z590-Plus Wi-Fi anakart

1 tb ssd marka model belli değil

16 gb rem marka model belli değil

extra kasaya fan felan gerekli olursa fan

işlemci soğutucuyu sıvımı kule tipimi alayım karar vermedim kasaya göre değişir örneğin Be Quiet! Pure Base 500DX kasa alırsam kule tipi düşünüyorum ama corsair 5000d airflow alırsam sıvı soğutma düşünüyorum

kısacası kafamdaki sistem aşağı yukarı bu şekilde 650 lik bir güç kaynağı yeterli gelirmi bu sisteme

Overclock yapılmayacaksa yeterli gelecektir. Fakat K serisi bir işlemci aldığınız için ve stress anlarında peak 250W gibi değerler görebileceğiniz için 750W daha mantıklı bir tercih olacaktır. Üstte saydığım serilerden bir 750 sizi ferahlatır. Hepsi taş gibi psular.

Denemeden alma.sahibinden veya letgo'ya bak.pc toplama işlerinde en cok para işlemciye harcanır.hayir gerek yok.sen işlemcini muhakkak 2.el almaya bak.casper store'lar var.ben vakti zamaninda q6600 almistim 2.el ama dikkat et kazik yeme.internetten alacagin islemcinin fiyatina bak fiyat bilgin olsun kesin.

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt

yani overclock yapılsa dahi 750 w yeterlimi yoksa 850 mi almak gerekir

• Pure 500 DX kullanıyorum. Memnunum. 3 adet 140 mm fan ile geliyor. Fanlar 3 pin. Hangi Kasayı Tavsiye Edersiniz Hangi Kasayı Tavsiye Edersiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Hangi Kasayı Tavsiye Edersiniz

750 kesinlikle yeter, fazla bile gelir. 850 tamamen israf.

• Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt

fanlar yeterlimi 140 2 tane oluyor heralde ön tarafla yukarıya 120 3 tane oluyor 120 kullanmakmı iyi serinlik açısından yoksa 2 üste 2 öne 140 yetermi

ben oyun için kullanıcam pc yi birde bu model kasada hep kule tipi işlem soğutucu kullanıyorlar sıvı soğutma kullanmıyorlar nedense

Ben ekstra fan eklemedim. Tepedeki fanı da öne aldım. Daha iyi oldu. Tercihimi her zaman büyük çaplı fanlardan yana kullanıyorum.

Öne 3x120 mm veya 2x140 mm
    Üste 2x120 mm veya 2x140 mm
    Arkaya 1×140 mm. Hangi Kasayı Tavsiye Edersiniz

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.