Şimdi Ara

Hangi kasayı almalıyım? (PHANTEKS P300 KASA ALINDI MONTAJ YAPILDI) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dr_divx

yan kapağın içinde şuna benzer bağlantı var psu dan gelen kabloya bağlanacakmış Hangi kasayı almalıyım? (PHANTEKS P300 KASA ALINDI MONTAJ YAPILDI)

O bağlantıyı yaptım ben fakat nereden reset atacağız onu anlamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mar00N kullanıcısına yanıt
    evet ben de bulamadım ! sanırım açma kapama düğmesine basılı tutacağız
  • quote:

evet ben de bulamadım ! sanırım açma kapama düğmesine basılı tutacağız

Pc kapanıyor hocam onu yapınca. Kasada reset atılacak bir şey yok. Muhtemelen sizin bahsettiğiniz bağlantı kasa ledlerine güç aktarımı için diye düşünüyorum.

yani reset diye bir şey yok! eh artık adaptör den gücü keseriz o kadar da kusur olsun artık inventus a mail attım reset ile ilgili bakalım cevap ne gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_divx -- 4 Ocak 2018; 0:55:15 >
  • quote:

yani reset diye bir şey yok! eh artık adaptör den gücü keseriz o kadar da kusur olsun artık

Normalde çok önemli bir detay değil hatta kullanmıyorum bile. Fakat kasaya almak istediğim Aigo C5 RGB fanları reset switch butonu ile kontrol edebiliyoruz. O kablo olmayınca fan kontrolcüye takacak kabloda olmuyor maalesef. O yüzden başka bir fan bakacağım istediğim fanlar kasaya uyumlu olmuyor. Sağlık olsun.. :)

sanırım 4 pinli fanlardan almak lazım ,kasanın yan kapağın içinde 4 pinli boşta ,led bağlantısı için diye not yazılmış (ingilizce) kablo var buna bağlarsak sanırım kasanını üstündeki küçük düğmeden halledebiliriz
    Hangi kasayı almalıyım? (PHANTEKS P300 KASA ALINDI MONTAJ YAPILDI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_divx -- 4 Ocak 2018; 1:20:37 >
  • quote:

sanırım 4 pinli fanlardan almak lazım ,kasanın yan kapağın içinde 4 pinli boşta ,led bağlantısı için diye not yazılmış (ingilizce) kablo var buna bağlarsak sanırım kasanını üstündeki küçük düğmeden halledebiliriz

O kablo Phanteks RGB led şerit için hocam. Oraya takınca kasayla uyumlu çalışıyor küçük düğmeden renkleri değiştirebiliyoruz.

inventus cevap verdi reset ile ilgili, neyse ben kısa led alıp ucuza ışıklandırma işini çözeceğim fanlar da ledli olmayıversin
  • quote:

inventus cevap verdi reset ile ilgili, neyse ben kısa led alıp ucuza ışıklandırma işini çözeceğim fanlar da ledli olmayıversin

Fanlar ledli olabilir hocam ama Aigo tarzı kullanamazsınız ondan yana sıkıntı yok. Paylaştığınız bilgi içinde teşekkür ediyorum. Led şeriti phanteks marka alın. Kasayla uyumlu çalışsın.

Edit:http://www.hepsiburada.com/phanteks-rgb-led-strip-bilgisayar-aydinlatma-uzatma-400-mm-p-HBV000008I7HL?magaza=QP%20Bilişim&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KCQiAvrfSBRC2ARIsAFumcm_Y9_0c8kB-5ZP8wmy8wMeQnpV4uDoO0-0GOtx-gGZidQe4S3J-8f4aAv4tEALw_wcB

QP Bilişimin kendi sitesinden alın. Kargo bedava. Bende bundan alacağım. Led şeriti kasanın attığınız resimdeki bağlantıya bağlayın. Kasanın üstündeki tuştan kasa ile aynı renk olarak kontrol ediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 4 Ocak 2018; 14:55:52 >

• LED şerit QP bilisimden 40cm lik LED şerit aldım fakat aydınlatması biraz düşük geldi .Büyük ihtimalle kontrolcünün desteklediği watt biraz az .ama hoş bir görüntü oluşturdu .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablolamayı pek iyi yapamadım ve fotoğrafı güzel çekemedim ama biz de burada yerimizi alalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Sawyer258

Kablolamayı pek iyi yapamadım ve fotoğrafı güzel çekemedim ama biz de burada yerimizi alalım

Hayırlı olsun hocam. Çok tatlı olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

quote:

Orijinalden alıntı: Sawyer258

Kablolamayı pek iyi yapamadım ve fotoğrafı güzel çekemedim ama biz de burada yerimizi alalım

Hayırlı olsun hocam. Çok tatlı olmuş.

Teşekkür ederim hocam Açıkcası sizin kırmızı fanı görünce ben de kırmızı kullanmaya karar verdim.

Fan düzenini şöyle yapmayı düşünüyorum şuan ön alt fan eksik sadece.

Siz nasıl kullanıyorsunuz ya da daha iyi öneriniz var mı?

• Hayırlı olsun
  • Güle güle kullanın, sistemleriniz gayet güzel görünüyor.

Yakın zamanda ben de HAF912'yi değiştireceğim. Sessizlik ve soğutma yönünden laf edemem ama gereksiz DVD slotları yüzünden hantal/büyük, fazla toz topluyor ve görüntüsü de sıktı.

ITX sistem düşündüm. O da fazla zahmetli, maliyetli ve ne kadar uğraşsan da küçük hacimden dolayı sıkış tepiş oluyor, ideal hava akımı oluşmuyor.

Phanteks P300 tam bana lazım olan.
  • Bende yeni alsım çok memnunum eşek kasalardan değil çok şık ve içi de ferah hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: road35

Bende yeni alsım çok memnunum eşek kasalardan değil çok şık ve içi de ferah hayırlı olsun

Hayırlı olsun hocam. Resim gözükmüyor düzeltebilir misiniz acaba?

Mobilden de normal sayfadan da baktım gözüküyor ilginç

• Bu kasayı ben de kullanıyorum. Gayet memnunum. Noctua 14 çift slot gibi dev soğutucu cama çok yaklaşsa da sığıyor.
    Kablolama kısmı da kullanışlı ama arka kapaktan ön tarafa açılan kablo deliklerinin biraz daha geniş olması daha iyi olurdu.
  • Ben de aynı kasayı kullanıyorum Ryzen sistem ile beraber. Soğutma performansı da beklediğimin üzerinde. Ara sıra ön kapağı modlamayı düşünmüyor değilim ama elimde kalır diye korkuyorum. Biraz özenince son halini aldı diyebilirim. Ufak tefek değişiklikler olabilir daha sonra. Fanlar Corsair ML120 Blue olsaydı daha iyiydi tabi.

Hangi kasayı almalıyım? (PHANTEKS P300 KASA ALINDI MONTAJ YAPILDI) Hangi kasayı almalıyım? (PHANTEKS P300 KASA ALINDI MONTAJ YAPILDI) Hangi kasayı almalıyım? (PHANTEKS P300 KASA ALINDI MONTAJ YAPILDI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaybridX -- 1 Mart 2018; 20:25:12 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.