Şimdi Ara

Hangi kasayı almalıyım? (PHANTEKS P300 KASA ALINDI MONTAJ YAPILDI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar NZXT S340 Elite ile Phanteks P300 arasında kaldım aradaki fiyat farkı cidden fazla sizce değer mi 200 tl daha verip S340 Elite almaya?

Şuan kullandığım kasadan memnun değilim. Corsair Champ Spec 01 kullanıyorum 8 ay önce toplamıştım sistemi. P300'de alsam S340 Elite'de alsam bu kasaya göre çok daha iyi olacağı kesin ama aradaki fiyat farkına değer mi onu merak ediyorum.

Sistemim:
    Ryzen 5 1400
    MSI B350M Gaming Pro
    HyperX 8 GB 2400 MHZ
    MSI GTX 1060 3 GB O.C
    WD 1 TB HDD
    Toshiba OCZ 240 GB SSD
    Corsair Champ Spec Kasa
    Corsair VS600 Güç Kaynağı

Arkadaşlar bu arada alacağım kasaya Aigo Aurora C5 RGB fanlardan takmayı düşünüyorum. Ona görede başka kasa tavsiyeniz varsa yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler..

EDİT: Arkadaşlar Phanteks P300 aldım. Yardımcı olan herkese teşekkürler. Kasayı kurdum. RGB fanlar geleceği için çok fazla uğraşmadım RGB fanlar geldikten sonra tekrar güncelleyeceğim. Güzel oldu bence bu haliylede :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 2 Ocak 2018; 18:30:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Fazladan 200 TL vermene hiç gerek yok, Phanteks P300 alsan yeterli. Zaten bu fiyata daha kaliteli bir kasa bulamazsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Fazladan 200 TL vermene hiç gerek yok, Phanteks P300 alsan yeterli. Zaten bu fiyata daha kaliteli bir kasa bulamazsın.

Bende öyle düşünüyorum hocam fakat P300'e çok küçük diyenler var. İç hacim benim için önemli. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
  • Mar00N kullanıcısına yanıt
    P300 kasa olarak küçük ancak iç hacim olarak oldukça büyük. Bunun sebebi optik sürücü vs. gibi gereksiz tüm kısımları atmış olmaları. İlk mesajda yazmış olduğun donanımlar kasaya rahatlıkla sığar. Güç kaynağın modüler olmadığı için kasaya yerleştirmeden önce kullanmadığın kabloları plastik kelepçe ile düzenlemen gerekebilir. Onun haricinde hiç sorun yaşamazsın.

Ayrıca bu kasaya toplamda 4 fan takabiliyorsun. 1 fan yedekte kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 20 Aralık 2017; 13:39:54 >
  • quote:

P300 kasa olarak küçük ancak iç hacim olarak oldukça büyük. Bunun sebebi optik sürücü vs. gibi gereksiz tüm kısımları atmış olmaları. İlk mesajda yazmış olduğun donanımlar kasaya rahatlıkla sığar. Güç kaynağın modüler olmadığı için kasaya yerleştirmeden önce kullanmadığın kabloları plastik kelepçe ile düzenlemen gerekebilir. Onun haricinde hiç sorun yaşamazsın.

Ayrıca bu kasaya toplamda 4 fan takabiliyorsun. 1 fan yedekte kalır.

O bir fanı bir şekilde değerlendirmek istiyorum fakat kasada yer yok maalesef. P300 249 TL şuan QP Bilişimde fakat stok kalmamış. İnventus'ta 260 TL+ 9 TL kargo.

• Up

• Corsair kasadan 600'lük güç kaynağı ile ben de kullanıyorum. Nesinden memnun değilsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan9593 -- 20 Aralık 2017; 18:12:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam inventusta p400 300 lira olmuş.Bi bak istersen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenan9593

Corsair kasadan 600'lük güç kaynağı ile ben de kullanıyorum. Nesinden memnun değilsiniz?

Hocam çok severek almıştım bu kasayı fakat malzeme kalitesi cidden iyi değil. Corsair'den böyle bir kasa beklemezdim açıkçası. Yan kapak çizildi onun dışında ön taraftaki ızgara tarafı çok toz tutuyor ve orası çıkmadığı için temizleyemiyorum düzgün. Kaliteli bir kasa alıp senelerce kullanmayı düşünüyorum ileride sistemi yükselteceğim zaman sıkıntı olmasın diye. Şuan bu kasadan memnun değilim dediğim gibi.

O zaman bir üst modelini yani P400'ü alabilirsin.

• quote:

O zaman bir üst modelini yani P400'ü alabilirsin.

Anakartım tek ekran kartı takılan anakartlardan olduğu için büyük bir kasa almama kararı aldım. Anakart kasanın içinde küçük duracak ve istediğim görüntüyü sağlayamayacak. Hali hazırda güç kaynağı için sleeve uzatma kablolarıda var elimde güzel bir kasa içi görüntüsü oluşturmak istiyorum. NZXT Manta'yı beğendim açıkçası 5 fan yuvasıyla birlikte geliyor. Fakat yan kapak temperli cam değil sanırım. Plastik ise ondanda vazgeçeceğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 20 Aralık 2017; 22:46:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronades

Hocam inventusta p400 300 lira olmuş.Bi bak istersen.

Hocam yukarıdada belirttiğim gibi. İç hacim önemli benim için fakat büyük kasa almaktan vazgeçtim yukarıda açıkladım durumu. Manta'nın iç hacmi konusunda bilginiz var mı? Bide yan kapak plastik mi?

Plastik olanlardan uzak dur, elin değse çiziliyor. Yazdıklarına göre en iyi tercih P300.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 20 Aralık 2017; 23:16:56 >
  • quote:

Plastik olanlardan uzak dur, elin değse çiziliyor. Yazdıklarına göre en iyi tercih P300.

P300'de karar kıldım hocam siparişi vereceğim yarın. Teşekkürler yardımınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 20 Aralık 2017; 23:25:45 >
  • quote:

Hocam siparişi geçtim çok teşekkürler yardımlarınız için.

• Kasayı aldım arkadaşlar. Kurulumunuda yaptım gerçekten kaliteli bir kasa. Yardımcı olan ve yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

@Armag3d0N @Ronades @kenan9593
    Hayırlı olsun.

• quote:

Hayırlı olsun.

Teşekkürler hocam sağolun..

• RGB Fanlar ile düzelticeğini düşünüyorum. Cable Comb larını siyaha boya,24 pinin arka tarafa giden bağlantısını biraz daha özenli yaparsan daha estetik duracaktır.Keşke Çin malı,çakma Aigo fan almasaydın,onun yerine ML120 RGB yada LL120 alabilirdin. Aer de alınabilir ama pahalıya geliyor,gerçi diğer fanlar içinde hub lazım. Bence Aigo fan takma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 26 Aralık 2017; 19:12:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

RGB Fanlar ile düzelticeğini düşünüyorum. Cable Comb larını siyaha boya,24 pinin arka tarafa giden bağlantısını biraz daha özenli yaparsan daha estetik duracaktır.Keşke Çin malı,çakma Aigo fan almasaydın,onun yerine ML120 RGB yada LL120 alabilirdin. Aer de alınabilir ama pahalıya geliyor,gerçi diğer fanlar içinde hub lazım. Bence Aigo fan takma.

Hocam henüz almadım fanları. Hala karar aşamasındayım fakat Corsair,Cooler Master tarzı markalar çok pahalı. Kasa içine çok özen göstermedim dediğim gibi. RGB fan alınca adam gibi düzenleyeceğim tekrardan. Fiyat/Performans olarak önerdiğiniz fan var mı? 4 adet olması lazım ve en fazla 200 TL verebilirim.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.