Şimdi Ara

Hangi Kasayı almalıyım (ACİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba, aşağıdaki 2 kasadan birini almak istiyorum CM'ın fazla fan olması daha hesaplı geldi ama hava akışında sorun olduğunu duydum. corsair'da üstte fan yuvası olması bir avantaj. hangisini neden tavsiye edersiniz ? birde fiyatları nasıl ?
    http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-masterbox-lite-5-600w-80plus-midt-atx-kasa.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-carbide-serisi-champ-spec-04-80plus-600w-kirmizi-siyah-midt-atx-kasa.html

• Phanteks p300 veya p400s alabilirsin yada phanteks enthoo pro m hava akışı gayet güzeldir ben phanteks enthoo pro m kullanıyorum memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Diavelin kullanıcısına yanıt
    bunlar psu'yla uyguna geldiği için bunlar arasından tercih yapmak istiyorum ama değerli fikriniz için teşekkür ederim.
  • İkisini de beğenmiyorum ama "bunların arasında";
    Corsair, havalandırma bakımından biraz daha iyi görünüyor.
    CM, görsel olarak biraz daha çekici görünüyor.

Tercih sizin
  • ehhalil kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyatları uygun gibi psu olduğu için tip benim açımdan önemli değil soğutma iyi olsun yeter :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Batmanlı Betmen kullanıcısına yanıt
    Ben de bu ikisini "beğendiniz" sanmıştım. Fiyat ve havalandırma bakımından (80+ PSU da dahil olmak üzere) daha iyi seçenekler bulmak mümkün.
    Örneğin şunu alabilirsiniz:

https://www.hepsiburada.com/dark-n5-700w-80-3x12cm-mavi-led-fanli-full-temperli-cam-yan-panel-usb-3-0-bilgisayar-kasasi-dkchn5p780-p-HBV00000AQTC6
  • Batmanlı Betmen kullanıcısına yanıt
    Olabilir... Ekonomik ve "havadar" görünüyor
    Ama içindeki PSU VS serisi imiş... VS serisi ile ilgili çok şikayet var sanırım. Hatta Corsair bu seriyi yenilemiş. Yenilenmiş serinin sorunları var mı ve linkini verdiğiniz üründe yeni seri PSU mu var, bilemiyorum. Bu konuyu biraz araştırıp da kararınızı verin. (Şahsen Corsair'e pek sıcak bakmadığım için bu markanın PSU'larını araştırma gereği duymuyorum)

Diğer yandan, önerdiğim Dark N5 kasada hangi PSU var, belli değil. Satıcı ile irtibat kurarak sorabilirsiniz. Ama sonuçta 80+ PSU var deniyor. VS'den daha kötü olabileceğini sanmıyorum. En kötü ihtimalle VS ayarındadır.
  • ehhalil kullanıcısına yanıt
    valla havadar değil aslında ufak bir kasa. dark markasını hiç bilmiyorum biraz bilgi verir misiniz ?
  • Büyük anlamında demedim, havalandırma boşluğu çok anlamında...

Dark, Akortek(Teknobiyotik)'in markası. F/P odaklı kullanışlı kasaları var. Ben de Dark'ın bir modelini kullanıyorum şu anda. Memnunum.
  • MasterBox Lite 5'i kesinlikle almayın hava akışı rezalet bir kasa. Ön kapağı çıkartınca minimum 15 derece oynuyor. Gerisini siz düşünün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair Spec Alpha kullanıyorum ve almaz olaydım. Kasanın içi o kadar küçük ki havalandırmadan tut sistem kablolaması rezalet ötesi. Burada havalandırma boşluklarından bahsetmiyorum yanlış anlama her yerden hava alıyor ama sıvı soğutma kullanıyorum ve arka kısma montajını yapınca anakartı kapatıyor öne yapsam sirkülasyon bozuluyor. Cooler Master'ın da benzer yapıda olacağını tahmin ediyorum ama "Power Supply" ile birlikte uygun fiyatlara sahipler. Havalandırma için Corsair daha mantıklı görsel olarak Cooler Master.
  • İkiside değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.