Şimdi Ara

Hangi karta yükseltmek mantıklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İmzamdaki sistemi kullanıyorum ve ekran kartını yükseltmek istiyorum.

Monitörüm viewsonic xg2401 ve freesync uyumlu. Bu sebeple rx580 veya rx590 a yükseltsem mi diyorum.Yoksa nvidia alsam uyumlu olur mu? Yazılımla nvidia için destek oluyor vs deniyordu ama ne yapmak gerekiyor? Ona göre 1660ti gibi bir karta da yükseltebilirim. Teşekkürler şimdiden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• xg2401 kaliteli freesync'e sahiptir. nvidia ile de amd ile de aynı verimde çalışır, istediğiniz markaya yönelebilirsiniz

hatta nvidida bir miktar daha iyi çalışıyor, amd driverları bu tür 144 hz monitörlerde lfcyi 48 fps ve altında başlatıyor, bu da 50-60 gibi aşırı düşük yenileme hızlarına ve 40-50 fps aralıklarında lfc devreye girip çıktıgı için flickerlara maruz kalmanıza sebep olabiliyor. nvidia'da lfc 72 fps ve altında devreye girdiği için daha az flicker yaşıyorsunuz
  • o zaman çok iyi bir haber bu. nvidia'ya yönelmemde sakınca yok. ben de nvidia alırsam freesync çalışmaz diye düşünüyordum açıkçası.

peki nvidia'da hangi karta geçmek mantıklı olur? fiyat olarak çok çıkmadan görüntü kalitesini artırmak istiyorum :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: boogiee90

o zaman çok iyi bir haber bu. nvidia'ya yönelmemde sakınca yok. ben de nvidia alırsam freesync çalışmaz diye düşünüyordum açıkçası.

peki nvidia'da hangi karta geçmek mantıklı olur? fiyat olarak çok çıkmadan görüntü kalitesini artırmak istiyorum :))
    rx 570den 580 ve 590'a bi upgrade zaten pek manidar olmazdı

nvidia tarafını cok takip etmedim bi sürü gpular cıkarıyorlar. 1660 super olabilir
    https://www.techpowerup.com/review/zotac-geforce-gtx-1660-super-amp/30.html

buradaki tabloya bakacak olursak 1660 super rx 570-1060-580 üçgeninden sıyrılıp bi üst segmente geçebilmiş bir gpu gibi

• Bütçeniz el veriyorsa alt seviye bir rx5600xt gibi bir kart 1080p 144hz için daha iyi olacaktır. Ancak 1660s ya da 1660ti gibi bir gpu da fena fps vermez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alacaksanız Rx590 alın Rx580 ile aralarındaki fiyat farkı az.
  • 3 hafta içinde amerikadan gelecek bir müşterim var. 1660 super getirteyim diyorum corona vs bulaşmazsa
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.