Şimdi Ara

Hangi Kart Seçilmeli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hem 5670 öneriyorlar, hem de ciddi ciddi bunun tartışmasına giriyorlar. Madem bilginiz yok, milleti yanlış yönlendirmeyin yahu. Eskiden buradan bilmeyen atıp tutmaz, dinler ve bi'şeyler kapmaya çalışırdı. Şimdi herkes bi' ahkam kesiyor.

P4 işlemciye 8600'den sonrası zaten haramdır. Yukarıda arkadaş söylemiş; "o işlemciye mouse bile almam." diye, çok doğru söylemiş. Ekran kartı yerine sadece işlemciyi bile değiştirseniz daha çok performans alırsınız muhtelen.

Velhasıl kelam; 2. el Core 2 Duo alıp, gerisine param yetmiyorsa ekran kartını değiştirmezdim yerinizde olsam. Sadece oyunlarda değil, günlük kullanımda da fark gayet hissedilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

quote:

Orijinalden alıntı: Ertie

Arkadaşlar P4 3GHz. işlemcili ve anakartı 945 chipsetli olan bir bilgisayarım var. Üzerinde takılı olan Ge force 8600GT kartı
    Zotac 8800GT veya yine Zotac 9800GT ile değiştirmek istiyorum. Bütçem çok kısıtlı bu nedenle fazla yükselemiyorum. Sizce bu iki karttan hangisini seçmem doğru olur. Bu konuda fazla bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Kartlar hemen hemen aynı fiyatlı gibi.....Bu bütçe kapsamında Başka ne tür seçimler yapabilirim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden gönülden teşekkürler...

HD 5670 daha uygun olur
    DDR3 olanı 120 TL
    DDR5 olanı 150 TL

bazı arkadaşlar ukalalık yapmaya, bilgiçlik taslamaya başladı

ben ne demişim 9800GT, 8800GT yerine HD 5670 alman daha uygun olur demişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 22 Mayıs 2012; 11:53:12 >

• quote:

önceki mesajında hd 5670'i ''bütçesi kısıtlı diye önerdim diyorsun''
    şimdi de ''8800 gt yerine hd 5670 önerdim diyorsun'' 8800 gt 80-90 lira hd 5670 150 lira
    bütçesi kısıtlı adama neden pahalı kart öneriyorsun ?
    adamın belki 1920 x 1020 değil 1680 x 1050 monitörü vardır diyorsun halbuki düşük çözünürlükte işlemci daha önemli oluyor
    nedense konuya yazdıkların ve sonraki düzeltme çabaların hep kendi yazdığınla çelişmene yol açıyor.
    bir kere sağa sola laf yetiştirmeye çalışıp bilgiçlik ,ukalalık yapıyor demeden önce tutarlı konuşmayı öğren kendinle çelişme.
    +benim laflarım sana değil p4 işlemciyi gözünde büyütüp arkadaşı yanlış yönlendirenlere sen böyle demiyorsan alınmanı gerektiren bir durum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 22 Mayıs 2012; 12:04:39 >

• Tüm yorumcu arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hepsini dikkatle okudum. Sonuçta kart almamın bir işe yaramıyacağını çünkü işlemcinin o kartı yeterli oranda destekleyemiyeceğini, elimde ki sistemle yetinmemin çok daha doğru bir yaklaşım olacağını öğrenmiş bulunuyorum. Belki ilerde Core duo bir işlemci alıp sistemi biraz güçlendirebilirim.

Sonsuz teşekkürler, yorumlarınızla beni bir yalnıştan döndürdünüz. Sağolun varolun. Hepinize Saygılar sevgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

önceki mesajında hd 5670'i ''bütçesi kısıtlı diye önerdim diyorsun''

aynen öyle
    PSU sunu falan düşünerek ek güç girişi olmayan bir kart önerdim
    yazdıklarımın arkasındayım
  • ya neyse hakkını helal et saçma sapan bir konu yüzünden tartışmaya gerek yok
    konunun özü para var huzur var para yoksa hiç birşey olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 22 Mayıs 2012; 12:39:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ertie

Tüm yorumcu arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hepsini dikkatle okudum. Sonuçta kart almamın bir işe yaramıyacağını çünkü işlemcinin o kartı yeterli oranda destekleyemiyeceğini, elimde ki sistemle yetinmemin çok daha doğru bir yaklaşım olacağını öğrenmiş bulunuyorum. Belki ilerde Core duo bir işlemci alıp sistemi biraz güçlendirebilirim.

Sonsuz teşekkürler, yorumlarınızla beni bir yalnıştan döndürdünüz. Sağolun varolun. Hepinize Saygılar sevgiler.

iyide ikinci elde 50-60 liraya e5200 işlemciler var elinizdeki işlemci de 20-30 etse 35-40 tl tl ye işlemci meselesini çözersiniz.
    yok sıfır alıcam derseniz zaten o anakart ve işlemci ve ramlerden komple kurtulmak gerekir.
    ayrıca işlemciyi yükseltmeniz oyunlar haricinde bilgisayarının da hazılanmasını sağlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 22 Mayıs 2012; 12:38:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: inuh

P4 fazla kucuk dusurulmus
    Kartınbmarkası illa zotac olmak zorunda degil en ucuz hangisini bulursan onu al

kesinlikle inuha katılıyorum
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.