Şimdi Ara

Hangi işletim sistemini kullanmalıyım?(acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar. exper a4b-r01 model notebook var. 4 gb ram , intel celeron 1007u işlemci var yanlısım yoksa. windows 8.1 yükledm çok kasmaya basladı. sizce hangi işletim sistemini yüklemeliyim en az kasacak? az çok lol oynmaya calısıyordm win7 e iyiydi 8.1 kasmalr oluyor.

• Bence Windows 7'de kalmalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Bence Windows 7'de kalmalısınız.

Linux mint nasıl olur sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canalan31 C kullanıcısına yanıt
    Programlarınızın, oyunlarınızın vs. Linux ile uyumlu olması lazım. Ben Linux dağıtımı kullanmaya başladığımdan uzun bir süre Linux Mint kullanmıştım. En kararlı dağıtımlardan bir tanesi. Fakat paketlerin güncel olmaması pek hoşuma gitmedi. Ubuntu tabanlı olduğu için aynısı Ubuntu için de geçerli.
    Linux Mint'i kullanması basit. Ancak bazı sorunlarınız olduğunda araştırmanız gerekecek. Ben ilk başta ya sanal makineye kurmanızı - pek önermem, gerçek bir deneyim yaşayamazsınız-, ya da dual boot yapmanızı öneririm. Dual boot yapınca kaldırması zor değil.
    Bir de masaüstü ortamı konusu var. Sitesinde Cinnamon, MATE, Xfce ve KDE olmak üzere 4 ISO kalıbı bulunmakta. Linux Mint kullanıcılarının çoğu, Cinnamon kullanmanızı önerecektir.
    Bu arada kuracaksanız BIOS ayarlarından "Secure Boot"u kapatmanızı öneririm. Kurulumu oldukça basit zaten.
  • Verdiğiniz detaylı Bilgi için çok teşekkür ederim, sağolun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.