Şimdi Ara

Hangi İnternet Sağlayıcısı Tavsiye Edersiniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yaklaşık 25 yıldır türk telekom telefon hattı müşterisiyiz. 20 gün sonra kapatmama taahhütüm bitiyor. Bundan sonra ödenecek rakam yaklaşık 28 TL imiş. Artık inadı bırakıp eve internet bağlatmaya karar verdim.
    *Bulunduğum bölgede SUPERONLİNE YALIN ADSL altyapısı mevcut
    *Bulunduğum bölgede TURKTELEKOM FİBER altyapısı mevcut

Sorularım:
    *Hangi internet sağlayıcısını tavsiye edersiniz?
    *Telefon hattımın eski olması internet bağlatırken bana TT de bir avantaj sağlar mı?
    *TT net Tavsiye edenler için Müşteri Hizmetleri ile nasıl bir pazarlık yolu tavsiye edersiniz.
    *TÜrk Telekom Merkezi mi, Müşteri Hizmetleri Hattı mı yoksa aracı bayilerden mi daha iyi teklifler alabiliriz.

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Başlığı burada açma sebebim daha hangi internet sağlayıcısını alacağıma karar veremediğim içindir.
    Daha uygun bir forum ana başlığı varsa taşınabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ttnetin canı cehenneme bi de türknet.kablonet .vodafone vdsl\fiber sorgulatın benim de 4 ay kaldı ttnetle tashhüt bitsin vodafone geçeceğim

• mustalation kullanıcısına yanıt
    Vodafone da sorgulama linki bulamadım. Kablonet bulunduğum bölgede hiç yok. TURKNET den dolandırılan yakınlarım olduğu için hiç sıcak bakmıyorum açıkcası.
  • Superonline alabilirsiniz isterseniz hocam.TTnet kimse sevmiyor artık millete çok oyunlar oynadılar.
  • tezekos kullanıcısına yanıt
    Hocam bulunduğum bölgede Yalın ADSL destekliyor SUPERONLİNE
    Bu durumda internet hızımız nasıl olur. Tatmin edici bir hız alabileceksem benim gönlümde Superonline dan yana. Çünkü özellikle şu Cep Telefonu ile birlikte olan tek fatura tarifeleri cazip gibi görünüyor.

Sizin tavsiyeniz nedir
  • En uygun paket türk net de

Onu deneyin. Belki memnun kalırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: acemineyzen

Hocam bulunduğum bölgede Yalın ADSL destekliyor SUPERONLİNE
    Bu durumda internet hızımız nasıl olur. Tatmin edici bir hız alabileceksem benim gönlümde Superonline dan yana. Çünkü özellikle şu Cep Telefonu ile birlikte olan tek fatura tarifeleri cazip gibi görünüyor.

Sizin tavsiyeniz nedir

Hocam telekom altyapısı olan heryerde bütün İSS ler hizmet verebilir.İnternet hızınız bulunduğunuz yerdeki altyapıya göre değişir. Telekom kullanırken ne kadar hız alıyorsanız superonline da aynı altyapıdan vereceğinden aynı hızı alacaksınızdır.
    Telekomdan fiber nerede diye sorguladığımda buluduğum adres hiber hızlı fiber internet diyor.

Superonline dan sorguladığımda YALIN ADSL hizmeti alırsınız diyor buna göre konuşuyorum.

Eve bugüne kadar hiç internet bağlatmadım. Mobil internet ile idare etmeye çalışıyorduk. Ancak artık yeterli olmuyor o yüzden internet bağlatmak istiyoruz. Yani binamızda kimin internet hızı nasıl o konuda da net bilgim yok açıkcası.

Fark yok diyorsanız Superonline da fiber 24 mb hızında internet verebilir değil mi. Yanlış anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemineyzen

Telekomdan fiber nerede diye sorguladığımda buluduğum adres hiber hızlı fiber internet diyor.

Superonline dan sorguladığımda YALIN ADSL hizmeti alırsınız diyor buna göre konuşuyorum.

Eve bugüne kadar hiç internet bağlatmadım. Mobil internet ile idare etmeye çalışıyorduk. Ancak artık yeterli olmuyor o yüzden internet bağlatmak istiyoruz. Yani binamızda kimin internet hızı nasıl o konuda da net bilgim yok açıkcası.

Fark yok diyorsanız Superonline da fiber 24 mb hızında internet verebilir değil mi. Yanlış anlamadım?

Binanız da Superonline nın yaptığı fiber altyapı varsa sadece Superonline fiber kullanabilirsiniz.Superonline da vdsl2 kullanabilirsiniz yani yine 24 mbps li hızları alabilirsiniz. Türk telekom alırsanızda yine 24 mbps li hizları vdsl2 ile alabilirsiniz.

Yalnız türk telekom youtube gibi sitelerde bant genişliğini kısıyor. 50 mbps hızda bile 720p video yu açmak imkansız hale geliyor. Superonline hiç bir siteye yönelik bant genişliğini kısmıyor neyse onu veriyor.
  • 9 ay taahut kalan .

Aylik 100 GB 75 TL 16 mpbs olan hattımı devredebilirim

Başlıkta genel olarak yazıyor zaten

Taahut vermek istemeyen veya az olsun diyene devredebilirim

Zorunlu veya acil değil

İnternet kullanmak istemiyorum

Sosyal ortamdan kopmak amacıyla devir etmek istiyorum

İstanbul bahcelievlerdeyim

Devretmek için aynı şehir veya ilçe zorunlu değil .

PM atiniz

• TurSot Aydu NAt alacaksanız oyun oynamayı unutun agız tadıyla film izlemeyide kısmet unutun. Şak diye internet sinyali yarım saatte bir gider gelir bu firmanın kronik bir arızası.
    Günaha girecekseniz rezil kepaze olacaksanız ucuz internet arıyorsanız paranızla rezil olup enayi yerine konulmak hoşunuza gidiyorsa müşteri hizmetlerinde 20 dk telefonda muhattap arıyorsanız beyan edilen interneti alamadıgınız halde iptal ettirmek istediginiz halde gömeriz donunu alırız nereye gidiyorsun edasıyla belki 200 belki 300 küsür TL tahüt bozma cezası ödersiniz denmesini duymak isterseniz kanser olmak isterseniz rezil nete buyurun.
    Yazdıklarımın tamamı resimli olarak elimde delilli kayıtlı. tutki zaten kendileri de ne sinyal gidiyor ne oluyor biliyorlardır ama firmanın prensibi içi bozuk stlmiyorlar. sinirlendiriyorlar insanı.

kişisel verileri koruma kanunun sebebiyle açık olamıyorum. yoksa rezil olacaklar da

Hangi İnternet Sağlayıcısı Tavsiye Edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpioTR -- 19 Nisan 2020; 2:59:25 >
    Bence yanlış düşünüyorsunuz FTTH ile evde TürkTelekom Fiber 100mbit kullanıyorum dediğiniz olayların hiçbirini yaşamadım YouTubeda. 4K videolar akıcı şekilde izleniyor. Memnun olmadığım tek konu aylık 150TL olması. Onun dışında bi sorun yaşamadım. Birde çok nadiren gece 3-4 civarı ping çıkabiliyor ama cok kısa sürüyor. Oyunları etkilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thierry Henry 20 -- 26 Nisan 2020; 19:2:46 >
  • Kablonet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thierry Henry 20

Bence yanlış düşünüyorsunuz FTTH ile evde TürkTelekom Fiber 100mbit kullanıyorum dediğiniz olayların hiçbirini yaşamadım YouTubeda. 4K videolar akıcı şekilde izleniyor. Memnun olmadığım tek konu aylık 150TL olması. Onun dışında bi sorun yaşamadım. Birde çok nadiren gece 3-4 civarı ping çıkabiliyor ama cok kısa sürüyor. Oyunları etkilemiyor.
    Forumda türk telekomun youtube yönelik yaptığı hız kısıtı ile ilgili konuyu inceleyebilirsiniz bariz bir şekilde konuda kanıtlı olarak anlatılmış durumda.

Bu arada 3 yıl önce yazdığım mesaj alıntılanmış. Gözlerim doldu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Forumda türk telekomun youtube yönelik yaptığı hız kısıtı ile ilgili konuyu inceleyebilirsiniz bariz bir şekilde konuda kanıtlı olarak anlatılmış durumda.

Bu arada 3 yıl önce yazdığım mesaj alıntılanmış. Gözlerim doldu :)

Alıntıları Göster
    Konu dirilmiş ben farketmemişim Bahsedilen kısıtlama neye göre uygulanıyor bilmiyorum ama bende saniyede 82000Kbps değere kadar çıkıyor yaklaşık şu ana kadar herhangi bir sıkıntı hissetmedim o yüzden yazmıştım.
  • Thierry Henry 20 kullanıcısına yanıt
    Bende TT VDSL kullanıyorum evimde 4k 60fps videolarda bile 1 defa buffer sorunu yaşamadım hiç youtubeda. gayet 40-50 mbps/s çekiyor videoları. Netflix'in bazı CDNleri sorunlu ama Türk Telekomda. Turknet kullanırken bütün videolar 3840x2160'a geçiyodu hızlı bir şekilde TT'de bazen tarayıcıyı kapat-aç yapıp CDN değiştirmeye zorlamam gerekiyor. İzlerken ctrl+shift+alt+Q yaparak yayını size ulaştıran CDN'ye ve diğer teknik bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.