Şimdi Ara

Hangi Hoporlor sizce Klipsch FOCAL KEF MONITOR AUDIO DALİ??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
7.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: nurkan09

öncelikle selamlar.marantz dan sonra beni en memnun eden vincent 226 mk II ve 236 mk II modelleri oldu.ben öncelikle bu iki amfi için konuşayım.turke**** dan birkaç arkadaşın katılımıyla bu iki amfiyi yanyana test etme imkanımız oldu.hepimizin ortak kararı bu iki model arasında watt farkı dışında pek bir fark olmadığıdır.gelelim hoparlör konusuna.öncelikle vincent ile sürdüğüm hoparlörler focal 826v,monitor audio rx8,dali ikon 6 ve dali concept 8 modelleriydi.ilk denemeyi focal ile yaptık.focal gerçekten detay konusunda başarılı fakat bize bazı enstrümanlarda eksiklikler hissettirdi.dali ikon 6 yı taktığımızda fiyat performans hoparlörü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.tek bizi düşündüren tarafı sahnenin biraz aşağıda kalması oldu.ma rx8 lere gelince bunda biraz daha dengeli bir ses elde ettik.üstler biraz parlama yapsada bu bizde rahatsızlık uyandırmadı.son olarak concept 8 i bağladık.sisteme sanki eq ilavesi olmuş gibi bir sonuç çıktı.concept serisinin daha çok surround hoparlörü olduğu kanısına arkadaşlarla vardık.sonuç olarak benim oyum ya dali ikon 6 mk ıı yada ma rx8 lerden yana

aynen katılıyorum sayın nurkan09.vincent larla monitor audio lar oldukça uyumlu çalıyor.focal 826 v de üst frekanslar oldukça kontrolsüz ve hoparlör donuk çalmıştı.dali ikon 6 larıda beğenmiştim.dinleme alanı küçükse benim önerim rx8 ler yerine rx6 lar tercih edilebilir.

• Nurkan bey, begendiginizi soylediginiz marantz 7003-4 8003-4 serisi olamaz degil mi? Sanirim eski 7300 serilerini kasdediyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

Nurkan bey, begendiginizi soylediginiz marantz 7003-4 8003-4 serisi olamaz degil mi? Sanirim eski 7300 serilerini kasdediyorsunuz.

doğrudur sevgili Mecanica.daha önce kullandığım pm 7200 KI modeli ve pm 16 modelinden bahsediyorum.
  • quote:

Taskin bey, magazanizda sıklıkla yuzyuze konustugum biri oldugunuzdan munakasa etmek ve gerginlik yaratmak istemem ama siz nasil kendi sattiginiz urunleri surekli tavsiye ediyorsaniz ve burada insanlar bunlari olgunlukla degerlendiriyorsa bazi urun yada kombinasyonlarin (ornek istersiniz siz simdi :Focal chrous serisinin Marantz xxx3 yada xxx4 serisi amfilerle) cok kotu caldigini soyleyen ben ve benden once de aynisini yazan bircok kisinin bu yorumlarini olgunlukla okumalisiniz ki bu forum ortaminda zevklerin tartisilmasi durumu dogmasin.sonucta bu yazilanlar kullanici yorumlari. Kullancilar her zaman negatif yonlerine bakarlar olayin. Saticilar ise pozitif. Bu psikolojik birseydir ve en azindan ben sizin pozitif yorumlarinizi "urunlerinizi satmak icin yaziyorsunuz" anlaminda algilamadan bilgilenmek amaciyla okuyabiliyorum.
    Saygilar

Anlaşılan kendimi yeteri kadar ifade edememişim. Biraz daha açıklamaya çalışayım durumu. Eminim hepimizin Sn. neakar gibi ilk kez hi-fi sistem alacak arkadaşları, tanıdıkları olmuştur. Ve yine eminim hepimiz bu kişilerin "lambalı amfimi ? o da ne", "crossover nedir?" ve benzeri son derece safça ve masumane soruları ile karşılaşmışızdır. Bence bu an o kişinin hi-fi hayatındaki en önemli andır. Çünkü ilk ve son kez tüm teknik kafa karışıklığından uzak, hi-fi camiasının dogmalarından habersiz ve ön yargısız bir şekilde müzik dinleyip keyfine varabilme, değişik cihazları dinleyip kendi yorumlarını sadece kendi kulakları, beyinleri ve beğenileri üzerine kurabilme şansına sahiptirler. Bir süre sonra istese de istemese de lambalı-solid state, analog-sayısal gibi sonu hiçbir zaman gelmeyecek tartışmaların içine girecek, bir taraf seçecek ve müziği bir daha hiç bir zaman o kadar tarafsız ve masum bir şekilde dinleyemeyecektir.

Maalesef hi-fi ile bu ilk tanışma anında pek çok kişi doğal olarak forumlarda sorarak, arkadaşlarına danışarak bir bilenin fikrini alma ihtiyacı duymakta ve bu şekilde edindiği bilgilerle kendine bir yol çizmektedir. Ama ne yazık ki bir ekran kartı, cep telefonu veya televizyonun aksine hifi ses sistemleri içindeki çip, işlemci hızı, ekran çözünürlüğü gibi teknik parametrelerin çok çok daha ötesinde tamamen kişiye özel sistemlerdir ve onlarca kişinin sevdiğini sevmemek, pek çok kişinin eleştirdiği sistemlere bayılmak gayet doğal ve mümkündür.

Bu başlıkta herkesten negatif yorum yapmamalarını istememin sebebi de tam olarak hi-fi ile yeni tanışan arkadaşlara önyargıdan uzak kendi kulaklarına ve beğenilerine göre müzik dinleme şansını verebilmek içindi. Bugüne kadar yazdığım yazıları okursanız hiçbir marka model için tek bir kötü söz söylemediğimi, hatta başka bir hoparlör amfi vs önerirken bile "bu daha iyidir" gibi cümleler kurmayıp "bir de şunu dene" bağlamında konuştuğumu görebilirsiniz.

Ben kötü yönlerini söyleyeyim başkası da iyi taraflarını söylüyor nasılsa bu ikisi birbirini dengeler mantığı da düzgün bir mantık değildir. Hepimiz biliyoruz ki insanın üzerinde verilen çiçeklerin değil atılan çamurun izi kalmaktadır. Bu konu ile ilgili kısa bir de örnek vermek istiyorum, dükkana gelen ilk defa hifi sistem almayı planlayan bir müşterimiz dükkanda 1 saati aşkın kaldıktan sonra "bir de KEF Q900'ları dinleyin" önerime "gerek yok arkadaşlar söyledi bass'ı çokmuş, ben bass sevmem" cevabını verdi "buraya kadar geldiniz, dinlemeden gitmeyin en azından kendi kulağınızla duymuş olun" deyince de "yok KEF alma dediler ben vaktinizi harcamayayım" dedi. Bu bence yeni yeni hifi sistemlere merak salmış bir kişiye yapılabilecek en büyük kötülüktür aynı zamanda da sen ne dinlediğini neden zevk aldığını anlamazsın en iyisi bizim beğenilerimize göre hareket et demektir. İşte benim sesimi yükselttiğim konu tam olarak budur.

Sn. neakar konunuzun bu tartışma ile böldüğüm için çok özür diliyorum ama sizin gibi yeni yeni bu işe başlayan pek çok kişi bu başlıkları okuyor ve onların da bu görüşlerimi görüp okumasını istedim, katılırlar katılmazlar o ayrı konu. Aynı zamanda bu uzun post için tüm forum kullanıcılarından da özür diliyorum.

Saygılar

• taskin beyin dediklerine katiliyorum. bende tam olarak tarif ettigini gibi bir hi-fi baslangic insaniyim ve zamanla anladimki bu iste dinlemek cok onemli. gerginligi alici bir izlenimi soymelek istiyorum. bu hi-fi isinde ogrendigim ilk sey boyutun onemli olmadigi ve islevselligin onemli oldugudur :)

bu hafta 2 dema daha dinlemeyi planliyorum. izlenimlerimi sizlerle paylasip fikir almaya devam edicegim. herkese iyi haftalar
  • Ortamı gerdiysem özür dilerim. Özellikle de Taşkın beyden.
  • Dün farklı bir konu açmış olmama ramen fazla rabet gördmediği ve gerekli bilgilenmeyi alamadığım için bu konuda size kendi sistemim ile ilgili bir soru sormak istiyorum.Bu işe yeni giren biri olarak, ilk etapta hem H/T olarak hemde stereo olarak kullanabilmek adına yamaha ns777 kule hop,333 uydu,333 center, sw216 bass alıp bunları film oyun esnasında 5.1 olarak kullanıp müzik dinlerkende 777 leri stereo olarak kullanmak istiyorum.Bunun içinde Yamaha 571 anfi tavsiye ettiler.Fakat 571 in bu sistemi iyi süremeyeceği hakkında aldığım yorumlar sonucu bu sistem için henüz onayı vermedim.Başka bir taraftan Yamaha rx v 1900bl model bir avr cihaz buldum.Fakat bu cihazda benim bu iş için ayırdığım bütçeyi aşıyor.Sizin çok değerli tavsiyeleriniz benim için çok önemli.
    Konuyu saptırdığım içinde tekrar özür dilerim fakat sayfalarca yazı okudukça kafam daha çok karışıyor.Umarım en kısa sürede sonuca varabilirim.

• arkadaskar bugun sugden a21 amfi dinledim focal 826w se ile ve vincentlar fena dovdu :) simdilik sistem focal 826w se sugdena21 olarak gozukuyor
  • Nerde dinlediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

Nerde dinlediniz?

can hi-fi de dinledim
  • arkadaslar naim supernait hakkinda bilgi alabilir miyim biraz ???
  • Kef ürünleri mükemell gerçekten KEF E305 EU 5+1 Ses Sistemi Siyah ürününü
    Elmadünyası.com.tr den aldım. Adamlar çok iyi gerçekten.

Focal serileride stoklarına giriyormuş . düşünmüyor degilim açıkcası.

Hangi Hoporlor sizce Klipsch FOCAL KEF MONITOR AUDIO DALİ???

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.