Şimdi Ara

HANGİ HOPARLÖR...WF 9.6-10.7 veya NS-555 NS-777.....RESİM EKLENDİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
12.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nickelx

daha önceki teknika da demişti ns-555 serisi fiyatına göre güzel ..ben övmüyorum herkezin yazılarıyla kabul ettiği teknika bile böyle diyor yabancı forumlardada söyleniyor.övüyorum demedim fiyatına göre alınacak en iyi seçeneklerden birisi diğeride jamo s606 herkezin definitive alıcak parası yokk...bende biliyorum en iyisi değill önemli olan fiyat performans ..ne öyle ns-555 den uzak durun bencede definitiveden uzak durun o fiyatı etmez definitive yerine klipsh alın rf-62 daha memnun kalırsınız.böyle konuşarak birçok yamaha kullanıcısını kötü mal almış durumuna sokma...

bak bu farklı bu bir yorum buna varım,herkesin tercihi zevki farklı definitive konusundada sizin ve benim farklı olduğu gibi aynı şekildede klipsch bana parlak gelir neyse,teknikanın yorumu kendine ait kimsenin zevkine akıl oda veremez bende sende ,ben üstte kendi topiğimde kendi yorumumu yaptım sizde ns-555 için kendi yorumuzu yaptınız artı ben yamahayı toptan kötülemedim ns-555 ve ns-777 için söyledim sebebide aldığım ns-444 centerın kulaklarımı delirten parlak sesi oldu....

zaten bu tür şeyler sayısal olsa idi seçmek çok daha kolay olurdu benim gibi uzaktan bu hobiyi zevk edinmiş kişiler içinde kolaylık olurdu.

sonuç olarak herkes yorumlarını serbestçe yapabilmeli kötülemek övmek dahi olsa,taki maddi ve çıkar kaygısı olmadığı sürece benim böyle bir kaygım olmadığı için ben rahat konuşuyorum....şu an def-tecleri kullanıyorum acele karar vermek istemiyorum ama belkide ilerleyen zamanlarda memnuniyetsizliğim oluşacak bunlarıda elden çıkaracam ömür kısa butür zevkleri tatmin etmek lazım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 16 Ocak 2010; 15:42:47 >

• keşke o fotoğrafta üstüste duran iki amfi tek bir amfi olsaydı,ne acayip olurdu dimi şefik ,tam senin aradığın amfi
  • quote:

..bide şuvar 10,7 ler için yanlış karar verdim diyorsunuz heralde ürünleri sattınız şimdi rahat rahat yanlış karar diyebiliyorsunuz.satmadan önce satışdayken yanlış karar verdim demezdiniz heralde.şuan definitive kullanıyorsunuzz ..kimse yoğurdum ekşi demez bende ns leri satıyorum ve diyorum ki tabiki en iyi değill ama fiyatına göre iyi hoparlörr.

yine ne saçmalıyorsun sen? hiç mi akıllanmayacaksın?

hem bak geçmişi ve 10.7 satılması olayını hiç bilmediğin halde böyle bir ithamda nasıl bulunabildin???!!!
    başka bir topikte @highwaymouse soru soruyor yamaha-wharfedale diye hemen kendinde ki yamaha hop.rü yamayıverdin. peki sana kimse bir şey yazdı mı? ben bile yazmadım ama huylandım. ve iyi niyetimi saklayıp şaka yollu çomak sokmak gibi olmasın diye yazdım. acaba böyle olabilir mi? peki yukarıda yazdığın mesaj neyin nesi? ahlak polis kesildin birden. bıktım bu saçma sapan yanlışlarından ve yorumlarından. yine kıvırırsın biliyorum ama benimden elimden kaçamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

keşke o fotoğrafta üstüste duran iki amfi tek bir amfi olsaydı,ne acayip olurdu dimi şefik ,tam senin aradığın amfi

Valla deftec BP10 ları ancak öyle bir şey keser herhalde dostum ama inan şu an 807-876-5400ES olsun razıyım biraz daha bekleyecem yeni modeller bir çıksın bakalım
  • bekle,bekle aceleye gerek yok
  • the_cantan CEVAP VERMEYE GEREK DUYMUYORUM.
  • @Asefik, benim gibi tiz seven dostum memnun musun BP-10'lardan, değilsen bir gün gel gezelim İstanbul'da kaç tane hoparlörcü varsa, ben de bakınıyorum
  • Pioneer vsx-1019 avr ve wharfedale 9.6 lar ile şimdilik mutlu mesut götürüyoruz işi. Herşey bir tarafa hem avr in hemde hoparlörlerin ses renginden çok memnunum. Özelliklede avr konusunda çok iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum zamanında.
  • girayhan1,

uyumları gerçekten harika.Dts kayıt müzik dinleme şansınız oldu mu bu ikilide?Olmadı ise kesinlikle tavsiye ederim.Mest oldum inanın...

Birde pio panelde avr nin upscale özelliği ne derece belli oluyor?Kayda değer bir özellik mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

Birde pio panelde avr nin upscale özelliği ne derece belli oluyor?Kayda değer bir özellik mi sizce?

Dostum ben görüntü aygıtlarını hiç bir şekilde pioneer avr den gecirmedim .Direk pioneer 5080 plazmaya bağlı. Pioneer de olsa avr lerin görüntü upscale etme özelliğine pek güvenmiyorum. Denemelerimdede bu işi pio panele bırakmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Avr yi sadece ses için kullanıyorum görüntü upscale çzelliğini kullanmayıda pek önermiyorum doğrusu. Senin avr de sanırım bendekinden tek farkıda bu görüntü upscale özellğinin olmaması. Ancak üzülmene gerek yok zaten pek kullanılacak yada tavsiye ettiğim bişi değil. Bende aslında bu sebeple 919 alacaktım 1019 a kullanmayacağım özellğinden dolayı daha fazla para vermek istemiyordum ancak 919 fiyatına 1019 bulunca aldım.

• Tahminimde yanılmamışım;)Pio varken özellikle,upscale avantaj sağlamıyor.Avryi iyi günlerde kullanın tekrar;)
  • ben yamaha YAMAHA FULL SES SISTEMI RXV 663 Receiver,NS-555, 444333, SW216
    kullanıyorum
    mükemmel üssü sinema müzik her türlü ses ve görüntüyü mükemmel işliyor.
    tavsiye ederim.
    YAMAHA gerçekten kalite.
    dizaynın şıklığı vs bahsetmeye bile gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuscleT

ben yamaha YAMAHA FULL SES SISTEMI RXV 663 Receiver,NS-555, 444333, SW216
    kullanıyorum
    mükemmel üssü sinema müzik her türlü ses ve görüntüyü mükemmel işliyor.
    tavsiye ederim.
    YAMAHA gerçekten kalite.
    dizaynın şıklığı vs bahsetmeye bile gerek yok.

Kim kalitesiz dediki zaten,benim tercih etmeme sebebim,sadece ve sadece ses karekteristiğinin parlak olması idi.

parlak ses benim hoşuma gitmiyor tabiki bu tercih meselesi...

Şu an konu başlığında ismi geçen hoparlörlerden farklı olarak Definitive hop. takım kullanıyorum önler ve arkalar BP10 center clr2002.

Amfi ise Pioneer SC-LX73...

Bu işlerde sistem seçimi zamanla insanın kendi kulağını ve zevkini tanımasıyla değişebiliyor.

Tabi ürünleri tanıma ve fiyat sıkalasında bütçeye göre alınabilirlikte önemli...

Hoplarınız ve amfiniz hayırlı olsun güle güle kullanın...

• şöyleki birçok markanın yurtdışı fiyatları ile türkiye fiyatları arasında uçurum var. fakat yamahada fark çok az o da vergilerden diğer markalarda vergi ötesi uçurum var.fiyat performans yamada mükemmel.
    Burdanda zaten fark ortaya çıkıyor.
    definitivede güzel tabi subları gayet iyi.
  • artık resim bekliyoruz şefik
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

artık resim bekliyoruz şefik

Tamercim deftec topiğine ve pioneer topiğine koyacam...amfi bugün daha elime geldi inan dehşet bir şey
  • anfi bugün eline gelmiş ama kaç gün öncede yazmıştın imzana hehe gerçekten güzel alet pio lx-73 bende lx-83 alıcam yakın zamanda hadi hayırlı olsun
  • quote:

anfi bugün eline gelmiş ama kaç gün öncede yazmıştın imzana hehe gerçekten güzel alet pio lx-73 bende lx-83 alıcam yakın zamanda hadi hayırlı olsun

İmzama yazdım çünkü ödemesini perşembe yapmıştım ne yazıkki kargolar tatilde( cuma 29 ekimdi) çalışmadığı için kargo gecikti...

yani ödemesini yaptıktan sonra bir şekilde er yada geç geliyor ürün

Bu arada ofisimde dayanamayıp kutuyu açtım, dehşet bir güzellik ve heybet var LX73 da

Allah almak isteyenlere daha iyisini nasip etsin....

• yok zaten lx-73 stokta kalmamış alıcağım yerde lx-83 varmış parayı lx-73 e göre ayarlamıştık bari biraz daha ekliyip üst model olan lx-83 alıyım ilerdede susano alırız.zaten başka marka üst seri avr var elimde ama merak işte hep daha iyi daha iyi..
  • quote:

yok zaten lx-73 stokta kalmamış alıcağım yerde lx-83 varmış parayı lx-73 e göre ayarlamıştık bari biraz daha ekliyip üst model olan lx-83 alıyım ilerdede susano alırız.zaten başka marka üst seri avr var elimde ama merak işte hep daha iyi daha iyi..

lx73 ile lx83 arasında boyut ve ağırlık olarak fark yok.

güç olarakta lx73 ile lx83 ikiside 8ohmda 140watt iken sadece 6 ohmda lx83 190 watt iken lx73 180 watt.

aradaki fiyat farkını güce değilde diğer extra özelliklere vermiş olacaksınız.

artı ikiside icepower özellikli cihaz ben özelliklere bakarak aynı güç sıkalasında daha uygun fiyatlı olna lx73 seçtim.

şu an evde test ediyorum kesinlikle çok güçlü ve çok güzel bir amfi.

deftec bp10 ların hakkından tam anlamıyla geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 3 Kasım 2010; 21:55:41 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.