Şimdi Ara

Hangi Fan Alınmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Haf 912 Advanced kasama eski fanımın ses yapmaya başlaması dolayısı ile yeni bir fan alacağım. Yan panele takılacak fan. Direkt olarak ekran kartına hava üfleyecek yani.

https://www.teknobiyotik.com/arctic-bionix-p140-pwm-pst-14cm-kirmizi-siyah-gaming-kasa-fani-ar-acfan00127a.html

https://www.teknobiyotik.com/arctic-bionix-f140-pwm-pst-14cm-gri-siyah-gaming-kasa-fani-ar-acfan00161a.html

Şu ikisi arasında kaldım . Biri yüksek hava akışı vadediyor diğeri statik basınç. Hangisi mantıklı olur sizce ?

• İkisi de aynı fan yapısında am yaprakları farklı, P140 daha yüksek hıza çıkabiliyor tercih edilebilir.

• F...

P serisi fanlar radyatör/kule soğutucular için.

F, çokça hava akımı sağlar; fakat hava akışı doğrusal değildir. P, daha az hava akışı sağlar; ama hava hareketi doğrusaldır.

Kasa fanı olacaksa F serisi al.

• shruikan kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Yani ekran kartına çok yakın olacak o yüzden basınçlı olması benim için daha iyi sonuç verebilir diye düşündüm.

• LEON-X kullanıcısına yanıt

Ama cfm değeri olarak düşük hocam bilemedim . Kasanın önüne alıyor olsam f alıp geçecektim ama ekran kartına yakın olacak basınç işime yarayabilir mi diye düşünüyorum açıkcası.

• Haf 912 Advanced modelinin yanı pleksi ve fanı taktığında pleksi ızgaralardan havayı çekerek içeriye üfleyecek, haliyle orada ses oluşma durumu da söz konusu olacak, yeterli havayı almak için fan ile pleksi arasında belirli bir boşluk olması da gerekiyor ki ses seviyesi düşük olsun, P serisi fanı önermemde ki sebep daha çok bu yüzdendi, sık yapraklı fan sesli olabilir o bölgede çalışırken, eksik ya da hatalı bilgim varsa shruikan hocam düzeltsin lütfen.

@shruikan

@WmGMD

• LEON-X kullanıcısına yanıt

Anladim hocam teşekkür ederim . Bana da p mantıklı geldi amazondan almayı düşünüyorum ki orada f olan la p olan arasında 35 ₺ fark var. P daha ucuz. Ama kasa fanı olarak F serisi önerilmiş :/ ve cfm değeri daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WmGMD -- 20 Aralık 2020; 0:56:59 >
  • Amazon'dan alırsanız o zaman iade kolay olur, F serinini deneyin baktınız verimli oldu kullanmaya devam edersiniz, olmadı P serisini sipariş verirsiniz diğerini iade ederek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.