Şimdi Ara

HANGİ EKRAN KARTI? [Nvidia GeForce GT 525M] vs [Nvidia GeForce GT 540M]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
13.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hangi ekran kartı daha iyidir?

525 için Dell

540 için Asus

diye düşünürsek hangi ekran kartını ve hangi laptopu tercih etmeliyim sizce?

http://www.pcdepo.com/asus-k53sv-sx581d-notebook-urun6733.html

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5110-b43f46-4gb-notebook-urun7555.html

(Oyun olarak Fifa 2011 ve menajerlik oyunları dışında pek oyun oynamıyorum. Laptoptan beklentilerim; nette gezinirken veya film izlerken kasmasın, işte oynadığım Fifa gibi oyunlarda tam performans verebilsin ve ısınması nispeten daha az olsun.)

• asusu tercih edebilirsiniz ekran kartı biraz daha iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: bthunv

asusu tercih edebilirsiniz ekran kartı biraz daha iyidir

Ekran kartı olarak 540'ın 525'e oranla daha iyi olduğu söyleniyor.

Yalnız sormak istediğim şudur ki 525 istenilen performansı veremeyen, vasat bir ekran kartı mıdır?
    Yoksa 540'a oranla düşük kalsa da yeterli olur mu?
  • quote:

Yalnız sormak istediğim şudur ki 525 istenilen performansı veremeyen, vasat bir ekran kartı mıdır?

525m in 540m den tek farkı saat hızıdır hocam.Ben 525m kullanmış biri olarak çoğu oyunda farkı hissetmezsin bile diyorum.Hatta yan yana koysan aynı laptop monitörlerinde görüntü farkı bile hissetmezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinemania

quote:

Orijinalden alıntı: bthunv

asusu tercih edebilirsiniz ekran kartı biraz daha iyidir

aynı gpu lar ufak frekans farkları var oda o kadar etkili değil. yani asıl en önemli şeyler olan shader rop tmu sayıları felan aynı ve bellek veriyolu genişliğide aynı yani 128 bit. 525m 520m e gram benzemez 520m görünce topuk yapabilirsin ama 525m iyidir 540m in kopyasıdır zayıf değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metehan314

525m in 540m den tek farkı saat hızıdır hocam.Ben 525m kullanmış biri olarak çoğu oyunda farkı hissetmezsin bile diyorum.Hatta yan yana koysan aynı laptop monitörlerinde görüntü farkı bile hissetmezsin.

quote:

Orijinalden alıntı: multeci

aynı gpu lar ufak frekans farkları var oda o kadar etkili değil. yani asıl en önemli şeyler olan shader rop tmu sayıları felan aynı ve bellek veriyolu genişliğide aynı yani 128 bit. 525m 520m e gram benzemez 520m görünce topuk yapabilirsin ama 525m iyidir 540m in kopyasıdır zayıf değildir.

Bilgilendirmeler için teşekkürler, muhakkak göz önünde bulunduracağım.

Diğer yorumlara da açığım tabii. :)

Yavaştan 525'e kayıyorum gibi... Çünkü yukarıda verdiğim 2 model arasında yaklaşık 100 TL civarında fark var (525 DELL olan daha ucuz)
    Ekran kartları dışında hemen hemen tüm özellikleri aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 2 Nisan 2012; 23:03:32 >

• ha bu arada 100tl fark önemli değilse asusu tavsiye ederim güzel bi kasa ve oyun oynayacaksan daha öne çıkıyor ısıyı üst kısıma yansıtmayacak bi soğutma tasarımı var seste fena değil dell i bilemeyeceğim ama 5010 lardaki gibiyse oda fena değildir ama bi toshiba değildirdirler ikiside seste.
  • quote:

ha bu arada 100tl fark önemli değilse asusu tavsiye ederim güzel bi kasa ve oyun oynayacaksan daha öne çıkıyor ısıyı üst kısıma yansıtmayacak bi soğutma tasarımı var seste fena değil dell i bilemeyeceğim ama 5010 lardaki gibiyse oda fena değildir ama bi toshiba değildirdirler ikiside seste.

Aslında tam fark 87 TL Çok da bir şey değil yani.

Dell'in teknik servis ağının mükemmel olduğu söyleniyor, hatta Asus'a oranla bariz iyi olduğu.

Yalnız Asus'un kasa dizaynı da Dell'e oranla bariz daha iyi ve kullanışlı kesinlikle. Dell modelleri bu konuda biraz kalas gibi duruyor.

Asus'un teknik servisi konusunda sıkıntı olmayacağına inansam 87 TL daha fazla verip direk Asus alacağım aslında.

• quote:

quote:

ha bu arada 100tl fark önemli değilse asusu tavsiye ederim güzel bi kasa ve oyun oynayacaksan daha öne çıkıyor ısıyı üst kısıma yansıtmayacak bi soğutma tasarımı var seste fena değil dell i bilemeyeceğim ama 5010 lardaki gibiyse oda fena değildir ama bi toshiba değildirdirler ikiside seste.

Aslında tam fark 87 TL Çok da bir şey değil yani.

Dell'in teknik servis ağının mükemmel olduğu söyleniyor, hatta Asus'a oranla bariz iyi olduğu.

Yalnız Asus'un kasa dizaynı da Dell'e oranla bariz daha iyi ve kullanışlı kesinlikle. Dell modelleri bu konuda biraz kalas gibi duruyor.

Asus'un teknik servisi konusunda sıkıntı olmayacağına inansam 87 TL daha fazla verip direk Asus alacağım aslında.

dell in teknik servisinin çok iyi olduğu muhabbetine sebep olan şey heralde şu yerinde destek vaadi iki servisi kıyaslayacak kadar ayrıntıyı bilmesemde asusun teknik servisi bi acer değil o kadar kötü olmadığını biliyorum.

• quote:

dell in teknik servisinin çok iyi olduğu muhabbetine sebep olan şey heralde şu yerinde destek vaadi iki servisi kıyaslayacak kadar ayrıntıyı bilmesemde asusun teknik servisi bi acer değil o kadar kötü olmadığını biliyorum.

En son laptopum Acer idi, teknik servis konusunda o kadar ağzım yandı, o kadar sıkıntı yaşadım ki bu sebeple şimdi laptop satın alacakken bu konuya çok dikkat ediyorum.

evet Dell servisleri bir telefonla gelip arızalı laptopları evden alıp, gayet de iyi bir bakım sürecinden geçirip, sıkıntısız işlem yapıyorlarmış genelde (yani öyle okudum birkaç yerde)
  • quote:

quote:

En son laptopum Acer idi, teknik servis konusunda o kadar ağzım yandı, o kadar sıkıntı yaşadım ki bu sebeple şimdi laptop satın alacakken bu konuya çok dikkat ediyorum.

evet Dell servisleri bir telefonla gelip arızalı laptopları evden alıp, gayet de iyi bir bakım sürecinden geçirip, sıkıntısız işlem yapıyorlarmış genelde (yani öyle okudum birkaç yerde)

yarana basmışım farkında olmadan :) neyse dediğim gibi asusun servisi bi acerın servisi değil yani ve marka olarakta öyle. bi acer laptop bi acer laptop değil sağlamlık/kalite açısındanda hani sorun yaşama ihtimali daha az.

• Aslında arkadaşların söylediği gibi aradaki fark fiyat farkı ve birkaç fps den ibaret 2-3 fps gibi
    Dell teknik servisi iyi diyorlar doğrudur,Asus da iyi sayılır servis açısından ama metal kasa ASUS bildiğim kadarıyla yanlışlık olmasın metal kasa ve GT 540 asıl tercih olmalı bence.
  • Teşekkürler arkadaşlar, genel yorumlar neticesinde 540 ve de Asus'a yöneliyorum.
  • http://www.bimeks.com.tr/urun/122365/toshiba-satellite-l755-1gh.aspx

bu laptopu öneririm.. ram hızı 1333 mhz.. ve bimexte yüzde 32 indirimde... normal satışı 3299 tl gibi şu an 2.235 tl civarına çekmişler..hemde sağlam marka..ayrıca normal görüntüleri 3d görüntüye çeviren bir yazılımda veriyorlar yanında...yazılım içeriği de çok iyi..extra program dolu...
  • quote:

http://www.bimeks.com.tr/urun/122365/toshiba-satellite-l755-1gh.aspx

bu laptopu öneririm.. ram hızı 1333 mhz.. ve bimexte yüzde 32 indirimde... normal satışı 3299 tl gibi şu an 2.235 tl civarına çekmişler..hemde sağlam marka..ayrıca normal görüntüleri 3d görüntüye çeviren bir yazılımda veriyorlar yanında...yazılım içeriği de çok iyi..extra program dolu...

Bu toshibaya nvidia veya ati dahamı pahalı satıyor ekran kartlarını yahu i7 2670qm işlemciye gt 525m ekran kartı koyup fiyatıda 3 bin küsürden 2.230 küsüre çekmişler.Resmen insan kazıklıyorlar ; yok 3d eymiş ek yazılımmış hikaye kardeşim bunlar Ayrıca ben marka kötülemek gibi olmasın tanıdığım 3 arkadaşımın toshiba laptoplarının 3 ününde anakartı yandı yani toshiba ısınmıyor diye bir olayda yok.Kusura bakmayın ama parasını toshibaya yedirenlere acıyorum O toshibaya verceğim paraya çok daha alternatif güzel makineler bulunabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: metehan314

quote:

http://www.bimeks.com.tr/urun/122365/toshiba-satellite-l755-1gh.aspx

Bu toshibaya nvidia veya ati dahamı pahalı satıyor ekran kartlarını yahu i7 2670qm işlemciye gt 525m ekran kartı koyup fiyatıda 3 bin küsürden 2.230 küsüre çekmişler.Resmen insan kazıklıyorlar ; yok 3d eymiş ek yazılımmış hikaye kardeşim bunlar Ayrıca ben marka kötülemek gibi olmasın tanıdığım 3 arkadaşımın toshiba laptoplarının 3 ününde anakartı yandı yani toshiba ısınmıyor diye bir olayda yok.Kusura bakmayın ama parasını toshibaya yedirenlere acıyorum O toshibaya verceğim paraya çok daha alternatif güzel makineler bulunabilir...

konu hort oldu ama dediklerine aynen katılıyorum ben şu anda toshiba satellite kullanıyorum ama öyle bir sıcaklık olamaz hocam, fan olan bölgenin üzerine elini değdiremessin

Aklınız varsa Toshiba alırken 2 kere düşünün .
    .

• Arkadaşlar bende dün Dell INPS-5110 modelini aldım nvidia geforce gt525m ekran kartı var ama PES13 ü yüklediğimde video kartınız gereksinimleri kaldırmıyor hatalar oluşabilir diye uyarı geldi yoksayıp oyunu açtıgımda en kötü çözünürlükte oynuyo maçın ortasında da kapanıyo hata veriyo ekran kartımı yetersiz yoksa oyun gereksinimlerimi çok çok yükseltilmiş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsameterkan

Arkadaşlar bende dün Dell INPS-5110 modelini aldım nvidia geforce gt525m ekran kartı var ama PES13 ü yüklediğimde video kartınız gereksinimleri kaldırmıyor hatalar oluşabilir diye uyarı geldi yoksayıp oyunu açtıgımda en kötü çözünürlükte oynuyo maçın ortasında da kapanıyo hata veriyo ekran kartımı yetersiz yoksa oyun gereksinimlerimi çok çok yükseltilmiş ?

Oyuna sağ tıklayıp yüksek işlemcili ekran kartını seçin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.