Şimdi Ara

Hangi e-ticaret Sitesi-Neden? [anket-paylaşım-muhabbet] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
9
Favori
12.976
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hangi e-ticaret Sitesi-Neden? [anket-paylaşım-muhabbet]

(En Son Oy Tarihi: 28.1.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Aslında benim de konu dışına girdiğim nadirdir. Fakat son yıllarda hepimiz takip ediyor ve biliyoruz ki; kitlenin büyük bir çoğunluğu buralarda takılıyor. Hem bunun etkisi var hem de DH forum üzerinde anket açılabilecek bölümlerin sayısı çok az. Aslında bu konuyu çok farklı bir bölümde açmayı düşünmeme rağmen, en iyi yerlerden birisinin burası olacağını öngördüm. Sizin gibi objektif ve kayda değer paylaşımlarda bulunan arkadaşlarımız da bunu destekler nitelikte.

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Değerli ve güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim. Aralarında değinmediğim siteler olmuş. İnventus'u zaten bilen bilir 6 yıl kadar önce o zamana göre çok yüklü bir alışveriş yapmış ve memnun kalmıştım. Benzer şekilde Vatan Bilgisayardan da yüklü alışveriş ve alışverişlerim olmuştur. Tabiki eskisi gibi olmadıkları aşikâr. Benimde kendileriyle bazı problemler yaşadığım olmuştur. Gittigidiyor'dan genelde kargo tarzı değilde dijital ürünler (Oyun,uygulama anahtarları gibi) ve diğer ifade ettiklerime nazaran pahada daha hafif şeyler satın almış ve genel anlamda sorun yaşamamışımdır. Keza N11'den bir defa alışverişim oldu ve kargo gerektiren fiziksel bir üründü. Resmi bir satıcıdan almıştım ve bir sorun yaşamadım. Benzer ve elden satın almak suretiyle Teknosadan da alışverişlerim olmuştur. Listede D&R yok. Oradan da vakti zamanında oyun,ekipman v.b gibi alışverişlerim olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocheBobois -- 1 Haziran 2020; 23:8:42 >

• Kesinlikle Amazon.

TR'ye gelmeden öncede gönül rahatlığıyla yapıyordum. MühendisMurat hocamıza selam olsun

Sonrasında n11. Ürün fiyatları daha uygun ve kupon avantajı. Bir de yaptığımız yorumların yayınlanması.

En azından satıcılarla iletişime geçebiliyorsun. Hepsiburada vs gibi sitelerde satıcılara soru sormak vs imkansız.
  • N11 ve gg Türkiyede cok iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pahalı şeyleri en ucuz neredeyse oradan alıyorum. Mesela 1 ay önce bilgisayar topladım 2 parça Trendyol 1 parça Hepsiburada diğerleri n11 den aldım.

Ucuz şeyleri de hepsiburada'dan alıyorum. Sitesi ve uygulaması daha çok modern geliyor ve kullanışlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yakın zamanda teknosa dan birkaç ürün aldım hem alırken hemde bir iki ürünün iadesi sürecinde inanılmaz ilgiliydiler.
    Ama yinede
    1 amazon
    2 teknosa

• Amazon. Çünkü uluslarası çalışan bir şirket. Sistemleri daha iyi oturduğundan sesini duyurma, hak arama açısından çok daha avantajlı buluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: RocheBobois

Rica ederim. Değerli ve güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim. Aralarında değinmediğim siteler olmuş. İnventus'u zaten bilen bilir 6 yıl kadar önce o zamana göre çok yüklü bir alışveriş yapmış ve memnun kalmıştım. Benzer şekilde Vatan Bilgisayardan da yüklü alışveriş ve alışverişlerim olmuştur. Tabiki eskisi gibi olmadıkları aşikâr. Benimde kendileriyle bazı problemler yaşadığım olmuştur. Gittigidiyor'dan genelde kargo tarzı değilde dijital ürünler (Oyun,uygulama anahtarları gibi) ve diğer ifade ettiklerime nazaran pahada daha hafif şeyler satın almış ve genel anlamda sorun yaşamamışımdır. Keza N11'den bir defa alışverişim oldu ve kargo gerektiren fiziksel bir üründü. Resmi bir satıcıdan almıştım ve bir sorun yaşamadım. Benzer ve elden satın almak suretiyle Teknosadan da alışverişlerim olmuştur. Listede D&R yok. Oradan da vakti zamanında oyun,ekipman v.b gibi alışverişlerim olmuştur.

Alıntıları Göster
    Rica ederim, tekrar teşekkürler.

D&R ekleyecektim aslında ama konsept dışında kalır mı diye düşünürken eklemedim. Artık listede.

• 1.N11 2.hepsiburada diğer alışveriş yaptığım site itopya ve 23 günde elime pc ulaşmışdı kara cuma zamanı size tavsiyem kara cuma zamanı ürün aldığınızda o ürünü 1 2 ay sonra gelçek gibi bekleyin n11 den 30dan fazla ürün aldım hatta yüksek fiyatta ürünlerde aldım sadace 1 veya 2 üründe yanlış ürün göndermeleri oldu onuda düzeltirdim
  • Bu kadar rezalete rağmen Hepsiburada %19 çok ilginç. Satıcı kendisi ise Amazon en iyisi rakibi yok. N11 geniş ürün yelpazesiyle ve biraz daha müşteri odaklı olmasıyla ikinci sıraya yazılır.

• Elimden geldiğince Amazonu kullanmaya çalışıyorum ama ürün gamı çok yetersiz ve her aradığımı bulamıyorum maalesef. Ürün yelpazesi çok geniş olduğu için haliyle Hepsiburadaya yöneliyorum. Arayüzünün gerçekten çok iyi olması da tercih etmemdeki sebeplerden biri. Böyle ıvır zıvırlar için de GG ve N11 kullanıyorum çünkü kargo ücreti olmuyor çoğunda.

• Hala hepsiburada seçenler var.

Hangi e-ticaret Sitesi-Neden? [anket-paylaşım-muhabbet]

Demin aradığım bir şeyi hepsiburada üstünden buldum, sepete koydum. Eski hesap tabi, şifreyi yeniledim ve girip bazı şeyleri değiştirdim ödeme sekmesi yada kartlarım sekmesi bulamadım.

Fatura adresini ve teslimat adresini ayrı ayrı veriyor, yeni kayıtlar açmama rağmen soldakinin aynısını sağdakine seçemiyorum. Ta baştan yine adres profili falan oluşturdum.

Şifre gönder diyorum ilkinde çalışmıyor, böyle de aptal bir yapısı var.

Trendyol ise bir tane hesabım vardı şifremi unuttum ve login olamıyorum. Bu yüzden mail girip resetleme linki gönder yapıyorum site linki gönderiyor mailden dönüp sitede yeni şifreyi onaylıyorum çalışmıyor!

1 tane merkezden birine 2 tane müşteri hizmeti görevlisine bağlandım yine olmadı!

Türkiye'de işler böyle boktan!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 2 Haziran 2020; 2:21:48 >

• 1000+ anket katılımıyla ve konunun amacına uygun çoğu yorumla gayet iyi gidiyoruz arkadaşlar.

*ÖNE ÇIKAR butonunu kullanalım lütfen.
  • Avansas ve qp hariç hemen hemen hepsini tecrübe ettim.
    Aradığım ürünü amazonun kendi magazasında bulmak zor olabiliyor.
    Ben genellikle hepsiburada.com u tercih ediyorum. Eş dost akraba derken yıllık ortalama 10/15bin ₺ civarında alışveriş yapılıyor hesabımdan. Satıcısı hb.com olan hiç bir ürün için iade problemi yaşamadım. Prosedürleri basit ve hızlı.
    Sadece bir kere tamir olsun diye gönderdiğim ekran kartını, para iadesi ile sonuçlandırmaları beni mağdur etmişti :)
    Oda geçen zaman zarfında ₺ nin değer kaybetmesi, ve muadil kartı iade edilen tutar ile alamayışımdan kaynaklıydı. Forumda konusu mevcut.
    Sözün özü, ben genelde 3/5 fazla da olsa hb.com satıcılı ürünleri tercih etmeye özen gösteriyorum. Paketlemeye biraz daha özen gösterseler ve kargo firmalarına biraz daha baskı kurup kaliteli iş yapmasını sağlasalar bence tadından yenmeyecek..

Ek : Bence ürünü almayanların yorumu yayımlanmamalı, veya belirtilmeli.
    Birde ürünleri siteye yüklerken kategori ve filtrelemeyi yanlış yapabiliyorlar, aranan ürünün daha geç bulunmasına sebep oluyor.
    Son olarak sipariş bilgi ekranı çok geri kalıyor, güncellenmiyor. Elime ulaşan siparişlerim haftalar boyunca kargoya verildi olarak gözükebiliyor. Kargo firmasının sitesine girip illa kodu yazıp detaylandırmak zorunda kalıyorum. Bu kontrolu direk hb'nin bilgi ekranı üzerinden doğru ve güvenilir bir şekilde yapabiliyor olmamız gerekir diye düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodyTravers -- 2 Haziran 2020; 1:23:46 >

• Amazon çok kullanıyorum. Çek kupon için n11. Elektronik alacaksam satıcısı Hepsiburada ise alırım yoksa fiyat fazla uygun değilse Hepsiburada kullanmıyorum. GittiGidiyorda iyi sorun olmadı hiç. Trendyol ve hb nin satıcıya soru sorulmaması özelliği çok kötü bu yüzden oldukça az kullanıyorum. Qp den 2 ram aldım onlarda gayet iyidi.

• Allah allah amazonun bu kadar sevildiğini, kullanıldığını ilk defa gördüm, ben hepsiburada ve n11'den alışveriş yapıyorum genelde. incehesap için paramız çıkışmıyor :)

• Trendyol bu zamana kadar her siparişimi gününde yollayıp iadelerimde hiç sorun çıkarmadı

• n11.com çünkü

1. hepsiburada gibi yorum onayı yok, isteyen istediği yorumu açıkça subjektif şekilde yapabiliyor. Hepsiburada birçok yorumum hakaret içermemesine rağmen onaylanmadı. Tarafsız davranmıyorlar.
    2. Satıcıya soru sor kısmı var, bu şekilde yanlış ürün alma ihtimalin baya düşüyor. hepsiburada'da böyle birşey yok.
    3. gittigidiyor gibi önüne gelen kişi ilan veremiyor, ilan için vergi levhanız olmalı.
    4. Puanlama sistemi çok iyi, %90 üzerinde puan almış satıcılardan alışverişlerde sorun yaşamıyorsunuz.

amazon.com'dan çok az alışveriş yaptım çünkü Türkiye'de şubesi yoktu ve uzun sürer diye almıyordum. Türkiye'ye açtıktan sonra birkaç ürün aldım sorun olmadı. En beğendiğim özelliği kargo konusunda çok hızlılar ve çok kaliteli kargo hizmeti var. Ancak sitenin kullanımı karmaşık ve çok satış olmadığı için araştırdığım ürünlerde yorum bulamadım, yine hepsiburada.com, n11.com üzerinden yorumaları okuyup amazon'dan sipariş verdim. Ordan verdim çünkü daha ucuzdu. Genelde n11.com'dan daha pahalı oluyor.

gittigidiyor kesinlikle tavsiye etmem, telefon almıştım ve dolandırıldım, garanti belgesi yoktu ve sim kart yeri kırık gelmiştir. Geri iade edemedim (sebebini unuttum).

• Amazon tercih ederim.
    Ödeme: Bir kere kayıt edilse ömür boyu kayıtlı ve 3D güvenlik şifresi istemiyor.Bazı ödeme yöntemlerini kabul etmiyor. (Örnek Troy World kart)
    İade: İade süreci çok kolay oluyor.
    Teknik Destek: Hizmet anlayışları harika

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi novaz -- 2 Haziran 2020; 2:52:33 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.