Şimdi Ara

Hangi dvd writer alınmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşalr hangi dvd writer alınmalı sizce yani fiyat, performans, kalite bakımından kararsız kaldım. Birde eğer kullanıyorsanız kullandığınız ürünü yorumlarsanız iyi olur. eğer mevcut bir başlık varsa orayada yönlendirebilirsiniz...

• Cok cok acil gerekmiyo bekle su Double-Layer DVDRW'lar ciksin... Amma illa alicam diosan Nu-Tech 8x DVD±RW al derim... [dry]
  • lg media
  • asustan şaşmamak lazım bence....fiyatıda uygun..ama daha erken bu teknoloji için..hem gereksiz tuzlu hemde yavaş kaçıo..üstelik kısa süre sonra daha hızlıları çıkacak bi teknoloji..bence gereksiz bi harcama olur ducati kardeş...ama alcam diyosan "asus asus asus"[afro]
  • LG alabilirsin +-
  • nu-tech yada ben bilmem onu derseniz AsUs...
  • lg +1
  • aşagıda verecegim linkte DVD Yazıcıların toplu incelemesi yapılmış.
    Burada istediğiniz soruların cevaplarını rahatça bulabilirsiniz.
    http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/dvdrw-roundup-1
    saygılarımla.
  • Philips almada ne alırsan al kardeş...
  • Bende Lg 8x +- var gayet de iyi gönül rahatlı ile alabilirsin.
  • lg ve asus dvd-r a 8x te değil 4xte yazıyor. Piyasada bol bulunan mal dvd-r. Ama nu-tech dvd-r a 8x te yazabiliyor. Vede lg gibi medya seçmiyor. Asusu görmedim bişey diyemeyeceğim.
  • nec dvd rw cok iyi kullandım hiç problem yasamadım
  • Bence lg + yada asus + al ama bu ikisinden hangisini alırsan al mutlaka +(artı) olanını al.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by hackeraslan</i>
    <br />Bence lg + yada asus + al ama bu ikisinden hangisini alırsan al mutlaka +(artı) olanını al.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>bunların zaten başka modeli yok hepsi +- dual yani. Ama işin illginç tarafı tek taraflı bi öneri yapcak olduğunu farzetsek sadece + olanı önermende ilginç.
  • Nu yazıcımda (-) medyaya yazdırıncaya kadar kaç tane çoğunluğu noname çay tablası altlığım oldu, Fly marka denedim, onu görmedi bile. Bulursam bir de DMS deneyeceğim.

Ama denediklerimden Princo ve Maxell hiç sorunsuz, 4x yazdılar, 8X ise Nero'da seçenek olarak karşıma çıkmadı. Okuma testi ve scandiskte bu yazdıklarım hiç hata vermediler. Vestel DivX player'da ve bilgisayarlarda takır takır çalışıyorlar.

(+) medyaya herkes yazıyor deniyor ama uygun fiyatlı olanlar dendiği gibi (-) medyalar. O nedenle şimdiye kadar yazdığım (+) medyalardan bahsetmiyorum. DVD+RW ise beklendiği gibi en sorunsuz, ve de pahalı olanları.

Hep DVD deniyor, ama hala CD yazmadan duramıyoruz. Bu konuda da hem okuma hem de yazma performansı (gerçek 40X yazma hızı veren pek yok) olarak gözünüz kapalı alabilirsiniz. Eski CD yazıcımı sadece okuyucu olarak kullanıyorum artık. Bence göz önünde bulundurmak lazım.

Cihaz UDMA-33 destekliyor. LG'ler hala UDMA desteği vermiyor, sadece MultiWord-DMA denen alt nesli destekliyor. O da sistemdeki işlemci yükünü artırıyor haliyle.

Bu arada bendeki Nu DDW-081 firmware upgrade B370 ile DDW-082 olmuş ve duale dönüşmüş durumda, belirtmeden geçmiim dedim.

Bir de fiyata 110$+KDV dersek fazla tartışılası değil, yaşanası.

.oO°Oo.
  • 1- asus
    2- lg
  • Bu topic iyi oldu ha! Bende yarın Philips alıyordum.. Biraz daha araştırmam lazım sanırım.. Ben sadece fiyatına bakmıştım...
  • siyah bir tane çıkmadımı hala yaw?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by iboteke</i>
    <br />Bu topic iyi oldu ha! Bende yarın Philips alıyordum.. Biraz daha araştırmam lazım sanırım.. Ben sadece fiyatına bakmıştım...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>philips alabilirsin fiyatı nu ile aynı. Hem philips optik ürünlerin kalitesi çok arttırdı. ayrrıyeten dvdde dual'a da geçti .
  • Ya hala daha tek kelime açıklama geçmeden marka fanatizmi/hooliganizmi yapanlar var.

Sorarım, neden? Neden sizin dediğiniz markaya bakayım? Ben de ondan alınca siz kendi elinizdekini almakla doğru alışveriş yaptığınızı mı hissedecek ve rahatlayacaksınız? 100 tane cahil bir tane uzmandan daha mı üstün olacak?

Kızıyorum ya!

.oO°Oo.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.