Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Hangi DVD playerı seçersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
0
Favori
720
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    344 Mesaj
    Arkadaşlar eve çok pahalı olmayan bir dvd player almayı düşünüyorum.Fiyat aralığı 100-200 milyon arası olacak.Gerçi bir kaç model belirledim.Fikirlerinizi bekliyorum.LG DV8651E DVD PLAYER (169 YTL) , SAMSUNG DVD P 247 DVD PLAYER (179 YTL) (fiyatlar Teknosa dan alınmıştır,aslında orda fiyatlar pahalı olurdu ancak dvd playerlarda bayaa ucuzmuş,yeni gördüm :) )....

|
    |
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    kardeş.... DivX al...
    napacaksın dvd yi yaw..
    divx nasılsa hepsini oynatıyor...
    sen bilirsin ama bence vestel 4550 veya Philips 720 al!
    ve bunlar hakkında burdaki forumları bir oku.!
    |
    |
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    3852 Mesaj
    xiva arkadaşıma katılıyor ve artık efsaneleşmeye doğru giden (yabancı forumlarda inanılmaz firmware.ler, çalışmalar yapılıyor üzerinde) Philips DVP 720 sa.yı öneririm. Bu cihazın özelliklerinden ziyade kullandığı mediatek chip çok revaşta. Philips bunu çok iyi kullanmış.
    |
    |
    Dostum haklısınız,ben kendi evime alsam ve 250 milyon civarı bir param olsa ok,zaten Philips DVP 720 sa hakkında yazılanları önceden de okumuştum,öneriniz içinde sağolun.Ancak parayı veren bizimkiler ve eve alınacakmış.Bilirsiniz şu kadar paradan fazla olmaz dediklerinde vazgeçiremezsiniz.Ondan ben o iki model arasında hangisi seçersiniz (yada aynı fiyat aralığında) diye sordum.Zaten nerden divx bulacaklar :) .Biliyorsunuz Divx ,film endüstrisi tarafından,kopya kullanımı kolay olduğundan ve çok fazla formatı bulunduğundan ,desteklenmeyen bir teknoloji.Bizimkilere düz mp3,vcd,dvd okuyan çiziklerde takılmadan çalışan bir player olması yeterli.şimdi sorumu tekrarlıyayım.Sizce hangisi??? (Yavuzcum,evlendiğimde senin sisteme benzer bir sistem kurucam,artık o zamanlar desteklerini ve önerilerini bekleriz,gerçi maşallah sen bütün parayı teknolojiye yatırmışsın :) . Vestel ONYX 87 Flat 100 Hz. TV + SONY HT-DDDW740 Ev Sineması (450 WATT TOTAL RMS REAL) + SONY NS705 DVD/SACD Player + Philips DVP 720 SA DVD/DivX Player + SONY SLV-ED925PS VCR + SONY DCR PC4-E Mini DV Kamera MAŞALLAH MAŞALLAH MAŞALLAH :) )
    |
    |

• Teğmen
    166 Mesaj
    yavuz bey,

sony ns705 hakkındaki tecrübelerini yazarmısın?
    |
    |
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    walla herkes burda vestelci sanırım ama bende kullandım hıc beyenmedım kı dıvx okuma olayıda hıkye bı okuyo bı okuomuyo codecler faklı olunca cırt cıkıoo dıvx player bnde dvd deyınce pioneer tek gecılır ses cıkısları be kalıtesı anlatılmas super herseyı de sorunsuz calıstırıoo
    bnce pioneer adamlar ule guvenıolarkı kandılerı 3 veya 4 urun var pıyasaada
    |
    |
    |
    |
    nasıl bir okuyor bir okumuyor? Bende de vestel 4500 var ama sadece bir filmi okumadı oda qpel denen bir format olduğu için. Onun dışında 50 tane film varsa bende hiç birinde sorun yaşamadım.
    |
    |
  • Yarbay
    3852 Mesaj
    quote:

yavuz bey,

prof hocam bir arkadaş daha var sanırım nicki ordinaryüs sizin gibi oldukça teknik konularda bilgili.www.evsinemasi.com adresindeki ns705v incelemesini ben yazdım. orada birçok konuya ekran görüntüleriyle temas ettim.

özetle söylemek gerekirse
    1. PAHALI (-)

2. SONY kalitesini yansıtan ürünlerden biri. (+)

3. Video DAC hızı düşük (10 bits 27 mhz) ancak dvd audio okuyabiliyor (24 bits / 192 khz) Ancak video dac hızının düşük olması görüntü kalitesinin piyasadaki dandik chipli çok bitli :)) ürünlerden kötü olduğu anlamına gelmez ancak tabi sadece 2x oversampling yapabiliyor. ancak bu değer bile görüntü kalitesinin vasatın üstünde olmasına yetiyor (vestel, premiere, show gibi cihazlarla bizzat karşılaştırdığımda fark çok bariz ancak gözlerim philips dvp 720 ile pek bir farkı olmadığını gördüm) (+)

4. Karizma (Görüntü) o biçim herhalde anlatmama gerek yok. (+)

5. Component çıkış yok (- hemde çok önemli bir -)

6. SACD desteği var (+)

7. İnternette ya da SONY servislerinde firmware/güncelleme hakkında hiçbir bilgi bulamazsınız yani bu cihazla uğraşmayın demek istiyorlar (-)

8. Kopyaladığınız hiçbir DVD (+R, +RW, -R, -RW) mp3 diskini okumaz (-)

9. menüler çok ayrıntılı birçok seçeneğe imkan veriyor (+)

10. kumanda süper işlevsel (+)

11. panel mükemmel zengin (kumandasız da kullanabilirsiniz) (+)

12. resimlerinize bakamazsınız (-)

Gibi birçok değişik yorum var. Ben söyleyeceğimi çok açık ve net söylerim. Bu ürünün yaptıklarının hepsini ve hatta daha fazlasını yapan bir Philips ürünü var. Görüntü/karizma olarak sony ile belki boy ölçüşemez ancak sonuçta ayinesi iştir cihazın görüntüye bakılmaz prensibinden yola çıkarak bu ürünün artık pahalı ve devranının geçmiş olduğunu söyleyebilirim.

SONY.nin şu an bence en iyi ve işlevsel cihazı NS355 o bile 10 bits 54 mhz. Fiyatı da bu cihazdan ucuz. Demek ki bu cihazın yeri başka ama neresi diye bana sorarsanız bende bilemiyorum. Bu cihazımı zaten köydeki evde bıraktım. Arada gittiğimde kullanıyorum.Aldığıma pişman da değilim diğer taraftan.
    |
    |

• Binbaşı
    1274 Mesaj
    Arkadaşım sadece dvd player alacaksan hiç o fiyatlara çıkma bence benim bi arkadaş aldı carrefourdan bertone die bi marka 79 milyona tepe tepe kullan. ama ben senin yerinde olsam 179 milyon veriyorsam biraz daha araştırır vestel divx alırım 195m a bulabilirsin sanırım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    576 Mesaj
    abi bırakın vesteli felan ya , ha tamam anlıyorum türk markası paramız burda kalsın mantığı ama , yapmayın arkadaşlar ben vestelde zerre kadar kalite göremedim ya,samsung var o fiyata lg var orta sınıfın güzel aletleri.
    |
    |

nelly - nelly - nelly derrty versions tip drill uncut ( non stop sex )
  • Binbaşı
    1274 Mesaj
    O dediklerini 195 milyona bulamazsın tahmini 260 milyon civarında. Ayrıca herkesin söylediği gibi tr karakterlerde sorun yaşıyorsun onları aşsan bile altyazı ve film aynı isimde aynı cd de olmalı.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    759 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: allttan

vestel&sony

+1
    |
    |
  • Teğmen
    166 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

quote:

yavuz bey,

prof hocam bir arkadaş daha var sanırım nicki ordinaryüs sizin gibi oldukça teknik konularda bilgili.www.evsinemasi.com adresindeki ns705v incelemesini ben yazdım. orada birçok konuya ekran görüntüleriyle temas ettim.

özetle söylemek gerekirse
    1. PAHALI (-)

2. SONY kalitesini yansıtan ürünlerden biri. (+)

3. Video DAC hızı düşük (10 bits 27 mhz) ancak dvd audio okuyabiliyor (24 bits / 192 khz) Ancak video dac hızının düşük olması görüntü kalitesinin piyasadaki dandik chipli çok bitli :)) ürünlerden kötü olduğu anlamına gelmez ancak tabi sadece 2x oversampling yapabiliyor. ancak bu değer bile görüntü kalitesinin vasatın üstünde olmasına yetiyor (vestel, premiere, show gibi cihazlarla bizzat karşılaştırdığımda fark çok bariz ancak gözlerim philips dvp 720 ile pek bir farkı olmadığını gördüm) (+)

4. Karizma (Görüntü) o biçim herhalde anlatmama gerek yok. (+)

5. Component çıkış yok (- hemde çok önemli bir -)

6. SACD desteği var (+)

7. İnternette ya da SONY servislerinde firmware/güncelleme hakkında hiçbir bilgi bulamazsınız yani bu cihazla uğraşmayın demek istiyorlar (-)

8. Kopyaladığınız hiçbir DVD (+R, +RW, -R, -RW) mp3 diskini okumaz (-)

9. menüler çok ayrıntılı birçok seçeneğe imkan veriyor (+)

10. kumanda süper işlevsel (+)

11. panel mükemmel zengin (kumandasız da kullanabilirsiniz) (+)

12. resimlerinize bakamazsınız (-)

Gibi birçok değişik yorum var. Ben söyleyeceğimi çok açık ve net söylerim. Bu ürünün yaptıklarının hepsini ve hatta daha fazlasını yapan bir Philips ürünü var. Görüntü/karizma olarak sony ile belki boy ölçüşemez ancak sonuçta ayinesi iştir cihazın görüntüye bakılmaz prensibinden yola çıkarak bu ürünün artık pahalı ve devranının geçmiş olduğunu söyleyebilirim.

SONY.nin şu an bence en iyi ve işlevsel cihazı NS355 o bile 10 bits 54 mhz. Fiyatı da bu cihazdan ucuz. Demek ki bu cihazın yeri başka ama neresi diye bana sorarsanız bende bilemiyorum. Bu cihazımı zaten köydeki evde bıraktım. Arada gittiğimde kullanıyorum.Aldığıma pişman da değilim diğer taraftan.

ordinaryüs hürmet ettiğim bir ağabeyimdir.

neyse, verdiğin bilgiler için teşekkürler. şimdi hatırlıyorum senin o sitede yazdıklarını. hatta ordinaryüs bir takım eksiklikler bulmuş ve bana -ilgilendiğim için- yazını link atmıştı. hatta bu siteyi öyle keşfetmiştim. yarın tekrar inceleyeceğim yazını...

tekrar teşekkürler...
    |
    |

• Teğmen
    166 Mesaj
    yavuz,
    incelemeyi alıcı gözüyle okudum. fonksiyonellik babında çok çok iyi bir yazı. ama aradığım sorulara cevap bulamadım;
    1- bu cihaz sacd desteği için alınır. zaten ben o amaçla ilgileniyorum. 5+1 analog bağlantı yapıp sacd denedin mi?
    2- dijital ses çıkışı bazında kalite olarak philips 720 ile arasındaki farklar

sana şöyle bir örnek vereyim. şu an dünyanın en iyi sacd player'ı 100 birim kalite ölçüsünde ise bu sony 45 birim ses kalitesinde not almış ciddi test sitelerinde. ama 1. sacd player'ın fiyatı 7500euro.

http://www.stereo.de/st/seiten/default.asp?seitenid=30
    |
    |

• Yarbay
    3852 Mesaj
    Hocam öncelikle sizin gibi üstatların görüşleri benim için çok ama çok değerlidir bunu belirtmem gerekiyor. Yazım hakkındaki görüşleriniz için de teşekkürler. Bu SACD olayına daha fazla yer vermek isterdim gerçekten ama kısmet olmadı bir türlü. Sizin sorularınıza bildiğim ve denediğim ölçüde cevap vermeye çalışayım.

1. Bir defa dediğiniz gibi bu cihazın en büyük epsrisi aslında SACD. Benim elimde Celine Dion.a ait "A New Day Has Come" isimli albüm var (tamamen orijinal) ve denemelerimi bununla yaptım. Benim ev sineması receiver.ı dijital sinyal kablosuyla SACD sinyallerini aktaramadığından (zaten birçok orta ve hatta üst seviyeli receiverlar bunu yapamıyor galiba) zaten iki yol kalıyor. Stereo ya da Analog 5.1. Ancak benim receiver 5.1 Analog bağlantılara da sahip olmadığından kendi sistemimde bu şekilde deneme yapamadım haliyle.

Kendi sistemimde stereo bağlantı (boschman.ın oldukça kaliteli kablosuyla) yaparak ve receiver.dan 6 kanala ayarlayarak denemelerimi yaptım. O güne kadar SACD ile normal CD arasında çok fark olup olamayacağını bilemiyorum ancak ben kulak olarak ses karakteristiğini, enstrümanların akustik farklılığını farkettim. SACD ile ilgili olarak sizin vermiş olduğunuz site Almanca pek anlayamadım doğrusu ancak şu bir gerçek ki SACD olarak Türkiye.de satılan kendi üst sınıf SACD destekli SONY.lerden sonra en iyi cihazlardan biri diyebiliriz.

2. Donanımsal olarak her iki cihazıda incelemedim. Sizin bu konuda tam olarak ne gibi bir bilgiye ihtiyacınız olup olmadığını da tam kestiremiyorum ancak ben yaptığımdan bahsedeyim. Philips ile aradasındaki farkı mikrofon testiyle basitçe anlamaya çalıştım. Bunun için arkadaştan ödünç aldığım oldukça hassas ve pahalı bir mikrofon kullandım. Bunu eş zamanlı olarak notebook.uma bağladım ve SONY SOUND FORGE 7 ile değerlendirdim. Ses seviyesi olarak SONY daha iyi idi. Diğer değerlendirmeler içinse doğrusu arkadaşımı bekliyorum. Müzik kulağı çok iyi olan biri ve ses verilerinden daha fazla sonuç çıkarabilecek en azından benden fazla. Ancak sizinde tam olarak hangi bilgiye ihtiyacınız olduğunuzu bilirsem daha çok yardımcı olma şansım olur, belki beni yönlendirerek yapabileceğim testleri söyleyebilirsiniz.

Saygılarımla.
    |
    |

• Teğmen
    111 Mesaj
    arkadaşım lg nin 169 milyonluk dvd player ını ben geçen ay aldım
    (şu 39 milimetre kalınlığındaki model)
    olaya pek profesyonel gözle bakamadığımdan dolayıdır belki
    hiçbir eksiğini görmedim.
    özelliklerini biliyorsundur fotoğraf cdsi, mp3 cdsi falan okuyor, hem aletin tipi de fena değil.
    kopya vcd-dvdlerde de sorun çıkarmıyor.
    bi de geçen gün deli gibi çizilmiş bi dvd geçti elime arkası görünmüyodu nerdeyse yine de takılmadan okudu...
    Gerçi bilmem diğer aletlere taksam sorun yaratırmıydı?!
    madem bu aleti öyle çok anlayan eden birileri kullanmayacakmış bence lg'yi alabilirsin...
    |
    |
  • Teğmen
    166 Mesaj
    yavuz,
    5+1 analog ses bağlantısı ile denemey yapamadıysan cihazı bence boşuna almışsın. avr'de nasıl 5+1 giriş yok hayret?
    alman sitesinin test tablosunda son sütunda yer alan (bu arada linkin eksik çalıştığını şimdi gördüm. testpiegel ve sonra sacd player tıklanacak.) Klang-Qualität ses için bir kriter. ben farkı görmen için söyledim.

bu tür cihazlarda görüntü kaliteli olmasa da rahatsız etmez. ama ses kalitesi çok önemli bir kriter. sacd'nin yakın zamanda ülkemizde de ağırlığını koyacağından beisle bu tür cihazların önemi artıyor.

ses sinyal çıkışı olarak bildiğim kadarıyla sony 4 katı bir gerilime sahip. sesde sony test sonuçlarına göre çok daha iyi. zaten sen de böyle söylüyorsun...
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.