Şimdi Ara

Hangi dilleri biliyorsunuz ve nasıl geliştirdiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
8
Favori
4.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 13 Ekim 2015; 12:16:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6 yaşımdan beri ingilizceyle tanışığım
    almancayı lisede öğrendim, ilgimi çekti kendim geliştirdim
    italyancayı ise italyanca şiirler yazayım kulağa çok hoş geliyorlar hırsıyla öğrendim, ama italyancam diğer ikisi kadar iyi değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bol. Bol yabancı dizi izkedim yabanci film .. Bazıları ing altyazılıydı sozlukten kelime anlamlarına felan bakarım kendim çeviri yaparım.

bende hazırlığı muafiyetle geçtim tatildeyim su an. Duolingo diye bir site var bak istersen iyi ing eğitimi verdiini dusunuyorum

• İngilizce > Yakında kaçıcağım için ve kızlar, kadınlar için.
    Bi ara çok az Almanca öğrenecektik, olmadı.Naleed olsun.Yine kadın ve kızlar için.
    Balkan dillerinden birini bilseydim, iyi olurdu.Yine kızlar için.
  • C ve C++ okulda öğrendim C#'ı kendim öğrendim arada da java var birazcık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batman Beyond

İngilizce > Yakında kaçıcağım için ve kızlar, kadınlar için.
    Bi ara çok az Almanca öğrenecektik, olmadı.Naleed olsun.Yine kadın ve kızlar için.

Gidip bir Boşnakça öğren balkan dili olarak. Sırpça, Hırvatça, Slovence falan çok benziyor Boşnakçaya. Hemde öyle böyle değil. Azerice-Türkçe farkı gibi düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arnavut7

quote:

Gidip bir Boşnakça öğren balkan dili olarak. Sırpça, Hırvatça, Slovence falan çok benziyor Boşnakçaya. Hemde öyle böyle değil. Azerice-Türkçe farkı gibi düşün.

Boşnakça, Türkçe'ye benzeseydi iyi olurdu aslında Böylece alayını öğrenmiş olurduk Ama diğerlerini öğrenmek için, Boşnakça şart ve Türkçe'ye hiç benzemiyor büyük ihtimal.Boşnakçayı yazdım kafama.Saolasın.İleride düşünürsem balkan dilini.Boşnakça olucak.
  • Arapça babam sayesinde geliştirdim. Babam küçükken kelimeleri hem arabça hem de türkçe ogretmiş. Onun için türkçe konuşurkende arada sıkıntı oluyor. Çok iyi kompozisyon yazarım da konuşmam çok iyi değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arnavut7

quote:

Boşnakça, Türkçe'ye benzeseydi iyi olurdu aslında Böylece alayını öğrenmiş olurduk Ama diğerlerini öğrenmek için, Boşnakça şart ve Türkçe'ye hiç benzemiyor büyük ihtimal.Boşnakçayı yazdım kafama.Saolasın.İleride düşünürsem balkan dilini.Boşnakça olucak.

Rusça ve Bulgarca, Yugoslav dilleri kadar olmasada yakın diye biliyorum.
  • Çerkezceyi biliyorum. Ama yazmada problem yaşıyorum.
    Ama bunun yerine İngilizce bilmeyi öyle istiyorum ki.

İngilizcem olsun ahh bi olsun artık yeter ya. Şu dili öğrenmek istiyorum.

• Otel sağolsun rusça...
  • Baba tarafı Bulgar benim.Anne tarafım Yugoslav, Makedon.Bu arada Yugoslavya birden fazla ülkeyi içine alıyor sanırım? Yazdığın mesaja bakarak konuşuyorum.Karıştırmışlar iyice bizim sülaleyi.Bende Balkan Mix olarak yazdırmıştım kendimi, şu meşhur Balkan konusuna.Şimdi de Ekrem Gültekin açtım.Ohhh hop hop hop hop Bulgarca ve Rusça lazım valla.Rusça kız için.Bulgarca hem gereklilik duyuyorum hem kız için.
  • Gir meetme ye hatunlardan kik iste hem konuş ingilizcen gelısır hemde yolunu bulursun

• İngilizce
    portekizce (orta düzey)
    almanca sertifikam var ab standartlı almanyadan ama çok az biliyorum. derdimi anlatacak kadar

• 6 yasinda babamin isi sebebiyle yurtdisina gitmemiz gerekti. Universiteye kadar olan egitimimi İngilizce egitim veren bir kolejde okudugumdan anadilim seviyesinde İngilizce biliyorum. Bunun yaninda gittigimiz ulkede konusulan dil Rusca oldugundan, okulda da aldigim egitimle birlikte iyi seviyede Rusca da biliyorum. Yerel dillerini biliyorum fakat dunyada bir gecerliligi olmadigindan fazla deginmeye gerek yok. Universitede aldigim secmeli dil dersleri vesilesiyle de giris seviyesi Fransizca biliyorum.

• arapça rumca ingilizce. diğer dilleri de derdimi anlatacak kadar biliyorum çünkü derdim yok

• quote:

Baba tarafı Bulgar benim.Anne tarafım Yugoslav, Makedon.Bu arada Yugoslavya birden fazla ülkeyi içine alıyor sanırım? Yazdığın mesaja bakarak konuşuyorum.Karıştırmışlar iyice bizim sülaleyi.Bende Balkan Mix olarak yazdırmıştım kendimi, şu meşhur Balkan konusuna.Şimdi de Ekrem Gültekin açtım.Ohhh hop hop hop hop Bulgarca ve Rusça lazım valla.Rusça kız için.Bulgarca hem gereklilik duyuyorum hem kız için.

bende Arnavutça öğrenicem bu yaz. Daha sonraki hedef Almanca yada Yugoslav dillerinden biri. Malum ileride lazım olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

6 yasinda babamin isi sebebiyle yurtdisina gitmemiz gerekti. Universiteye kadar olan egitimimi İngilizce egitim veren bir kolejde okudugumdan anadilim seviyesinde İngilizce biliyorum. Bunun yaninda gittigimiz ulkede konusulan dil Rusca oldugundan, okulda da aldigim egitimle birlikte iyi seviyede Rusca da biliyorum. Yerel dillerini biliyorum fakat dunyada bir gecerliligi olmadigindan fazla deginmeye gerek yok. Universitede aldigim secmeli dil dersleri vesilesiyle de giris seviyesi Fransizca biliyorum.

Sansliymissin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Vena Portae

arapça rumca ingilizce. diğer dilleri de derdimi anlatacak kadar biliyorum çünkü derdim yok

Arapçayı nasıl öğrendiinz hocam
  • İngilizce,Almanca,Rusça biliyorum.Bol bol öğrenmek istediğin dilde film izle müzik dinle vs. haşır neşir ol o dille.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.