Şimdi Ara

Hangi dil ile başlamalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda o kadar aramama rağmen net bir cevap bulamadım, hangi dil ile başlamalıyım? c# mı, java mı, javascript mi, python vb. gibi diller mi?

• öğrenmen gereken ilk dil ingilizce. onsuz programlama olmaz.

nerede aradın da bulamadın. sırf bu sayfada bile onlarca dil karşılaştırmaıs var.

Hangi dili seçeceğinin hiç bir önemi yok. Ne yapacağını seçmen önemli.
    Web programlama mı ios,android dev. mi? ondan sonra hangi dil sorusu anlam kazanır.

acikakademi.com

ve dr.com.tr den edineceğin kitaplar sana önerebilceğim kaynak. buralardan yürü git. hangi dili seçersen seç pişman olmazsın. hepsi işini görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

öğrenmen gereken ilk dil ingilizce. onsuz programlama olmaz.

nerede aradın da bulamadın. sırf bu sayfada bile onlarca dil karşılaştırmaıs var.

Hangi dili seçeceğinin hiç bir önemi yok. Ne yapacağını seçmen önemli.
    Web programlama mı ios,android dev. mi? ondan sonra hangi dil sorusu anlam kazanır.

acikakademi.com

ve dr.com.tr den edineceğin kitaplar sana önerebilceğim kaynak. buralardan yürü git. hangi dili seçersen seç pişman olmazsın. hepsi işini görür.

İngilizceden yana pek problemim yok. c# ve java arasında kaldım ama c#'ı tercih edeceğim gibi görünüyor.
  • Eger ingilizce ile sorunun yoksa yaz google a java vs c# diye cikan linleri oku bizdekk gbi değil adamlar anlatmis tek tek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben önce algoritmalarla başladım . Şuan Python ile giriş yaptım . Öncelikli hedefim algoritmaları ve python iyi bir şekilde öğrenmek ardından django veya flask öğrenmek .

Yazın css - html5 öğreneceğim 3 aylık sürede. Girişi bu şekilde attıktan sonra c# .NET üzerinden devam etmek istiyorum .

Umarım doğru bir yol haritam vardır .Önerilerinizi yazarsanız sevinirim arkadaşlar.
  • tabi bu arada linux ve python ile gidiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.