Şimdi Ara

Hangi çizim tekniği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Renkli ve kalemle çizmek istiyorum.sizce hangi malzemeleri almam lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birkac cizim atsaydiniz. Ya da ne tarz calisacaksiniz? Kalem dunyasi cok ayri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece karakalem hobim vardı. Simdi Asırı canlı renklerle çalışmak istiyorum. Fircayla değilde kalemle ama. Kavramlara tam aşina değilim kusura bakmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antiretro kullanıcısına yanıt
    Hocam vallahi kalemler cok cesitli watercolor kalemler var, aquerelle kalemler var, marker var, renkli komur kalemler var, pastel kalemler var... Var oglu var yani. Hepsinin de verdigi etki farklidir. Fircayla calismayacaksaniz su bazli boya almaniza gerek yok. Derwent setlerini oneririm. Koh i noorun resim setleri var onlari da dusunuyordum ben. Ha illaki set alman da gerekli degil. Ne calisacaksan ona gore renkler de secebilirsin. Portreyse mesela ten tonlarinda bir set yaparsin kendine. Hocam boyalarin bir avantaji oluyor aslinda. Renk karisimiyla istedigin renge ulasabiliyorsun. Neyse iyi cizimler.

• watercoloru çok beğendim ama aquerelle ile farkını anlayamadım.
    http://www.tahtakalehobi.com/%C3%A7izim-malzemeleri/aquarel-boyalar/aquarell-boya-setleri/

hangisini alayım 200 tl civarında alabilirim. bir de kalem şeklinde sanırım arkasında su olan fırçayı nerede bulabilirim? önerdiğiniz daha ucuz daha iyi site var mı? ya da farklı set

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiretro -- 22 Mayıs 2017; 18:51:6 >
  • antiretro kullanıcısına yanıt
    Farkı yok sanırım. Farklı dillerde sulu boya demek sanırım. Neyse ben aslında kararsız kalsam ve su bazlı bir şeyler alacaksamhttp://www.tahtakalehobi.com/derwent-watercolour-collection-suluboya-koleksiyonu-36lı-teneke-kutu.html şunu düşünürdüm. Bir de Lyra'nın 72 parçalı setini gördüm. Bunu da düşünün ama kalitesine garanti vermiyorum. Bu markanın pastel boyasını kullanıyorum. Daha iyi markaların olduğunu da biliyorum.

O su olan fırçaların adı waterbrush diye geçiyor. Tahtakalehobi'de var yine bunlar. Ben derwent markasını kullanıyorum. İşimi görüyor gayet. Ama pentele denk gelirseniz, onu da düşünün.

• cok tesekkurler cevap için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.