Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evde hasta var dye kaynatmanız şart değil . daha evvel de yazmıştım dezenfektan , anti fungal , antibakteriyel olan "çamaşır sodası" ilave etmek basit ve sağlıklı bir çözümdür , kullandığınız deterjanı yarısı kadar kullanıp kalanını sodayla tamamlayın.
    60 derece yeterlidir . soda kullanmak istemezseniz beyazlatıcı , ağartıcı , antibakteriyel , antifungal özelliğe sahip boraks kullanabilirsiniz , her yıkamada 1 çorba kaşığı koymak kafidir , kilosunu 9 -12 TL ye temin edebilirsiniz , aktarların pek çoğunda mevcuttur. Boraks aynı zamanda koku gidericidir ( deodorize eder ). boraks doğal bir mineraldir .
    Ne yazık ki çamaşır suyu ve yumuşatıcılar gibi toksik ve kanserojen içeriikli temizlik ürünlerinden - bulaşık makinesi parlatıcıları ve tuzlarını da buna dahil etmek lazım , misalen bulaşık makinesi tuzları ( graham tuzu ) merkezi sinir sistemine ve beyin hücrelerine etki ettiği gibi üreme organlarının gelişimini de etkilemektedir - kopmak güçlü pazarlama tekniklerinden dolayı kolay değil.

çamaşırlar illa koksun istiyorsanız en yakın aktara uğrayın lavanta tohumu alıverin ya da defne yaprağı alın , birkaç çorabın içine doldurun ağzını düğümleyin , ya da kokusuz saf sabun alın , çoraplara yerleştirin . sonra da çamaşır dolaplarını , gardroplara birer ikişer bırakın. en az 7-8 ay buram buram sağlıklı kokacaklardır . lavantanın güveler uzak tuttuğunu , güve larvaları üstünde öldürücü etkisi olduğunu da hatırlatırım.

kanser kader değildir , basit tedbirlerle önlenebilir . ailenizi ve kendinizi koruyun.

• quote:

Orijinalden alıntı: GülçinGE

Domestos rengarenk leke çıkarıcıyı deneyin.

İcinde agartici var galiba. Elimin üstündeki tüyler sararmış ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Yanlışınız var hocam. İçin de ağartıcı olsa bizim koyu renkli çamaşırların renkleri hep gitmişti. Sizin elinizdeki tüyler guneş'den sararmıştır. :))

• Rinso sıvı (kır bahçesi)-yumoş extra (gece manolyası) ikilisi muhteşem diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-SeLim -- 17 Mayıs 2014; 21:50:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Yanlışınız var hocam. İçin de ağartıcı olsa bizim koyu renkli çamaşırların renkleri hep gitmişti. Sizin elinizdeki tüyler guneş'den sararmıştır. :))

Domestosu marc banyonun icine doldurup yapayim dedim, marc boş degilmis, birden reaksiyona girdiler, köpük köpük oldu her yer ve koluma da geldi biraz. İs yapacak gibi, su an kuruyor hali, teşekkürler

• Bu gün Domol'un toz deterjanından 2 tane aldım, hem beyazlar, hem de renkliler için.
    Yumuşatıcıların fiyatları bana çok ucuz geldi, 3.99 tl. ye satılıyordu ama almadım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Domestosu marc banyonun icine doldurup yapayim dedim, marc boş degilmis, birden reaksiyona girdiler, köpük köpük oldu her yer ve koluma da geldi biraz. İs yapacak gibi, su an kuruyor hali, teşekkürler

Keşke başka şişeye aktarmasaydınız ben direkt lekenin üzerine döküyorum. Koltuklarda da herhangi bir yıpranma olmadı.

Leke çıktı mı peki?

• ıslakken pek belli olmuyor, kuruyunca sararıveriyor leke, ama sanırım baya bi yok oldu leke. şu an balkonda, kuruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Domol'un beyazlar, siyahlar için sıvı deterjanını; bir de yumuşatıcısını aldım. Bakalım nasıl çıkacak Aslında toz deterjan alacaktım ama kalmamıştı. Tableti de fazla pahalı geldi. Ben de sıvısını deneyeyim dedim. Umarım pişman olmam Beyaz deterjanı 50 yıkamalık 7,99TL, siyah deterjanı 50 yıkamalık 9,90TL, yumuşatıcı yine aşağı yukarı 50 kullanımlık 3,99TL, bir de denemek için beyazlatıcı toz aldım, bir kullanımlık 1,69TL gibi bir şeydi. Bugün annem siyahları çalıştırmıştı, denemek için sabırsızlanıyorum. Bu arada üçünün de kokusu hoş.

Fotoğraftaki çamaşır beyazlatıcı tozu geçen gün kullandım. Makineyi 60 derecede ön yıkama ve leke fonksiyonları açık olarak çalıştırdım. Beyazlatıcı tozu leke çıkarıcı göze ekledim. Beyazlar sakız gibi olmuş. Deterjanı ise Omo kullandım.

Domol'ün şişelerini annemlerle yazlığa gönderdim taşıması zor olmasın birdaha deterjan almasınlar diye :)

Birdaha Rossman'a gidersem bu toz ağartıcılardan birkaç tane daha alacağım. Yılda 1-2 kez beyazları yıkarken eklemekte fayda var. Tozun rengi de değişikti, kükürt tozu gibi sarımsı :)

• quote:

quote:

Domol'un beyazlar, siyahlar için sıvı deterjanını; bir de yumuşatıcısını aldım. Bakalım nasıl çıkacak Aslında toz deterjan alacaktım ama kalmamıştı. Tableti de fazla pahalı geldi. Ben de sıvısını deneyeyim dedim. Umarım pişman olmam Beyaz deterjanı 50 yıkamalık 7,99TL, siyah deterjanı 50 yıkamalık 9,90TL, yumuşatıcı yine aşağı yukarı 50 kullanımlık 3,99TL, bir de denemek için beyazlatıcı toz aldım, bir kullanımlık 1,69TL gibi bir şeydi. Bugün annem siyahları çalıştırmıştı, denemek için sabırsızlanıyorum. Bu arada üçünün de kokusu hoş.

Fotoğraftaki çamaşır beyazlatıcı tozu geçen gün kullandım. Makineyi 60 derecede ön yıkama ve leke fonksiyonları açık olarak çalıştırdım. Beyazlatıcı tozu leke çıkarıcı göze ekledim. Beyazlar sakız gibi olmuş. Deterjanı ise Omo kullandım.

Domol'ün şişelerini annemlerle yazlığa gönderdim taşıması zor olmasın birdaha deterjan almasınlar diye :)

Birdaha Rossman'a gidersem bu toz ağartıcılardan birkaç tane daha alacağım. Yılda 1-2 kez beyazları yıkarken eklemekte fayda var. Tozun rengi de değişikti, kükürt tozu gibi sarımsı :)

Candoğan bey.sıralamışsınız:) Birde toz olan formunuda denemenizi ve yorumunuzu merak ediyorum.beyazlar için.

• Bim'e Eti Maden İşletmeleri'ne ait Eti Matik Borlu doğal deterjan gelmiş. 3kgmı 9,90 liradan satılıyor. İnternetten özelliklerine baktım epey iddialılar. Deterjan bitince beyazlar için alıp denemeyi düşünüyorum.

http://www.etimaden.gov.tr/sikca-sorulan-sorular-272s.htm
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Bu kadar iddiallılarsa alıp denemeye değer doğrusu..
  • egenin_efesi E kullanıcısına yanıt
    Eti Matik Borlu Deterjanın içeriğini;

Boraks > %30

Sodyum Stearat %15-20

Soda ≤%5

olacak şekilde boraks, sodyum, bor, oksijen, karbon ve sudan oluşan doğal bir deterjandır.

şeklinde açıklanmış. ben biraz daha açıklayım.

sodyum stearat sabun bazı olarak kullanılır ve gıdaların yıkanmasında kullanablen güvenli güçlü alkali bir kimyasaldır , toksik olarak sınıflandırılmaz , kanserojen değildir.
    boraks veya deterjandaki haliyle perborat deterjan sektöründe giderek falza kullanılmaktadır ve en büyük tüketim Batı Avrupadadır. Boraks ağartıcıdır ve ağartıcı niteliği 55 derece sıcaklık ve üstünde aktive olur. Mantar , küf önleyici ve koku giderici özelliktedir.
    çamaşır sodası da güvenli doğal bir maddedir ( sodyum karbonat )

deterjanı alıp denemekte fayda var haliyle. sls , sles vb kanserojen içeren deterjanlardan daha sağlıklı olacağı kesin. pyasadaki çok beğendiğimiz bol köpüren deterjanlar , sıvı sabunlar , bulaşık vb deterjanları o köpüğü bu kanserojen içeriklerne borçlular. çok köpüren temizlk maddelerini kullanmayın . sprey formdaki ürünleri kullanmaktan kaçının , asla püskürtülen kmyasalı solumayın ve teninize değmesine izin vermeyin. oldu diyelim elinizi yüzünüzü , burnuzu , nefes yolunuzu bol suyla yıkayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarhosumgel -- 31 Mayıs 2014; 6:11:04 >

• Evet denemek lazım, açıklama kısmında diğer deterjan üreticilerinin çok fazla bahsetmedikleri şeyleri hep paylaşmışlar. Gerekli testler de yapılmış kullanmaya değer. Bim 3-4 adet getirmiş sanırım satış oranına göre stoklarına sokacak umarım satıştan kaldırmazlar, başka marketlerde görmedim doğrusu. @alaçatı

Açıklamalarınız için teşekkürler. deterjanların çoğu toksik madde içeriyorlar, çok köpüren temizlik maddelerinen mümkün oldoğunca uzak duruyoruz, oda spreyi-deodorant vs kullanmıyoruz hepsi sakıncalı şeyler. Eti maden işletmelerinin böyle bir ürün çıkarması çok iyi oldu, ülkemiz dünya bor rezervinde birinci sırada, bu nimeti iyi kullanmak gerekir. Umarım birçok satış noktasında bu ürünü bulabiliriz.@sarhosumgel
  • Hemen gidip tamamını alıyorum..

• Eti Matik almak için Bim'e gittiğimde eli boş döndüm. Daha mağazalara tam manasıyla dağılmamış her halde ki çalışanların bile haberi yok.
  • Olabilir, zamanla getirebilirler. Ben de forumda görmüştüm, BİM led ampul satışa sunmuş alanlar memnundu, alayım dedim bizim semtteki Bim'lerde yoktu.
  • Adana'da yok mesela..

• Denizli'de var. Bölgesel satış ürünü de olabilir. Bim'e mail atabilirsiniz hemen dönüş yapıyorlar.
  • Merhaba.. Başlığa uzun zamandır kimse bişey yazmamış bari ben bişeyler yazayım. :)

Bir veya iki ay önce marketten Rinso sıvı deterjan almıştım. Taşındıktan sonra evde deterjan kalmayınca rinsoyla renklileri yıkadım. Müthiş kokuyor. (yeşil şişe) Temizlemesi de fena değil. Yalnız Rinso persilden daha pahalı nedeni anlayamadım.

Bu arada şokta persil expert jel 3,5 lt 21.90 ihtiyacı olan varsa kaçırmasın fiyat olarak iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.