Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman bu mantıkla, sıvı det şişesine sıvı leke çıkarıcı dökünce, deterjanın topaklanması lazım??
    Formülasyonu bozuyorsa bişey diyemem tabi. O yüzden bir kimyagerin bunu cevaplamasını isterdim deterjan sektöründe çalışan. Niye sıvı deterjanlarda ağartıcı yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 2 Mayıs 2020; 12:16:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    bir aralar vardı sanırsam 2 yıl önce kadar ama uğramadı bir daha.Ama bunca marka her gün daha iyisi daha iyisi diye pirişip pirişip kokusunu değiştirip piyasaya yeni ürün sunuyorlar.Kimyevi olarak mümkün olsaydı heralde biri biri gerçek anlamda beyazlar da etkili sıvı detarjan yapardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Oksijen bazli agarticilar ile enzimler gecimsiz, yani olay enzimle(amilaz protaz lipaz vs enzimler) alakalı. Sizin bahsettiginiz leke cikaricinin içinde enzim bulunmuyor. Kendisi zaten oksijen bazlı, bu sebeple kullanılıyor.

Bulasik makinelerindede ayni dert var. Sivi deterjanlarda enzim ve oksijen bazli agartici ayni kapta satılamıyor. Bu sebeple toz/tablet veya Pril Gold sıvı gibi ayrı ayrı bölmelerde bulunuyor 2 farklı deterjan.

https://www.uludagsozluk.com/k/sodyum-perkarbonat/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 3 Mayıs 2020; 20:55:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyaz renkli atlet ve gömleklerde roll on yüzünden oluşan lekeleri (invisible olsa da leke oluyor) çıkarabilen bir deterjan var mı ?
  • Buradaki öneriler üzerine Omo active fresh toz aldım. 3 kez denedim. 150-100 ve 80 ml. O kadar çok köpürüyor ki makineyi boğacak kadar. Omo active fresh kullanarak bunu yaşayan var mı?

• tyanik T kullanıcısına yanıt
    Makine kaç kg lık ? Omo iyi köpüren bir deterjan o yüzden fazla kullanmamak gerek. Muhtemelen kullandığınız ölçüler fazla geliyor. Makineyi boğacak kadar çok köpürmesi deterjanın fazla kullanılmasından kaynaklanır.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    7 kg, önce körleme 150 sonra 100 en son 80 ml denedim.

Fazla gelmiş hocam, biz de omo kullanıyoruz, 9kg makineye 100ml den fazla koymaya gerek kalmıyor genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Fazla gelmiş hocam, biz de omo kullanıyoruz, 9kg makineye 100ml den fazla koymaya gerek kalmıyor genelde.
    Haklısınız. 80 ml kullandigimda çamaşır çok azdı. Toplam 2-2.5 kg civarı. Bir de köpük çok olunca yıkama performansı düşüyor. Çamaşır su ile temas edemiyor galiba.

deterjan üreticileri genelde 5 kg çamaşıra 150 ml öneriyor. Yani kg başına 30 ml. Ben bundan da az kullanıyorum ne marka olursa olsun. kg başına 15-20 ml...kirliliğe göre değişiyor. ki böyle bile bazen, çamaşırlar az kirli olduğunda köpürme ile karşılaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

deterjan üreticileri genelde 5 kg çamaşıra 150 ml öneriyor. Yani kg başına 30 ml. Ben bundan da az kullanıyorum ne marka olursa olsun. kg başına 15-20 ml...kirliliğe göre değişiyor. ki böyle bile bazen, çamaşırlar az kirli olduğunda köpürme ile karşılaşıyorum.
    Teşekkürler.

• PEROS sıvı deterjan aldık beyazlar için. baya köpürüyor o kesin. 5 kg için kapak kadar koyun denilmiş ama o bile çok geldi. fena değil. renkliler içinde alabiliriz. açıkcası ne indirimdeyse onu alıyoruz
  • Omo 5 kg makine için 150 ml deterjan öneriyor, sonraki her kg başına 80 ml ekleyin diyor. Bunun mantığı nedir anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 18 Haziran 2020; 13:17:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Omo 5 kg makine için 150 ml deterjan öneriyor, sonraki her kg başına 80 ml ekleyin diyor. Bunun mantığı nedir anlamadım.
    Normalde 1 kg çamaşırın yıkanabileceği tambur 10 lt.

Günümüzde 9-10 kg sandığımız çamaşır makineleri aslında 6-7 kg civarında.

Bir de ilginç bir şekilde deterjan üreticileri tozu normalden çok fazla, sıvıları ise normalden çok daha az dozlamamızı istiyorlar.

Sağlıklı bir yıkama için toz deterjanda önerilenin yarısını, sıvı deterjanda ise genelde önerilenin 2 katını koymak gerekiyor. Yani sıvı deterjan aslında tozdan 4 kat daha pahalıya geliyor. Ona rağmen de halen sıvıların performansı kötü.

Bu arada Omo'dan aldığım son toz deterjanı hiç beğenmedim ben, daha da Omo almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bir de ilginç bir şekilde deterjan üreticileri tozu normalden çok fazla, sıvıları ise normalden çok daha az dozlamamızı istiyorlar.

Sağlıklı bir yıkama için toz deterjanda önerilenin yarısını, sıvı deterjanda ise genelde önerilenin 2 katını koymak gerekiyor. Yani sıvı deterjan aslında tozdan 4 kat daha pahalıya geliyor. Ona rağmen de halen sıvıların performansı kötü.

Bu arada Omo'dan aldığım son toz deterjanı hiç beğenmedim ben, daha da Omo almam.

Alıntıları Göster
    SIvı deterjanı normal ölçüde koysam bile acaip köpürüyor..O köpük gitmek bilmiyor bir türlü.

Bazı markalar köpürebiliyor, Perwoll gibi örneğin. Ancak Omo ve Domol gibi deterjanların da köpürmesi için 2 katını koymak gerekiyor. Gerçi ben yıllardır sıvı kullanmıyorum, son versiyonları değişmiş olabilir.

• biz omocuyuz

çoook eskiden ariel vs gibi markaları ilk çıktığında denemiştik

yıllar önce omo sıvı almıştım annem hiç beğenmedi

şuan omo tozdan başka bişey kullanmaz kesinlikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Alıntıları Göster
    Üstad selam ,

Hazır yakalaşmışken özellikle renkliler için ( hatta beyazlar içinde ) toz deterjan tavsiyesi alsak senden !

Beyazlar için Ariel Febreze etkili kullanıyoruz ve memnunuz.Renkliler için ise Persil Premium Color Jel kullanıyoruz.

Bu konudaki tespitlerine göre senin tavsiyelerin nedir ?

• Migros deterjanı nasıl?

• pusat1249 kullanıcısına yanıt
    Sıvısı aşırı köpürüyor koku yok temizleme ortalama.
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.